Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

CHYREN

Chceš si to pamatovat, nebo chceš zapomenout? Tahle fráze sedí tomuto filmu jako hrnec na prdel! Hypnóza je stále tajemný fenomén. Tvůrcům tohoto filmu poskytla nekonečné hřiště point, které se nabízely a některé z nich režisér využil. Skládá je za sebe. Poslední čtvrtina filmu je o nich a kdyby skončil po každé z nich..nikdo by se nemohl zlobit. Rosario Dawson je po čertech krásná ženská a ukáže skoro všechno. Hlavně pekelně chytrej mozek. A chlapům to natře na plný čáře. S klidem, který mne fascinoval. Je to napínavý, akčně spíš komornější příběh. Takže na závěr zbývá jen říct: Chcete si to pamatovat, nebo zapomenout? Já volím tu první možnost. A bez diskuse 4 hvězdy. Pobavilo náramně. :) ()

nudlis

Ano, velmi vydařené :-) Celkově mi to sedlo, není to špička, ale nemá k ní daleko. Není to náročnej film, ale je potřeba u něj trochu přemejšlet a hlavně - konec je úplně jinde než bych čekal. Pěkně vymyšlené, solidně zahrané, Rosario Dawson se vůbec nestydí (taky nemá za co) a Cassel je prostě v rolích zločinců perfektní. ()

Raziel811

Děj rozhodně není překombinovaný (pro porovnání se stačí podívat na jakýkoli čínský epos - to je chaos). Tady má vše logiku, záměr i výsledek. Očekával jsem slušný film, ale výsledek mě více než mile překvapil. Dobře natočené, hezký vizuál a skvěle zahrané. Co víc si přát? Snad jen více takových filmů, které jsou založené na příběhu, který se nedá dobře odhadnout už v půlce filmu. ()

mieshock

No, prva hodina strašna nuda, az som bol uz nervozny z toho, ale co sa dialo poslednych 40 min, som ledva stihal vstrebávat. Takze velmi prijemne prekvapenie poslednej 1/3 filmu, o sile ludskej mysle a hypnoze - 85% ()

ZekiZeki

Další trefa do černýho od Dannyho Boyla. Za pslední dekádu snad ještě nešlápl vedle. Těším se na jeho další filmový počin. Už teď je jisté, že zábava je zaručena. ()

zekon

Neskutečná slátanina bez logického postupu. Do poloviny hodně zajímavé, ale ve chvíli kdy se má děj začít rozmotávat začne divák dostávat pár facek až do konce. Hnus. Nemá to hlavu ani patu a odporně to nudí. Kdyby nebyla ta první půle tak slušná a velmi dobrá scéna s hořícím autem dostane to odpad. ()

NeverEver

Tak tohle me fakt dostalo! Super film, tleskam. Clovek to sice ceka, ale pak je stejne pohlcenej jak nejaky nezkuseny divak. Dej je vybrouseny jako diamant, jediny dialog nepadne na zmar, herci hraji o zivot a ta hudba! Soundtrack je uplne nejlepsi, Mobiho Day si zaslouzi minimalne Oscara! 5* a skromne prani: prosim vic takovych filmu! ()

Davidamper

Leckdo tady píše, že je film překombinován. No pro někoho je, pro někoho ne. Někomu se líbí sledovat víc rovin vyprávění a hledat drobné nuance, co mohla být, je a co není skutečnost. Já osobně ony drobnosti hledám ze začátku, ale pak se v tom stejně ztrácím a pokud zrovna mám náladu, tak se do děje ponořím a čekám jak vyprávění dopadne. Naštěstí tady je vše vyprávěno a rekapitulováno tak, aby se ani ten největší prosťáček nestihl ztratit a i přes toto opakování (o opakovaných záběrech ani nemluvě) má film příjemnou stopáž. A herecké výkony? Nu kromě Vincenta (který mi přijde všude stejný - on snad ani jiné typy rolí nedostává) mi přišli všichni uvěřitelní. Ale co mi přišlo neuvěřitelné, byl Rosariin nahý výstup (za což jí děkuji a rád bych jí za něj osobně několikrát pochválil). Takže děj dobrý, herci dobří, natočení dobré, Rosario výborná. => 4* ()

