Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

PauloZ

No jejej, to je kritiky. Ale přiznám se, že jsem někdy rád, za tak negativně komenty, protože pak čekám totální koninu a ve výsledku jsem častokrát mile překvapen. The Watch je skvělý mix výplachové komedie, kde nemusíme hloubavě přemýšlet kdo, co a proč, se sci-fi tématikou, která baví už od samotného začátku. Hlavní čtverka dle mého gusta, celý příběh a stavění děje naprosto bez problémů. Několik scén je fakt skvělých, alieni na úrovni, snaha o záhadnost a napětí v několka případech funguje a konečný šůting s několika slowmotiony no problemo + řízný OST. Ano, vynechal bych vážný rodinný problém Stillera a nechal bych celou stopáž v crazy style, ale proč bych se proboha měl u KOMEDIE, vy aliení mozky, zabívat tím, že mají smrtelné místo na koulích a podobnýma krávovinama. Tohle není životopisné drama. V rámci žánru a spojením s emzáckou invazí je to rozhodně povedené a zábavné. 3,65*, tudíž podpořím 4*, protože na ty komenty se nedá dívat :). ()

klerik

ATTACK THE BLOCK zbožňujem. Toto je niekde úplne inde. Ale už z obsadenia mi bolo jasné, že to bude poňaté odlišne. Je to stret modernej nerdovskej komédie (Jonah Hill, Richard Ayoade ) a starej rodinnej (Ben Stiller, Vince Vaughn). Nie je to veľmi napínavé či smiešne, ale celý film príjemne plynie a má pár fajn scén a originálnych nápadov. Trochu vyváženejšie ako KRÁĽ SHOPPING CENTRA, menej drzé ako PAUL. Bavil som sa, ale nabudúce si pustím radšej niektorý z filmov Edgara Wrighta... ()

Dzeyna

Fakt nechápu to nízké hodnocení tady. Já jsem se bavila úplně po celou dobu snímku. Odpovídá to zařazení do komedie i do sci-fi. Nic jiného jsem od toho neočekávala, naopak to předčilo má očekávání a hodně. Vince Vaughn byl naprosto skvělý a nejzábavnější ze všech "hlídkařů". Ben Stiller mě ze začátku trochu štval těmi chytrými řečmi, ale časem se to dalo do pořádku. Herci byli vybráni skvěle, příběh také. Podle mě skvělý a neotřelý nápad. Krásně to utíkalo a nenudilo. ()

Ajinka126

Páni, to ale byla degradace herectví! To se chtěli vysmívat anebo přiživovat na skvělém a vážném Predátorovi, Avatarovi či Invazi? Když se někdo snaží bezostyšně přihrát vlastní polívčičku nad cizím úspěchem, nemívá to dobrý výsledek. Tohle je příklad šílené slátaniny, která postrádá to základní v tomto žánru... a to HUMOR!! ()

baribal

Strašná trapárna. Stiller a Vaughn už mají svoje nejlepší komediální léta za sebou, Hill naopak poslední léta hraje spíš v tom lepším (The Watch je výjimka jeden z jeho nejhorších filmů).. a co Ayoade? nebo spíš Maurice Moss?.. Bambilionkrát lepší by to bylo v pojetí "co dělá maurice o prázdninách..".. protože jako mu Roy jednou řekl "ty se seznamuješ jenom na dovolené".. no a to je v sousedské hlídce v podstatě pravdou. V čem je problém? Mizernej režisér.. ale to mě nezajímá a tohle je prostě krávovina. ()

• Dres, který je ve filmu pověšen na stěně, patří týmu NHL Columbus Blue Jackets. (Lembi4)
  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Hoodlom dad. (tarponko)