Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

LEGACY

Mírně nadprůměrný horor, (který jsem si užil hlavně díky kinu), jenž si myslím neplnohodnotně využil potenciál Kingovi knihy. Srovnání kupříkladu s TO by bylo ošemetné, při pár scénách mi nervová soustava pracovala na plných obrátkách, celkově to ale na mě tak velký dojem jak moje top srdcové horory neudělalo, druhé zhlédnutí by pro mě bylo asi ztrátou času. Každopádně krásný plakát 65% ()

VasaX

Jason Clarke si svou roli Louise opravdu dává. Zbytek je pěkný kus za ním, což je největší mínus. Jestli je to postavami, nebo herci, nevím. Ale Rachel jako prototyp rozložené nestabilní manželky a Ellie jako ideální hororová oběť (trošku otravné, ale zároveň milé ale příliš zvídavé a neposlušné dítě bez pudu sebezáchovy). Výprava je moc fajn, počáteční Les byl krásně mystický, místo které je někde a nikde, jiné ve dne a v noci s cestami, které jsou jeho kostrou a vše mezi nimi je "nejisté". Skoro jako z fantazie a pera Roberta Holdstocka než Stývna Kinga. A málem bych opomenul hereckou sázku na jistotu, v podobě Creedovic souseda, kterého ztvárnil John Lithgow kterému role padla do ruky (nebo to je naopak?) výborně. Škoda že ho nebylo víc, ale pak bychom zase neměli Ellie 2, která už má trochu jiný drajv. Ve výsledku je to velmi slušný horor, škoda jen těch klasických vějiček (když se teď stalo tohle, tak teď se musí stát tohle, když se koukne sem a je tam prázdno, tak zaručeně v chvíli úlevy se objeví leknutí a tak dále). Moje drahá by po tomhle spala rok s rozsvícenou lampičkou a dalších pět se nepřiblížila po soumraku na sto metrů k lesu. Takže za mě dobrý. (Na pozitivitě mého pohledu se podepisuje to, že předlohu znám jen povrchně, původní filmovou verzi jsem neviděl a oceňuji to, že film se s tím zbytečně nebabrá.) (Předělávka "Pet Cemetery" od Ramones v titulcích začíná rychlejší verzí melodie, kterou začíná "Don't fear the Reaper" od BOC. Náhoda?) ()

VanTom

Nové zpracování možná přineslo pozměněný, diskutabilně zajímavější konec, jinak nic (tuplem, máte-li v paměti první verzi). Strašně pomalu se rozjíždělo a dlouze trvalo, než se něco stalo, rozhodnutí postav nemělo podložené a po většinu stopáže především intenzivně nudilo. Vzpomínkové trauma manželky ze smrti nemocné sestry sem (opět) nezapadalo, ono mnoho motivů nebylo dotaženo a působilo ve výsledku zbytečně, prvoplánově, nedomyšleně. ()

Sany33

Pokiaľ sa človek nedokáže vyrovnať s vlastnou minulosťou, vlastnými hriechmi alebo ranami osudu, pocit zúfalstva ho zničí. Život musí ísť jednoducho ďalej. Rovnako aj vysoká produkcia hororov a obávam sa, že na tohtoročný Cyntoryn zvieratiek sa veľmi rýchlo zabudne. Nakoľko pre znalcov predlohy a prvotiny z roku 1989 sa javí vznik tohoto filmu absolútne zbytočný. 33% ()

stitch7

Je mi líto, bylo to neskutečně sterilní. Nějak jsem ale měl pocit, že tvůrci měli aspoň nějakou snahu natočit film, který nebude založený jen na prvoplánových lekačkách, třeba při táhlých záběrech. To, že však vůbec nefungovaly, je věc druhá. Knihu jsem nečetl, ale přišlo mi opravdu smutné, že jsem v půlce filmu odhadl, jak to skončí. Postavy mě vůbec nezajímaly, jejich povahy se načrtly jen povrchně. Zklamání, ale úplný propadák zase ne. ()

