Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

srolyma

Předlohu jsem četl, předchozí filmové zpracování viděl a tak můžu zodpovědně prohlásit, že se to povedlo. Nakonec ani ta jedna zcela zásadní dějová změna nevadila, naopak. Závěr byl díky ní akčnější a děsivější. Nechybí tu napětí, lekačky ani krvavé scény, prostě horůrek, jak má být. V rámci kingovských hororových adaptací určitě lepší průměr. ()

J.Mayen

Dalsi z rady remaku, ktery se dle myho osobni zcela nezavislyho uvazeni povedl. Do pulky film da se rict kopiruje na zaber svyho predchudce,ale dockame se zmen a to prijemnych a ja byl zvedav na rozuzleni. Nekolikrat mi prejel mraz po zadech,ale to spis diky ty prasivy kocicce. Premyslim co by jeste bylo treba abych hodnotil jeste vys. Mozna kdyby byl film novy a ne remakem. ()

Marcas

4/10. Pro mě obrovské zklamání. Po trailerech jsem byl celkem natěšený i z důvodu, že je to moje nejoblíbenější Kingova kniha. Bohužel, po prvních pár minutách mě okamžitě přešla chuť to vůbec dokoukat, protože těch nepřesností a změn oproti knize (kterou jsem možná bohužel četl teprve nedávno, takže si to detailně pamatuji) bylo opravdu velmi mnoho a když k tomu přibyla i záměna v hlavní zápletce, tak jsem si říkal, že toto pro mě film roku prostě nebude. Můžu působit trochu zaujatě, či nekmpromisu hodně, ale pro mě to jsou zkrátka velké změny, které scénaristům rozhodně chválit nebudu, ba naopak. Film, pokud jste četli knihu, rozhodně nedoporučuji. ()

Aywes

Remake je přesně takový, jaký by se dal čekat. Závěrečný song to krásně demonstruje. Je o něco málo dynamičtější a finále má vyhrocenější v současném stylu, ale pořád je to kopie 1:1. Možná škoda, ale je nutný si přiznat, že i když máme krásný vzpomínky na původní dílo, tak se nejednalo o žádný scenáristický skvost. Bylo to béčko. Všichni to tak nějak v hloubi duše víme. Jenže tenkrát to skvěle zapadlo do tehdejší vlny hororu. V současné době už nemá popravdě co nabídnout. Tím nechci tvrdit, že původní Pet Sematary nemám rád. Mám ho rád a to dost. Autoři se chtěli zavděčit fanouškům tím, že udělají naprostou kopii, ale samotní fanoušci si povětšinou uvědomili, že už to není ono. Nemá to ten osmdesátkový feeling, takže logicky tento jednoduchý recept už nemůže fungovat. Jediné co zbývá, tak je reminiscence k původnímu dílu. Lepší to nebude. Autoři odvedli dobrou práci. Jo, všem se zavděčit fakt člověk nemůže. ()

djbarrel

Hodně průměrný horor. Ano místy byla docela hustá atmosféra, místy to byla i docela řežba, ale nějak nevím. Opět jsem samosebou viděl originální nebo spíš první film a ten na mě určitě zanechal větší dojem. Možná je to tím, že jsem ho viděl jako malý a proto na mě působil značně lepší atmosférou, možná je to tím, že málokdy se mi recyklované remaky líbí, každopádně největší problém vidím v tom, že film je celkem blbý a logika dostává na prdel. Řemeslně dobré, ale dobré je jen průměr a já jsem asi očekával něco víc. 62% ()

kokofek

Předlohu neznám a film mě příjemně překvapil.Lekačky tak akorát a atmosféra nepřehnaně tajemná.No a závěr jedna lahůdka asi proto,že dobré konce mají být jen v pohádkách. ()