Big Daddy

Komplikovaný až pro řadu lidí zmatečný thriller o práci s lidským mozkem pomocí hypnózy a sugesce. Není jednoduché mít jasno v tom kde končí hypnotické představy a kde začíná realita a i díky tomu je film poměrně dlouho nudný. Zvrat příjde v závěrečné třetině kdy zápletka začne uhánět až adrenalinově do finále, ale i tak mám pocit, že minuty nad Trans šlo strávit lépe. ()

sashator

Už dlouho jsem neviděl psychárnu ala Magnolia, Vanilla sky apod. A já takový filmy rád. Sice je člověk musí zkouknout alespoň tak třikrát aby tomu všemu přišel na kloub, ale aspoň tak trochu namáhá mozek. V případě Transu jsem ale na vážkách- na jednu stranu svižně natočený film se skvělým soundtrackem (opět), na stranu druhou mi chvílema tak trochu nedává smysl. No ale od toho tyhle zamotaný magořiny vlastně jsou co.... čtyři hvězdy ale dát nemůžu, jelikož ty jsem dal lepším kouskům od Dannyho ()

durdos

Danny Boyle v poslednej dobe asi dosť fetuje... a chudák Makavoj ani nevie čo má hrať...naopak, Rosárka hrá celým telom... a KaruSSel, ten má na to nos...ale tentoraz mu vôbec nepomáha. ...strata času. ()

Allein4

Velmi svižný, zamotaný snímek. V některých momentech vlastně ani nevíte, která bije, jestli je někdo v transu (a kdo vlastně), nebo jestli je to realita... Hodně nápadité, hodně živelné a napínavé. Lze doporučit. ()

DrobnohledX

Chaos, zmatek, stupidní hudba, k tomu spousta zvratů. Tvůrci - s vědomím toho, že vytvořili nepřehlednou sekvenci různých scén - mají na konci filmu potřebu vše vysvětlit. Nemá tohle rád, hodinu a půl se dívat na něco co mi na konci někdo musí vysvětlit. ()

Epco

Hypnóza je vešmocná, aspoň to tvrdí Danny Boyl. Omyl, či skôr chyba lávky, subjekt ktorý sa bráni je zahojený a nenechá sa zblbnúť. A tak ak človek nepristúpy na danú hru a chce byť aspoň o krok pred tvorcom zisťuje, že po pohľade za závoj hypnózi je tu servírovaný tuctový príbeh, ktorý sa tváry ako niečo čo nie je. ()

babka

Na rozdíl od Verbala mi kopřivka nenaskákala. Jestli to nebude tím, že jsem se ve spletitém ději orientovala a tudíž nebyla zpruzená z vlastní blbostí, ale užila si. Z nějakého důvodu do našeho okresního kina tento film přikráčel až včera. Chtělo to bezesporu velké plátno a já se dočkala. Danny Boyle vytvořil vrstvený propletenec nejen dějový, ale i charakterový. Kulihráškovsky vyhlížející a vyklidovaně působící James Mc Avory se postupně mění v běsnícího psychopata a pomsta krásné a charismatické Rossario Dawson je skvěle vymyšlená. Partička gangstrů v čele Vincentem Casselem je brutální uvěřitelně, tak akoráde. Muzika exceletní a interiéry boylovské. Takže všechno dohromady klape jak dobře namazaná, leč pro někoho možná trošku komplikovaná mašinka. Boyle umí. ()

jigsaw44

Film, ktorý vás vtiahne do deja svojou zaujímavostou a prepracovanostou. A následne tento snímok dáva nepriamo otázku k zamysleniu, či je hypnoza účinnejšia, než sa o nej obecne hovorí? Možno by som si vedel predstavit lepšie v roli hlavnej hrdinky Elizabeth herečky o ktorých sa povodne k obsadeniu uvažovalo: Ewa Green, Scarlet Johanson,... Tiež neviem prečo sa natáčalo v Anglicku a tiež vo Francúzsku, kedže vo filme sa odohráva dej len v jednom meste, ale to už sú len také malé bezvýznamné drobnosti. ()

ragtime

Premýšlam, či ma vôbec niekedy Danny Boyle naozaj sklamal. Ale musím konštatovať, že nie. Ešte aj olympijskú nudu dokázal pretaviť v pastvu pre oči a uši. Bol som zvedavý, čo je pravdy na tom, že jeho ostatný snímok bol šliapnutím vedľa. Pri tom, tomuto strhujúcemu tempu nešlo nepodľahnúť. Aj napriek niekoľkým mätúcim scénam, sa Trance naozaj podaril, od výberu hercov (úžasný James McAvoy), cez scenár až po dotiahnutý výber hudby Ricka Smitha z Underworld. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)