Jaro.Krafcik

Opäť hodnotenie na tejto databaze pobavilo. K červeným číslam su priradené aj podstatne horšie hororové kusky, český expert by ich hned vedel vymenovať. Pet semetary patrí k tým lepším hororovým filmom a aj napriek tomu sa mi film zdal poriadne predvidatelný. Zaverečná 30 minutovka ale ukazála čaro Kingových predlôh. V tmavej kinosále by to bolo dokonalé. 4* ()

drackula

Pet Sematary by som pokojne zaradil do kategórie zbytočných remakov. Väčšinou tieto remaky ani nepozerám, avšak občas som zvedavý, najmä pri obľúbených filmoch, či moderná verzia príde s niečím novým. Tohtoročný cintorín sa o niečo novátorské snažil, ale bolo toho málo. Príbeh je viac-menej iba prerozprávaním toho čo sme už videli a prvá hodina je tak vcelku nuda. Záver sa ale rozbehne a zachraňuje celkový dojem. Tých pár mini-odbočiek ma skrátka nestrhlo a neprekvapilo tak, aby som tento film hodnotil inak ako priemerný. 60% HBO GO ()

zigíš

Tuctový, komorní horůrek, kterého existenci omlouvá jen fakt, že je po Kingovi poptávka. Rutina prosta jakéhokoliv překvapení. ()

KASUGI

Není to úplně zlé, rozhodně lepší, než původní film z osmdesátek. Knihu neznám, takže nevím, jak je to s tím dítětem. Jestli i v knize má ten kluk nějakých cca 5 let, což vypadá u původního filmu značně trapně, když se na vás sápe malé dítě s břitvou a tím svým dětským ksichtěním. Proto oceňuju fakt, že v tomto remaku dítěti přidali hodně roků, takže holka je svým věkem ještě stále dítětem, ale natolik vzhledem vyspělá, že jako nemrtvá nevypadá směšně. Také jde o casting té herečky, co ji hrála, opravdu dobrá volba. Problém tohoto hororu ale spočívá už v jeho genech, tedy knize. Není to bůhvíjak bombastický námět a je to přesně ten typ příběhu, který zkrátka na pět hvězd zfilmovat nelze, ani kdyby to točili ti nejlepší hollywoodští machři. Nedá se z toho vyždímat víc, než jen průměrný horor na jedno podívání. ()

luksky

Hodně sem se na to těšil, neboť kniha je velice povedená..ale zklamání je veliké.. Spoiler: Herecké výkony jsou v pořádku, ale zpracování příběhu zvlášní ...to že zemře dcera misto malého syna, to by mi ani nevadio, ale ten konec? proč jako? To bylo něco strašného.. takže jedno shlédnutí stačí a nikdy více, bohužel... ()

jefff

Velmi promarněná šance. Není to úplně blbě natočený. Jakous atmosféru to má, občas nějaká lekačka zafunguje, ale chybí tomu pořádný scénář a hlavně zapamatovatelné scény. Řbitov je natočený velmi rutinně, bez invence a je to hrozná škoda. Jakoby režisér neměl v hlavě jasný koncept. Pořád jsem čekal, kam se film posune a ono nic. Achjo. ()

Fox85

Za mě spokojenost. Hutná atmosféra téměř od začátku až od konce, výborné prostředí a pár drobných odchylek od předlohy, které ale vůbec nevadí ()

blackkocour

hodně zvířat, málo klaunů.. kurva už, sere mě jak nikdo nedává více poctivosti do Královských adaptací, ale když se sečte knížní předloha a filmová adaptace, vyjde z výsledku jen unikátní kousek, který ráno někdo vyfotil na hovno.sk.. ()

herr_carter

S přivřeným okem tedy 4 hvězdy, znalec a milovník románů Stephena Kinga musí vždycky ocenit, pokud se podle předlohy povede natočit film uvěřitelně a zdařile. Za poslední roky je těchto filmů jak šafránu, možná akorát "TO" stálo za "TO"...Zde je důležité, že herci se chopili svých rolí srdnatě a film je tak dostatečně děsivý. Trošku zamrzí, že se tvůrci odchýlili od knižní předlohy a role obou dětí prohodili, stejně tak pro mě ten nepochopitelný detail, že (nejedná se o spoiler, je to i v zajímavostech) původně mrtvý kocour Church, který se vrátí zpátky, je v knize vyhazován z místnosti kvůli nesnesitelnému pachu, což je jak logické, tak správně hororové, tady je nicméně kocour pouze "neupravený" a škrábe..co naplat..Věřím,že natočit cokoliv od mistra hororové tvorby je oříšek, tady se to povedlo v rámci možností dá se říci nadstandardně..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Řbitov zvířátek je zas po delší době horor, který mě skutečně dostal do varu a který jsem si vážně užíval. Bohužel, z ještě intenzivnějšího zážitku mi ubral fakt, že znám původní verzi, takže jsem částečně věděl, co bude zhruba následovat, což se potvrdilo, ovšem jen první dvě třetiny filmu, neboť ta poslední si začně jít svou vlastní cestou, a to je nehorázný mazec! Každopádně, znalost úvodního děje plně vynahrazuje velice působivá atmosféra, mrazivě stylové zpracování, podmanivá hudba a poměrně rychlý spád, nechyběli ani funkční lekačky a samozřejmě skvěle budované napětí. Ovšem co pak přijde v oné závěrečné půlhodince, to byla hororová lahůdka. Krvavá, zatraceně překvapivá a sakra nekompromisní, a já jsem byl moc, moc rád, že si zas po delší době dalo voraz happyendové vyústění. Na celkové spokojenosti pak má zásluhu i skvělý casting, v čele s přesvědčivě hrajícím a výrazným Jasonem Clarkem, nicméně hvězdou filmu je malá Jeté Laurence, která hlavně v závěru kraluje a já z ní byl fakt vyděšený, brrrr. Řbitov zvířátek je zkrátka velmi působivý horor, který vážně vyděsí, já zde nemám co vytýkat, prostě pecka! ()