TinyMartina

Neznám předlohu ani původní film, ale po tohle si říkám asi žádná škoda. Příběhově je to dost slabý a filmařina taky žádná sláva. Nevěděla jsem, jestli se dřív smát nebo popadat za hlavu a to je podle mě známka dost špatnýho hororu. ()

moviefan4

To čo King napíše, je pre mňa sväté. Preto vždy keď je nejaká jeho kniha zfilmovaná som vždy viac kritický. Nenávidím ak niekto zoberie len názov jeho diela a nedodrží príbeh ktorý je v knihe, za ďalšie nevadí keď sa menia postavy a ich chovanie a najviac nenávidím ak niekto potom takýto brak zvelebuje bez toho aby vedel o čom je kniha. A presne títo body dodržal tento zlý pokus na remake Pet Semetary. Preto by som rad spravil zrovnanie s knihou a originálnym filmom, ktorý je podľa mňa úžasný. 1. Cintorín rodine Creedovych ukáže v knihe Jud (originál to mal) tu si ho Ellie nájde sama.2. Jud je viac priateľský človek (originál to iste) tu pôsobí strašne nesympatický a je vykreslené ako nepríjemný dedo. 3. Umrie Gage a nie Ellie (originál to ma). V knihe ma Jud ženu Normu (nebola ani v originále takže tu toto odpúšťam). 4. Louis sa neznáša s Rachelinim otcom (originál dodržal), tu nieje Racheliná rodina ani spomenutá + je vynechané scéna na pohrebe kde sa Louis a Rachelin otec pobijú. 5. Rachel išla domou od rodiny bez druhého dieťa (kniha aj originál dodržali že Rachel nechala Ellie u rodičov) tu zo sebou ťahá Gageho domou. 6. Rachel umrela v Judovom dome bez toho aby o tom Louis vedel(originál to ma) túto je to cele inak. 7. Finále v knihe aj originále je úžasné a úplne iné než táto sračka. 8. Zelda zomrela tým že sa udusila (originál to ma) túto vymysleli scéna kde zomrie vo výťahovej šachte / aby tam mohli nadrbat jump scare. Vyjadrenie k filmu: Som nesmierne naštvaný a sklamaný z toho ako dodrbali môj druhý najobľúbenejší horor od Kinga. Nie vždy je cesta zmeniť celý dej pre moderných vytupených divákov ktorý nevedia pri filme rozmýšľať a od hororu im stačia len jump scary a podla toho sú pre nich tie horory top. Novému IT to išlo aj bez nich. Neznášam keď niekto takto poprekrúca kingovu knihu. A ten koniec bola čistá kravina. Za mňa svetlé body ktoré toto tu malo boli jedine dobrá práca s kamerou, Church, herec Louisa, dobre zobrazenie Mikmackeho pohrebiska, zmienka Rachel a cover songu od Ramones. Inak nič viac. Na jednu stranu chápem že originál mal eso v rukáve v podobe Mika a scenára od Kinga a jeho účasť pri natáčaní, na druhú stranu nechápem prečo sa s ním neskúsil dohodnúť aj pri tomto počine. Dúfam že už sa k tomuto filmu nevrátim lebo hodnotenie pôjde ešte nižšie. ()

Plaque

Ak sa niekto snaží vylepšiť čosi skvelé tak, to väčšinou dopadne presne takto. Namiesto skvelej psychologickej hry medzi racionalitou a ducharinou vypotí pitchovinu kolosálnych rozmerov, plnú až prehnane agilných zombíkov. ()

Dweep

Remake mého milovaného hororu mě nijak zvlášť nepotěšil. Starou verzi z roku 1989 jsem viděla snad stokrát a mám ji opravdu ráda, i když toto není ten pomyslný TOP tvorby Stephena Kinga.. pořád je to on a je dobrej :-) Ovšem tato novinka tomu nic nového a dobrého nepřidala, naopak mi tam některé věci chyběly. Těm, co to neviděli, rozhodně doporučuji starou verzi. ()

blondboss

Tento remake Kingovho hororového diela mi celkom sadol. Mám rád toto novodobé prevedenie hororov, hlavne čo sa týka atmosferickosti jednotlivých scén a aj vizuálneho uchytenia. Jason Clarke v netypickej póze, ale v zásade to veľmi nevadilo. Oproti prvotnému filmu je toto určite posun vpred, ale kto videl prvý film, toto je v zásade čistá kópia len s menšími rozdielmi v deji ako takom, ale v zásade nič nové neuvidíte, len je to v krajšej forme. 60 % ()

