Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

vojtaz

Což o to, jako klasický atmosferický "party horor" to funguje celkem dobře - lekačky, napětí, ponurá atmosféra i zneklidňující konec. Jako film je to ale bohužel spíš zklamání. Nic co by ve mě zůstalo, zapadne to do průměrné šedi (resp. ČSFD modři). 65% ()

noelcoward73

Řbitov zviřátek je pro mě již několikáté setkání s filmovou verzí mistra hororu Stephena Kinga. Předlohu jsem nečetl (od Kinga jsem zatím přečetl pouze Lunapark a Carrie), ale hodlám to co nejdříve napravit. Velmi dobré byly herecké výkony, kamera, hudba a plíživá temná atmosféra. Povedený byl rovněž scénář a celkově režijní zpracování. Hororové scény byly velmi dobře natočené. Film naplnil, ba i předčil má očekávání, z kina jsem odcházel velmi nadšen. Tipuji, že letošek bude hororově velmi povedený (těším se zejména na další Annabelle). ()

Israha

Příklon k mainstream horroru je u této nové adaptace Pet Sematary výrazný. Lekačky, prvoplánové vizuální strašení (viz průvod maskovaných dětí), rychlé tempo vyprávění, úprava některých elementů předlohy. Nevidím v tom však zas takový problém, protože esence Kingova díla zde víceméně podchycena byla. Vzhledem k omezené stopáži to sice poněkud postrádá gradaci, ale ten zprvu letmý, ale čím dál méně vyhnutelný propad do pařátů nadpřirozeného zla se podařilo vykreslit téměř na výbornou. Sice za využití spíše těch běžnějších a stereotypnějších horrorových postupů, ale přece. Poslední třetina filmu navíc sebevědomě neuhýbá a nechá diváka v hustém bahně zneklidňujících výjevů a pocitů pořádně vydusit, bez "úlevových" scén, které by tříštily atmosféru. Nakonec tak dostáváme film, který je určen spíše běžnému divákovi, ale sympaticky pamatuje i na žánrové nadšence. O tom, jestli jde o dostatečně dobré zpracování Kingovy knihy, se nyní úplně nebavme...věci, které v psané formě fungují, by vizuálně tolik atraktivní nebyly. ()

Rathalos

Jedna sa o remake filmu z roku 1989 a je to vidiet,lebo sa velmi podobaju,co je sice skoda,ale zase to nemozem odsudit,lebo to ma fajn herecke obsadenie i vykony,atmosferu,napatie a aj zaver sa mi moc lubil,takze dam 4 hviezdicky,ale za tu podobnost musim jednu odobrat...:-) ()

molcan2

Niekedy je lepšia smrť. Brilantná adaptácia bestselleru Stephena Kinga z roku 1983. Tento film je úžasný a všetky herecké výkony boli skvelé. Ak chcete vidieť film z ktorého budete maž husiu kožu, tak si musíte pozrieť Cyntoryn zvieratiek. Tento film je skutočný desivý zážitok. Absolútna hororová dokonalosť!! ()

Bozvav

Strašná a nic neříkající hovadina, která se může líbit opravdu jen někomu, kdo má velmi nízké nároky na filmovou zábavu. Za mne jedna nemrtvá hvězďule. ()

warrenur

Zabity cas. Kinga sice mozem, ale sfilmovane v sucasnej dobe, proste nicim neprekvapi a divaka nema poriadne cim zaujat. Vyber hercov a "umrncana" macicka boli tiez mimo misu. Slabota, neodporucam. ()

zahadum

tupé, prízemné, zaostalé a hlavne zbytočné ako všetko v roku 2019....páči sa to povrchným, tupým, ľahostajným polo ľudom ktorí sú nevedomí v tom prečo a načo žijú.. ()

Aurus

Tenhle film je dobrý, hodně mě překvapil. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické a dobré a hudba je výborná. Přiznám se že sem neviděl ten originál z roku 1989 a pokračování z roku 1991 ale za mě je remake pěkná podívaná. Za mě 7/10. ()

