Globální katastrofa v důsledku osudové nehody v Ženevě způsobí, že posádka a studenti na palubě školní lodi Severní hvězda zažijí největší dobrodružství v životě. Skupinka různorodých lidí se octne v izolaci a uvědomí si, že je odkázána pouze sama na sebe. Na plavidle, jež se stane jejich jediným domovem, se učí koexistovat v extrémních podmínkách... Třináctidílné španělské dobrodružství se natáčelo na otevřeném moři a na lodi ve skutečné velikosti. (oficiální text distributora)

RedRose

Po prvni serii se nejak nemuzu rozhodnout... Jsou tam sympaticti herci a hlavne herecky tam vybrali vic nez pozitivne a Spanelum se nejakym zahadnym zpusobem dari udrzet dejovou linii (no, spis je to jen dejovy vlasek, ale stale drzi) a jsem zvedavy co z toho jeste vyleze... Diky tomu jsem (zatim) ochoten snaset nekdy az idiotske dialogy... Rovnez chovani jednotlivych postav se tu a tam zda priserne nelogicke a casto zustavam jen nechapave zirat co a jak se v takove situaci snazi resit... Sice se da tezko odhadovat jak bychom se v takove situaci opravdu chovali, ale co je moc to je moc... Spanele si pravdepodobne zvolili netradicne dlouhou stopaz jednotlivych dilu a tu se jim nedari smysluplne naplnovat... Prostrihat to na klasickou delku serialovych epizod kolem 40-ti minut a vyhazet vic toho telenovelniho marasu, bylo by to mnohem lepsi... Takze suma-sumarum i presto ze to je jen spanelska vykradacka nekolika vetsich serialu, tak to zatim tak nejak drzi pohromade a jeste u toho zustanu... Prozatim podprumernych 49%... ///// EDIT (se spoilery!): Mno hned prvni dil druhe serie nabral spad smerem k odpadu !! Kapitan co se nemuze hybat, vesluje v bouri na nafukovacce na zachrannou misi... Za 6 minut vyrobit vesla a premontovat 75 metru dlouhou motorovou plachetnici na galeru... Jeden iluminat to tam najednou ovlada aniz by k tomu mel nejake paky a ta trubka Ainhoa misto aby ho konecne sejmula, tak postreli toho se kterym diky nemu nemuze byt... No proste velika legrace!! Dej se zvrhnul takovym zpusobem, ze se z toho stava blbost aspirujici na kvalitativne horsi pozice nez ceska Rodinná pouta a jim podobnym nesmyslum... A asi nejvic me zacina neskutecnym zpusobem nasirat trojlistek Ainhoa & Ulises vs. Gamboa!! Toto je brutalne trapne a neskutecne otravne!! Co se deje tyce tak na konci sesteho dilu se na mori objevuje oceansky vodopad (coz by ani tak nevadilo - jsme v zanru sci-fi) a ona galerijni motorova plachetnice ho preskocila... To bylo jeste v pohode, ale v dalsim dile umira knez a protoze nefunguje defibrilator, tak za 3 minuty postavime z niceho fungujici elektrarnu a ozivime do uderem blesku... Ja jsem sci-fista a snesu toho opravdu hodne, ale co se deje tady, to uz opravdu misty nerozdychavam!! Cekal jsem po prvni serii, ze se to mozna zlepsi ale z mnou udelenych 49% to nabralo behem nekolika dilu strmy sesup k cistokrevnemu odpadu!! Cela tato taskarice je proste hloupa telenovela, podkreslena post-apokalyptickym (snad i sci-fi) pozadim a podle toho to i vypada... Nejvetsi potiz je, ze si neustale musite klast otazku "Proč?"! Tedy: Proč poslouchaji toho magora, kdyz k tomu neni duvod... Proc maji strach z nejakych iluminatu kteri cely jejich osud ridi i presto ze nad nimi nemaji zadnou moc... Tech nelogickych otazek je tady az priserne moc na to aby to dostalo lepsi hodnoceni... Dosel jsem s timto serialem az na vytouzenou pevninu a opet se vynoruje spousta otazek proc se chovaji tak jak se chovaji... Timto se serialem koncim s hodnocenim 34% () (méně) (více)

Martrix

Po jednom díle(víc jich vidět nechci) na mě Na lodi působí jako mišmaš Beverly Hills, béčkového filmu o Bermudském trojúhelníku a nějaké šílené argentinské telenovely. Chápu, že mají Španělé jinou mentalitu, že jsou víc..ehm..emocionální a dramatičtí, než třeba Němci. Ale v tom jednom díle který jsem viděl, se pořád loučili a plakali a dělali dramatická gesta... . Pro španělomily, kteří jsou zvyklí, popř. se jim to líbí, může být Na lodi fajn seriál o partě mladých lidí, kteří se víc než z nepřízní moře, potýkají se vztahy na uzavřeném místě, jakým bezezporu loď plující kdovíkam je. Nápad to není z nejhorších a po jednom díle bych byl hooodně neobjektivní, ale ... podle mě jde o průměrnou záležitost pro náctileté, kteří ještě nemají dostatečnou lebeční kapacitu na dospělácké sci-fi seriály, jako je třeba Battlestar Galactica. ()