Nikolas__

Ačkoliv se nepovažuji za velkého fanouška Kinga, Pet Sematary je moje nejoblíbenější knížka co jsem kdy četl. A tato adaptace, je z mého pohledu, velmi trefná - až výborná. Jako horror funguje bezvadně, jako film taky. Teď jsem dostal chuť na tu první adaptaci tak se na ní brzo vrhnu. A Jason Clarke byl skvělej. PS: scéna s Judem a postelí je hezký odkaz na starou verzi :). EDIT: Tak s druhou projekcí se zážitek snad ještě navýšil. Zvyšuje hodnocení, ten film funguje perfektně. 9/10 ()

Carlie

Strašlivá nuda. Jedna hvězdička je málo, ale já měla opravdu veliká očekávání. Pokud je něco natočené podle Stephena Kinga beru to obvykle jako záruku kvality, což se v případě Řbitovu zvířátek říct nedá. Nepamatuji si, kdy jsem se u hororu tak moc nudila, ač jsem nejspíš cílová skupina. Herci jsou ok. ()

walkingdead

Knihu jsem četl a původní film viděl už před víc než 20 lety, takže srovnávat nebudu, ale celkově to špatné nebylo, nechyběly strašidelné scény ani gore záběry, minutáž byla snesitelná a herecké výkony ok, i ta malá holka to zahrála dobře. Za pochvalu určitě stojí, že v klíčovém momentu filmu se stalo "trochu" něco jiného než v knize i původním filmu, takže i divák, který příběh zná, byl něčím takhle zásadním překvapen. Na klasické horory to sice atmosférou nemá, ale mezi moderními je to určitě nadprůměr. Nejděsivější mi ale vždycky na tomhle příběhu přišlo to, že v obytné zóně jezdí plně naložené kamiony na plný kotel... ()

tsatsiki

Z celé série nejlepší díl za mě, ač je to zvrácené, tak je to výborně zahrané a dobrá atmosféra, bohužel v záplavě hororů to je lepší. průměr.Ale za mě 60%. ()

ekzorcist

Dokument o kyslosti pôdy som mal možnosť zhliadnuť na slovenskej predpremiére. Ako fanúšik hororového žánru sledujem rôzne profily (od p. Kinga po posledného dodávateľa umelých mozgov) na sociálnych sieťach a na film som prišiel v patričnon očakávaní. Hoci zjavne nie tak ako vedľasediaci mladíci, čo dokonca v rámci prípravy "videli ten film zo 70-tych rokov"... Ale k filmu. Známe zasadenie deja (trh s posadnutými nehnuteľnosťami a pozemkami v USA stále prekvitá), svieži herci, rodinná idylka postupne prepadajúca sa do boja o život a zdravý rozum. Miestami to pôsobilo ako shot by shot remake (ranná scéna s tatkovými špinavými labkami pre mňa totožná s originálom a rovnako aj spomienky na izbu Rachel), miestami tam bola úspešná snaha o oslobodenie sa od predlohy a originalitu (iné dieťa v centre diania, iný priebeh tuningu achyloviek, iné vysporiadanie sa so záverom...) a miestami len snaha upútať mladšiu (de)generáciu (lacné deti v maskách na úvod). Highlight je určite návrat dcérky z "druhej strany" s kúpkaním a česaním. Jej lazy eye a priesvitná koža z nej robia super zrúdičku. Horšie sú záverečné boje a zle stupňované napätie. Okrem úvodných a záverečných titulkov som si nevšimol ani tón hudby. Za mňa je originál lepší, ale nový pokus nesklamal. ()

montelie

Objektivně je to vlastně na hvězdy maximálně čtyři. Ukázalo se ale, že dám li hvězd pět, film se dostane mezi červené vyvolence a já, opojen svou mocí, jsem mu to dopřál... Hmmm, tak film je v modrejch i s mou pětihvězdou, tak už důvod nadhodnocovat pominul. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018