Folky

Příjemná hororová jednohubka, která má vše důležité pro dobrý horor. Zároveň ale nemá nic, čím by byl opravdu zajímavý. ()

sadlokan

Once Upon In tak podruhý v životě v lese,barák z papundeklu,kde vrže všechno.A nežerte mi ten xanax po hrstech.vole. ()

Ben Nevis

Líbily se mi některé scenáristické změny, ale jinak filmaři tlačí moc na hororovou pilu. Kde předloha buduje pomalu atmosféru, nová adaptace úslužně přiskakuje s hnusy. Náhodnými zemřelými černochy a sestrami, abychom nezapomněli, že se díváme na strašidelný film. Ale tím trpěl například i Kruh. Ve srovnání s předlohou a původní adaptací nemá nový film šanci, ale jako samostatně stojící horor patří mezi ty povedené, převážně díky méně známým, ale pečlivě vybraným hercům. ()

BOURQUE

„Based on novel by Stephen King.“ To je najdôležitejšie pochopiť, že len základ príbehu slávneho románu od Kinga slúžil k natočeniu filmu. Inak budete sklamaný a ešte k tomu veľmi naštvaný. Prečo? Lebo mnoho vecí je vo filme inak, ako v románe. A kvôli tomu ani ten pocit nie je taký, čo by ste očakávali. Z hľadiska hercov veľký problém nevidím, z hľadiska scenára a réžie už áno. Film, ktorý v tejto forme nielen že je zbytočný, ale ani nedáva späť tú atmosféru. V tomto prípade platí stará známa fráza „radšej knihu“ (ktorá je neskutočne dobre napísaná). Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Raziel_cz

Obsahuje lehké spoilery. Reanimovaná Ellie je sice cool AF, ale tahle adaptace adaptací ani pořádně není. Je to jenom výtah highlightů z knihy. Zbrklý, nesoudržný a bez výraznějšího stylu. Jak se to pořád žene dopředu, aby to stihlo všechny důležité scény, zapomíná to budovat napětí a nechávat věci vyznít. Nejvíc frustrující na tom ale je, kolik talentu je v té fušeřině utopeno – od herců, přes kameramana, po hrdinného set designéra. Film na vás vizuály přímo řve, že je to horor jako dělaný pro Halloween. Jenom mít u kormidla člověka s vizí, co by neměl problém zbavit se zbytečných linií (stěžejní myšlenku to stejně neumí podat nijak důmyslně, takže se to vůbec nepotřebovalo zabývat Zeldou) a nahodilých scén (Norma), zmírnit tempo a dát tomu logiku (Pascow by mnohem líp fungoval, kdyby se objevil až po Churchově zmrtvýchvstání). Změny oproti předloze mi nevadily. Ta první je dokonce velmi efektivní a velmi vkusně a dramaticky vystavěná (a mnohem lepší než podobná sekvence v přeceňovaném Hereditary). Bohužel to je taky jediná pasáž, u které se režiséři neprojevili jako totální lobotomové. Změna na konci už totiž působí jako většina filmu – prvoplánově, uspěchaně a lacině. Oceňuji, že se to snaží dělat horor bez lekaček a že strašidelné scény (paradoxně ta jinak zbytečná Zelda) obvykle opravdu strašidelné jsou, ale než to vidět podruhé, to radši znovu sjedu Prokletí Salemu. To s Robem Lowem z roku 2004. ()

Faila

Přečetla jsem si vyjádření tvůrců, ve kterém vysvětlovali důvody provedených změn, přečetla jsem si také názor pana Kinga na tenhle filmový počin, a některé věci už mi tak nevadí. ALE přesto mám pocit, že tvůrci tady občas zbytečně moc tlačili na pilu a spoustu věcí si mohli odpustit. A i přes všechny ty změny, kterými chtěli lépe vykreslit jednotlivé postavy, mi z toho nakonec vyšel průměrný horor plný lekaček a nechutností, který je na první pohled (a několik dalších) tak trochu o ničem. Příběh je podle mě velmi silný a dalo se z něj vytřískat mnohem více. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018