Lyrik

Super námět, super herecké obsazení (Jirka Mádl je můj oblíbenec, má nefalšovaný typ humoru a zábavnou drštičku, Evička Josefíková je naopak roztomilá, příjemná herečka a zapadla náramně do kontextu). Na české poměry, zábavná, nenucená a překvapivě dobrá komedie, za to jsou ty 4 hvězdice. Jasně product placement je tu přepálenej a už nikdy si za tuhle podpásovku nedám Big Shock (orbitky mi neberte). :) A taky je fakt, že pár hlášek typu kameňák se doopravdy nepovedlo. Každopádně za to, že se jedná o český nápadití film, s vtipným Mádlem a zajímavým scénářem střílim 4****.)) ()

Luukec

Já vím, že je to sci-fi, nebo to o sobě aspoň tvrdí, ale tak to cestování časem do minulosti a změna reality podle toho jak chceme, to už je trochu přehnaný, ne? A ještě k tomu happy end ala Doktor od jezera hrochů.. No ale když tohle pominu, tak to nebylo až tak špatné a po dlouhé době česká komedie, na kterou se dalo dívat. ()

Jaroslaf

proč ten mádl má furt hlas jako desetiletej kluk? Mně skoro přijde že nikdy nemutoval nebo co. Film nestojí za řeč, hvězdu dávám akorát za hezkou Evu Josefíkovou. ()

Bezda202

Velmi příjemná komedie :) Nebýt těch příšerných pasáží ze současnosti dal bych klidně i 4* .... takhle je to nakonec jen za 3*. ()

Yokolobuna

Chvilkami mi sice přišlo, že koukám na ultimátní reklamu na Orbitky a Big Shock, stále jde ale o příjemný a úsměvný film, který převyšuje tuzemskou produkci. Právě pokud srovnám tenhle kousek s tím, co se z vesela točí u nás (významné mrknutí směrem k panu Troškovi) , vykoleduje si tu 4. hvězdičku. ()

Hepy13

Je jasně vidět že film nebyl natočen s nějakým extra rozpočtem, ale co do kvality je na české poměry velmi slušný. Měl jsem zrovna náladu na nějakou novější českou komedii a svůj ''pobavovací'' účel splnila nadmíru. Bavilo mě dívat se na dva odlišné světy, tedy dva odlišne režimy. Miroslav Táborský jako ''rudý'' učitel nemá chybu. Konec konců ani ruský Facebook - Licokniga. Líbil se mi i ten konec, vážně moc pěkný a milý film. Až teď jsem si uvědomil jak jsou si Eva Josefíková a Martina Preisová podobné. ()

lardko

Dobrý český film s Jiřím Mádlem. Filmů na tohle téma je několik , ale i tak mě tenhle film dost pobavil. Ze začátku je to nudná blbost , ale když se vrátí do budoucnosti tak to začalo být dobré a vtipné. 90%. ()

Brtniik

Vážení a milé, nebudete tomu věřit, ale tento film je příčinou, proč jsem zavítal do vašich řad. Po shlédnutí jsem hledal víc informací a šokovala mne vaše velmi špatná hodnocení. Dal jsem si závazek, že za film zabojuji, tož su zde a tasím! Film jsem viděl na letňáku. Zajíždí k nám pan Čáslavský jun. (toho času již bohužel jediný) a dělá mám radost... Námět „stroje času“ je zajímavý, pravda v českém filmu nijak převratný. Chápu ho jako prostředek k zápletce. Velmi jsem ocenil, že tvůrci moc nepřeháněli ztvárnění SciFi - chytrému napověz... Uznejte, může to být slabé, když v tom pan Neff nechal účinkovat pí. Krbovou?! Ač Xichtovník neužívám, „LicoKníga“ mne hodně pobavila. Divné vtípky? No, každý fórek se vždy nepovede, spíš záleží na tom, kterak nám momentálně sedne a také máme-li s vtipálkem srovnatelná sémantická pole. Ostatně mladí blbnou, baví se, nechtějme po nich, aby produkovali dokonalé fórky či dokonce seriózní moudra. Děsme se doby, až se o to začnou snažit! Kdybychom si dělali vrásky z ne úplně dokonalé imitaci oné doby (vidíme i v jiných filmech), věru bychom nevypadali vábně. :-) Jak zde někdo napsal: milá a vtipná česká komedie. Rád na ni O5 příležitostně mrknu! P.S.: Ubral jsem jednu hvězdu :-) ()

MatyM

Poslední půlhodina úplně zabije jinak vydařenou a příjemnou jednohubku s jako vždy skvělým Mádlem a několika výbornými gagy. Zvlášť samý závěr je vyloženě fail. ()

Greg25

Příjemně koukatelná česká komedie, u níž se párkrát doopravdy nasmějete, ale která vám v hlavě neutkví na moc dlouho, a když tak spíš jednotlivé scény než film jako celek. To ale nic nemění na tom, že přesto, že to není nikterak omračující, je to příjemně usměvné a dobře zahrané - na české filmové poměry současné komediální (a nejen jí) tvorby lehký nadprůměr. 65% ()

waits

Věděl jsem, že mi bude líto, že se z nápadu nevytěží mnoho. Nečekal jsem hollywoodsky perfektní atmosféru zvoleného období, ale probůh neměl by mít celovečerák větší rozpočet než televizní inscenace? A je tak těžké přiblížít se alespoň vzdáleně třeba k Zítra vstanu a opařím se čajem? Jak vidno, je. Výsledkem je všeobecná nedotaženost, atmosféra roku 1989 je nedokonalá, odfláklá v detailech (opravené domy, oblečení po ulicích chodících statérů, účesy), příběh vydolovaný jen na pár procent. A navíc zase ten okatý a rušivý product placement.. Pro jednou jsme tuhle nenáročnou a průměrně zábavnou historku dokoukal, ale na příště, na příště už to není ()