Soweek

Filmu chybí pořádné napětí, strach, děs nebo alespoň ty levné lekačky. Tohle bych prostě hororem nenazýval. ()

WathanajX

Opět se tu setkávám s dalším filmem natočeným podle knižní předlohy, kterou jsem bohužel nečetla a vzhledem k žánru nejspíše ani číst nebudu. Kniha je pravděpodobně opět míle před filmem, a proto film dopadl tak jak dopadl. Klady: Herecké obsazení dobré. Nejvíce zaujme velmi sympatická dětská herečka Jeté Laurence. Co musím pochválit je tajuplná a temná atmosféra lesa ze kterého mám husí kůži ještě teď. Hororové scény jsou ucházející dojde i na pár snesitelných lekaček. To že jich není tolik je pro mě plusem, protože já nucený lekačky jen aby film zapadal do hororového žánru prostě nemusím. Příběh je velice jednoduchý ale k dobrému hororu není žádné složitosti třeba. Les, hřbitov kočičí zombie to vše dohromady funguje přesně jak má. Zápory: Přestože se herci opravdu všichni do jednoho snaží, vše zachránit nedokážou. Děj opravdu lehce předvídatelný. Nevím jak v knižní předloze, ale já jsem moc nepochopila příběh s nemocnou sestrou a jaký ve filmu měla tahle dějová linka vlastně význam. Chvílemi mi přišlo, že se tvůrci snažili obohatit film o další děsivý příběh, ale naopak mě to do hororu s jasně daným tématem prostě nezapadalo. Tak trochu mi tu přebýval i mrtví kluk z bouračky jehož místo a význam ve filmu jsem taky nijak zvlášť nepochopila. Začátek filmu je fajn. Příjemná rodinná atmosféra a úmrtí kočky je přesně ten zlomový bod, od kterého divák čeká stále gradující děj následovaný finálním vyvrcholením. Spíš se, ale dá říct, že od této záležitosti děj spíš upadá, upadá a na konci vadne úplně. I přes tyto zápory to zas takový výbuch nebyl a hodnocení mi opět usnadňuje neznalost knižní předlohy. Hodnocení: (3*) za mrazivou atmosféru a dobré herecké výkony ()

borec999

Obstojný remake, ktorý je kvalitovo cca na úrovni originálu. Príbehovo je síce až na 1 udalosť vlastne identický, no s v pohode hercami (asi prvá úloha v ktorej mi nevadil Jason Clarke) a aj tým 1 veľmi nepríjemným momentom, ktorý je podobne zdrvujúci ako aj v staršej adaptácii od Mary Lambert. Čo je však najhlavnejšie- po dlhej dobe sa konečne do kina dostal horor, ktorý sa nesnaží byť viac komédiou ako hororom a ponúka dostatok intenzívneho strašenia. Tým mi režisérske duo Kevin Kolsch a Dennis Widmyer naozaj spravilo radosť. Všeobecne sa im tiež musí nechať, že svoju robotu si odviedli poctivo a nedopustili zprznenie klasického originálu ako tomu dochádza pri niektorých iných remakeoch. Za mňa teda celkovo viacmenej bez výhrad, akurát teda, že už som raz niečo veľmi podobné videl... 70% ()

see_sawandrew

Metody, které fungují v trailerech, tvůrci prostě natáhli na celý film v podobě osvědčeného Kingova příběhu. Scénář naštěstí nezůstat u prosté kopie solidní televizní adaptace, a přidal něco navíc. Nakonec je z nového Pet Sematary nejen skvělá žánrovka (i s naprosto cool double-cover titulní písní), ale i bezva téma k rozhovoru, proč tu fakt nechceme partičku naštvaných mrtvých. Doporučuje 5/5 zombokocourů! 90% ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018