Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

Hal_Moore

America's sweethearts aneb život amerických teenagerů v praxi. Překvapivě drsný pohled na jejich život, soužití, přežívání a trávení volných chvil. Leo Fitzpatrick ve své první roli ihned dokázal, že se pro herectví narodil. Škoda, že si poté herectví znechutil a objevoval se na plátně stále méně často. Jeho postava Telly - lhostejný, sexuální deviant a pedofilní smrad - je zahrána s takovým přesvědčením a zaujetím, až z toho běhá mráz po zádech. Celý příběh se odehrává během jednoho dne Tellyho života a že se toho stane požehnaně, taková je prostě Amerika. Země neomezených možností. Jsem rád, že jsem nemusel vyrůstat právě tam. ()

Djkoma

Nechápu hodnocení některých lidí o absurditě tohoto snímku. Tento film se snaží ukázat jaká je dnes mládež co dokáže a jak se chová. Jasně někteří intelektuálové si zde řeknou, že to je blbost, že nikdo nic podobného nedělá, ale všem těmhle lidem můžu jen vzkázat ... probuďte se!!!! Tenhle film je nechutný pohled na "teenegerský" svět. Tenhle film nezabaluje všechno do balíčku jaký by každý chtěl, tenhle film nelže, ukazuje co vidí a ukazuje to očima těch, kteří konají tak jak film ukazuje. Jde o odsouzení dnešní mládeže. Avšak zbytečně škatulkuje všechny teenegery dohromady a dělá ze všech jen ty oplzlé, sexem posedlé odpady společnosti(jestli toto někomu vadí, tak to sorry, ale po tomhle snímku snad nemůže nikdo mít dobrou náladu). Kdybych byl rodič a viděl tento film asi bych se zachoval dost drasticky a svým dětem bych zakázal hodně věcí, kdyby se chovali aspoň trochu jinak než by měl. (nejrychleji od odpadu k 5* a zpět a zase zpět, co pamatuji:)) ()

sochoking

No, podľa mňa toto bol jeden drbnutý film s ešte drbnutejšími deckami v hlavných úlohách! Kto vie, asi by ma šokoval pred tými osemnástimi rokmi, teraz rozhodne nie, práve naopak! Dialogy hlavných hrdinov mi nenormálne pili krv ( Telly, Casper) ! Alebo, kedˇ mladučká Jenny prišla do klubu NASA a všetci ju tam vítali ako VIP hosťa, ktorý každý večer '' rozbije '' liter na drinkoch... Vedˇ tie decká len zevlovali a vôbec nemali prachy! Jediné, za čo udeľujem práve tú jednu hviezdičku je fakt, že som mal nepríjemný pocit, kedˇ som si uvedomil, že hrozba AIDS je reálna a potom za scénku s chlapíkom bez nôh. Inak som tento film musel doslova dávať na etapy! ()

Trevor

Ďalší z kontroverzných filmov ktorý mapuje jeden deň v živote tínedžerov, tentokrát v meste New York ale rovnako tak by sa dej mohol odohrávať v ktoromkoľvek meste. Svet mladých sa točí iba okolo sexu, alkoholu a drog a čerešničkov na torte je v tomto príbehu Telly, ktorý využíva naivitu 12 a 13 ročných dievčatiek ktoré sú radi že o nich prejavil záujem starší chlapec a sú preňho ochotné urobiť čokoľvek. Kto sa stretáva aj s mládežou v dnešnej dobe vie že tento príbeh nie je až tak strašne vzdialený realite, čo je smutné.Za zmienku stojí aj fakt že pred uvedením filmu do kín museli jeho autori vysvetľovať niektoré zo svojich záberov a obhajovať sa že ich cieľom nie je propagácia detstkej pornografie, po zhliadnutí filmu možno povedať že mali pravdu, aj keď v niektorých momentoch je to ozaj na hrane. ()

Tomco

V časoch puberty, keď sme dennodenne s chalanmi brúsili lavičky na skejtoch boli Kids doslova našou modlou a vzorom. Skúšala sa gandža, šľahačkové bombičky napustené do balóna, proste identický život, ako nám ho predstavil Larry Clark. Uvedomujem si, že to ten chlapík nemá v hlave úplne v poriadku (viď veleúspešný KenPark), no Deti sú vynikajúcou sondou do reálneho života danej populácie. ()

• Film byl natočen během šesti týdnů léta roku 1994. (-bad-mad-wolf-)
  • Uvedení filmu bylo provázeno různými protesty a demonstracemi, obzvláště ve Velké Británii, kde byl film rychle odsouzen parlamentem. (-bad-mad-wolf-)
  • Ve filmu vystupuje celá řádka profesionálních skateboardistů z týmu Zoo York. (-bad-mad-wolf-)