Nešika

• USA Awkward.
USA, (2011–2016), 32 h 16 min (Minutáž: 19–42 min)

Lauren Iungerich

Brad Breeck

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki DeLoach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, Jessica Lu (více)

Vtipná a chytrá komedie s fenomenálním obsazením nových tváří MTV. Hlavní hrdinkou nového seriálu je patnáctiletá Jenna Hamilton, kterou ztvárňuje známá herečka Ashley Rickards. Pubertální středoškolačka se zrovna nachází v bolavé fázi dospívání a čekají na ni první zákeřné nástrahy lásky. Její život se však zcela zásadně začíná měnit po trapné nehodě. Ženský hlas vypráví v první osobě a humorně zachycuje zážitky spojené s dospíváním.

Druhá řada komediálního seriálu MTV dál sleduje události v životě Jenny Hamilton, pubertální středoškolačky, která se vinou nešťastné nehody potýká se stigmatem dívky, která se pokusila spáchat sebevraždu. Chytře a humorně podané zážitky ze života dospívající dívky, která řeší typické těžkosti teenagera, milostné trable, přehodnocuje vztahy s rodinou a současně prochází úžasnou proměnou, která se samozřejmě neobejde bez úsměvných přešlapů.

MTV uvádí třetí řadu úspěšného komediálního seriálu Nešika. Hlavní hrdinka Jenna Hamilton nastupuje do prvního ročníku na univerzitě Palos Hills High a zatímco společenský život Ming a Tamary jen vzkvétá, Jenna má pocit, že zůstává jaksi pozadu a žije pouze vztahem s Mattym. Začíná se ptát, zda na ni v životě čeká také něco víc. První rok na vysoké přinese navíc Jenně do života vlnu překvapení a změn, které mohou mít nesmazatelný vliv na její budoucnost a nečekaná smrt spolužáka ji přiměje přemýšlet o síle ztráty, o smutku a tajemství, které skrývá před Mattym... (oficiální text distributora)

KeiGe

Rozhodně lepší, než se koukat na "Parisinu nejlepší kamarádku" nebo na jiné ptákoviny co vysílají na MTV. A vzhledem k tomu, že je to takové realističtější (než ty ostatní nepovedené pokusy o teenagerský film/seriál, kde nejsou schopní natvrdo říct, že se spolu vyspali a všichni jsou hotoví jen z teho, že si dají hubičku na dobrou noc), je to takový lepší průměr. Mě osobně to teda baví. ()

teddinka1

Docela milé překvapení. Místy je to přitažené za vlasy, ale vesměs krátké díly nenudí. Ačkoliv je to několikátý seriály z prostředí střední školy v USA, zůstávájí mi místní zvyklosti stále tajem... zkrátka a řečeno - nevím, jak je tomu dnes u nás na středních školách, ale za mě to takovéto nebylo (A to je to méně než 10 let). Ale i přes tu zvláštní kultůru high school je to chytlavé a nebojí se otevírat "tabu" témata jako marihuana, sex v 15 (v USA stále nezletilí), protože vědí, že to tak chodí... ()

Frajer42 odpad!

No páni, kdo by si kdy býval pomyslel, že debilita Twilight bude něčím překonána. Tenhle blbý seriál je tomu více než podobný akorát s tím rozdílem, že tu chybí ty zářící postavičky, které v Twilight nazývali upíry ačkoliv jimi nebyli. Jediné pozitivum v tomto paskvilu je snad to, že tady jsou docela pěkné herečky. Bohužel se na seriály nedívám primárně pro to, abych viděl pěkné 20 leté i starší herečky snažící se hrát postavy 15 leté. Seriál je však určen pro naprosto jiný věk a hlavně pohlaví než je to moje. Takže ten pomyslný pes bude možná zakopán právě tady. A právě tyto 10 leté fanynky dostaly hodnecní téhle sračky někam, kam naprosto nepatří. P.S. V životě jsem neviděl seriál, kde by někdo cenzuroval zdvižený prostředníček. Myslím, že už tohle je pádný důkaz, že je seriál skutečně určen těm, které jsem zmínil a kousek výše. ODPAD! ()

Margerie

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy. ()

JFL

Přiznejme si, že náctiletí outsideři byli doopravdy nepopulární a nevzhlední naposledy v 80. letech. V novém miléniu prostě každý ví, že středoškolačky na okraji budou hrát pohledné holky s "přirozeným" makeupem, potažmo po vzoru Supermana vybavené brýlemi, které spolehlivě skryjí jejich krásu do doby, než se vyjeví chlapci jejich srdce. Po úspěchu filmů "Juno" a "Vyfič!" se navíc zbraní outsiderek stává ostrovtip a nadhled, kterým glosují svou situaci, ale také se mění jejich postavení. Stejně jako zmíněné snímky s Ellen Page i "Awkward." ukazuje svou hrdinku jako v zásadě normální a o to více polarizují její protivníce jako ubožácké kreatury, ba dokonce až outsidery, se kterými se ostatní baví pouze ze zvyku tradičního kastovního uspořádání školy. Je ale každopádně sypatické, že současné dospívající dívky mají v popkultuře vzory, které je necpou do tradičních genderových rolí objektivizovaných krasotinek bez osobnosti, potažmo postupně se začleňujících tomboyů (např. vývoj Alyssy Milano v "Who's the Boss?"). Obzvláště v době masivní popularity obludně konzervativního "Stmívání" jsou potřeba postavy, které dívkám ukáží liberálnější postoje vůči sexu, sociálním rolím a vztahům s vrstevníky i mezi generacemi. Seriál sice nejen z radikálně feministického hlediska je v principu zpátečnický, neboť stále dívkám jako priority stanovuje pozici v kolektivu a vztahy s chlapci (hrdinka nemá vůbec žádné zájmy mimo tyto oblasti), ale na druhpu stranu si přiznejme, že od produktu komerční stanice adorující pozérství, módu a vzhled lze těžko očekávat tvrdě emancipační dílo. Záslužnost "Awkward." tak spočívá nikoli v proměně povahy konfliktů v rámci svého žánru, ale právě v detailech, které profilují hrdinku a vyčleňují ji vůči zástupům figur z podobných seriálů; třebas už jen tím že sice řeší svůj vzhled, ale radikálně odmítá fiflenění či skalpel. Nelze tedy mluvit o revoluci jako v případě "Můj malý Pony: Přátelství je magické", který záslužně ignoruje stojaté genderové vody televizního mainstreamu, a to navíc pro mládež ve formativním věku, ale podobně jako "Misfits" je "Awkward." seriál pro svou věkovou kategorii, který divačkám nepředkládá falešné hodnoty a naopak k nim otevřeně promlouvá o tématech, která je nejvíc zajímají. ()

• Na začátku epizody hraje „Raven Fly“ od Girl Named T a na konci potom „This Love“ od Ellie Goulding. (Duoscop)
  • Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)
  • Pro 8 epizod byl hlavním asistentem při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)