Elbarto08

Tahle skupinka lidí mě okouzlila tak, jako to dokáže jen málo co a málo kdo. Vlastně je to vykradačka jiných seriálů a filmů, ale v úplně jiné dimenzi a z jiného pohledu. Polárka se stala mým druhým domovem a neskuetčně rád s nimi zažívám ty fascinující dobrodružství, sdílím s nimi emoce, poslouchám rady do vztahů a sleduji, jak se kdo páruje a rozchází. Pro mě tento seriál ve své kategori sci-fi dobrodružných seriálů předčil všechny ostatní existující seriály. ()

Kri-kri

Po skvělém Internátu jsem se pustil do dalšího žánrově obdobného španělského seriálu v očekávání stejného nadšení. I když se na Na lodi dá docela dobře koukat, nelze mu upřít poutavost děje, mnohé napětí a záhady přinutí diváka sledovat seriál až do konce, je přece jen o něco slabší. Poměrně brzy se vyčerpaly post-apokalyptické jevy, nevysvětlitelné přírodní úkazy a podmořské stvůry. Alespoň dějovou linku s kajutou 31 plnou mrtvol mohli trochu více rozvést. Že se zde poměrně dost řeší vztahy, láska a sex by mi ani tak nevadilo (ostatně i to do takového seriálu patří), jako spíš, že to mnohdy řeší i v dost napjatých a nejméně vhodných situacích, kdy by dotyčným mělo jít v první řadě o aktuální přežití. Dalším velkým mínusem je, že kapitánova dcera Ainhoa je neskutečná kráva, která se furt rozpolceně zmítá mezi Ulisesem a lodním zloduchem Gamboou. A když už jsem ho zmínil, taky mi hlava nebere, že přestože Gamboa během plavby zabije minimálně čtyři lidi, nijak zvlášť se to neřeší a když už na to přijde řeč, pokaždé se to nějak zamete pod koberec. O humorné a vtipné dialogy tu není nouze především díky srandistovi Pitimu, ovšem ke konci seriálu i on poněkud zvážněl. Nejzajímavější děj mají první dvě řady, třetí už je dle mého názoru až moc natahovaná a už ne tak napínavá, zejm. od momentu, kdy posádka Polárky dorazí na pevninu. Tím se hlavní motiv seriálu tak nějak vytratil a divák zbylé epizody dokouká spíš už jen z povinnosti. Také je ve třetí řadě příliš mnoho nových a zbytečných postav. Nejhorší a nejvíce nedomyšlené jsou poslední díly. Nějak jsem nepobral, jak mohl Ulises přežít, když ho Gamboa na rozkaz otce Estely zastřelil a taky považuji za dost nesmyslné, že ve chvíli, kdy jsou všichni v domě ostřelováni a někteří dokonce zraněni, řeší plky kdo s kým spal. A vrcholem trapnosti je, když Ulises a Max mají běžet na loď pro chirurgické nástroje a namísto toho si v lese povídají jak u kafíčka. Navíc mi v CZ dabované verzi vadilo vystřižení závěrečné scény posledního dílu s vysvětlením, jak to se všemi dopadlo. Kvůli všem těmto chybám a nesmyslnostem víc jak lepší 3 * a mírně nadprůměrných 65% Na lodi ode mě nedostane. ()

Kejdyna

Za mě plná palba! Sama jsem to nečekala, ale tenhle seriál mě vážně dostal. Zajímavá zápletka, dějové zvraty v každém díle, samozřejmě pořádná dávka španělských emocí (ale přijde mi, že to ještě drží na uzdě) a skvělý humor. Takový Lost říznutí Battlestar Galacticou. Trošku mi vadí, jak jsou díly dlouhé (je skoro nemožné zdolat sérii v krátkém časovém horizontu, ale zase si to aspoň vychutnám). Dobře se to vyvíjí, bohužel absence českých a bohužel i anglických titulek mi brání pustit se do 3.série. A přiznejme si to, ten Casas je fakticky kus :) ()

• Na rekonstrukci lodního interiéru pracovalo víc než 400 lidí po dobu čtyř měsíců. Šéf výpravy Fernando González a jeho tým použili 7.500 metrů kabelů, 130.000 nýtů, 120 nosníků a 1 800 metrů lan, zkušení námořníci pomáhali vázat uzly na vrchní palubě. Design interiérů i natáčení na otevřeném moři považovali producenti seriálu za zásadní pro věrohodnost díla. [Zdroj: AXN] (POMO)
  • Původně měla mít druhá série 17 dílů, nakonec však byly poslední tři díly přesunuty do třetí série. (chaometic)
  • V plánu bylo natočit i 4. sérii, vedení ovšem později oznámilo, že další pokračování seriálu ruší. (chaometic)