Vakomlok

Navzdory dementní linii s cestováním v čase a opravdu otřesnému product-placementu vcelku příjemná komedie se sympatickou ústřední dvojicí. ()

Silencia90

Nedají se od toho čekat zázraky, ale přesto je to vtipné a zároveň je vidět i to lákavé kouzlo osmdesátých "netechnických" let. ()

tenced

paradni bizarni komedie, ktera jen tak tak drzi v celku, par hluchych mist a scen knicemu, ale ja dekuju... vesmirne jsem se bavil, smal - ne usmival (casteji nez je zdravo).. sci-fi poloha byla proste bajecna a i presto, ze si nespinila ruce nejakou logikou nebo smysluplnosti, na pointe to neubiralo.. spousta sladkych drobnych napadu a humoru (bez fekalu), libili se mi i ty neprehlednutelne malickosti na zpusob licoknigy, pomerne zapadacky pristup... po tom, co jsem rezignoval na cesky film s tim, ze neni tu nikdo schopny primocare komedie bez pachuti tragiky, objevi se toto a vytre mi zrak, ikdyz jsem se v pulce bal, ze presahnou tenkou hranici, tak se udrzeli a zdravim projevem ukocirovali i kolize.. herci me bavili snad bez vyjimky a Madl na to jakkoli vypadal podivne, byl genialni.. hraje skvele a zajima me, kdo by to tu, jestli vubec, zvladl lip.. je neuveritelne prijemne a v jadru klicove, kdyz se v milostnem pribehu dokazu najit.. tady jsem se nasel a sympaticky dojal... pet hvezd za fakt, ze to jde... ()

Mr.Hudson

Výborná komedie, kterou bohužel kazí neustálé a velmi nápadné reklamy na Orbit a Big Shock. Po první hodně nudné čtvrthodině, se dostáváme do roku 1989 a tam se to pořádně začíná rozjíždět. Pan Režisér měl výbornou ruku při výběru herců a můžeme tak sledovat celou škálu charakterů, od zapřísáhlého podporovatele socialismu Táborského až k jeho mírnému oponentovi Preissovi, který i ztvárňuje třídního učitele. Každá postava má své místo a není zbytečná. Jako celek z toho vychází skvělá komedie, která nás zavádí do roku 89, který jsem sice sám neprožil, ale dobře si umím představit tu dobu. 80% ()

Heffleyka

Asi to nebude film, o kterém se bude mluvit déle jak 14 dní po premiéře, ale mně se moc líbil. Ano, cestování časem nebylo moc věrohodné, ale nemá to být sci-fi, hlavním žánrem je komedie. A musím říct, že náležitosti komedie, tedy rozesmát diváky to určitě splnilo... Všichni v kině se smáli, až se dusili popcornem. Mádl svou roli hrál opravdu přesvědčivě a pro mě je to zatím jeho asi nejlepší herecký výkon. Kdo mi naopak nesedl byla jeho vysněná Eliška, která byla hrozně nepřirozená a celou dobu se přitrouble usmívala... A ano, reklama na orbit, která byla opravdu všude takt trochu kazila dojem, ale jinak můžu hodnotit jen pozitivně. ()

Kajdous

Na tento snímek jsem se do kina těšil už jen proto, že mám rád filmy s tématikou cestování v čase. Zaujalo mě, že se Češi do něčeho takového pustili, ovšem asi jsem očekával příliš. První, co mě absolutně odradilo a doufám, že se to stalo odstrašujícím příkladem pro další filmy, byl naprosto otřesný product-placing – žvýkačky na každém rohu a za každé (i neobvyklé) situace a na závěr reklama na drogerii, která se ve filmu vyskytla snad jen kvůli propagaci. Co se samotného děje týče, považoval bych ho za průměr občas obohacený nějakou tou vtipnou hláškou. Jako česká rodinná komedie to svou roli splňuje – nic víc, nic míň. 60 % ()

Snake.Charmer

Čekal jsem pohodovou odlehčenou zábavu a dostal jsem rozpačitý nekonzistentní hybrid nepříliš vtipné komedie a romantiky. K "Sci-fi" rozměru filmu se snad ani nemá cenu vyjadřovat a potenciál který v sobě nese cestování do minulosti byl využit asi tak na 20 procent. Škoda... Scény z přítomnosti jsou hrozná křeč, minulost je trošku lepší, ale i tak připadá jeden povedený vtip na 20 minut. Naštěstí je přítomných scén jen málo, ale o to brutálněji jsou zaplaveny Product Placementem, který je na diváka okatě chrlen s kadencí samopalu. Film navíc připomíná defilé menších i větších hvězd, které se na plátně ohřejí sotva minutu a pak zase zmizí. Největšími strůjci zábavných momentů jsou pak jednoznačně rodiče hlavního hrdiny v podání Ljuby Krbové a Svatopluka Skopala - za ty palec nahoru. Mádl má taky své momenty, ale ani on nedokáže tenhle film zachránit. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012