Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

mysiouxsie

Tak za sebou máme další Řbitov zviřátek.. Naneštěstí je vyprávěn příliš popisně a celkový dojem je zkrátka dost obyčejný. Při dalším pokusu bych uvítala více psychologie a mysteriózního tajemna, tento Kingův příběh o to vyloženě prosí. Námět Řbitova má ohromný potenciál v emocionálním přesahu a z této populární literatury by mohl vzniknout trýzní napěchovaný psychologický horor, ale aktuální adaptace ke konci nezáměrně sklouzává spíše do černé komedie. Mně zde největší prožitek poskytl kocour Church, u něhož se paradoxně ta vnitřní proměna po zkázonosném zmrtvýchvstání povedla přesvědčivě. Dávám tři hvězdičky z nostalgie. ()

RAFT

Řbitov zviřátek ,původní verzi sem viděl před pár dny a ta se vcelku dala ,tak sem byl zvědavý jak asi dopadne remake a vskutku se film velmi povedl ,byl sem mile překvapenej jak je film natočenej a ještě lepší atmosféra .70% ()

denbrough

Kdysi (asi pred 18 lety) jsem cetl knizku, ktera me dostala a zaradil jsem ji k tomu nejlepsimu od Stephena. Tesil jsem se tudiz na film (1.zpracovani jsem nevidel). Za ta leta jsem toho hodne zapomnel, ale presto jsem zaznamenal spoustu rozdilu. Hodnotil jsem puvodne ctyrmi hvezdami, ale ted znovu docitam petihvezdickovou knizni predlohu a uvedomuji si, ze ve filmu je oproti knize tolik nuanci, ktere me ve vysledku nastvaly, ze jdu s hodnocenim niz. Za 3 *** ()

Knor

Celkem povedený, žádný velký výčitky k tomu nemám. Knihu jsem nečetl, ale první film z 89týho mi přišel mnohem lepší. Tady mě bohužel nic nepřekvapilo, morbidní atmosféru si to drželo, ale když člověk ví o co jde, tak úplně nepřilne. Nenudil jsem se, ale až dostanu zase chuť se kouknout na řbitov zvířátek, určitě šáhnu raději po starší adaptaci. ()

celticek

Těšil jsem se moc, ale je to zklamání, na podobné úrovni jako jeho starší bráška. Bohužel se málokdy podaří převést Kingovu předlohu obstojně do filmové roviny. Ale když se to podaří, tak to stojí za to - viz Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Špatné není ani Osvícení nebo perfektní remake To. Tady je to ale těžce mimo mísu, ikdyž Clarkeho mám rád. ()

Clark_Kent

Řbitov zvířátek byl temný, hutný, nepolevujcí a svým způsobem i tíživý příběh. Jason Clarke i John Lithgow hrajou výtečně. Knihu Kingovu jsem doposud nečetl, ovšem po tomto příjemném překvapení si velice rád tototemnější čtivo přelouskám. ()

viky13

Možná jen neumím docenit klasiku, protože knihu jsem nečetla, ale z pozice hororového fandy, který má už něco nakoukáno, musím konstatovat, že mě to prostě nebavilo. Vždyť trvá hodinu, než se vůbec začne něco dít. ()

Zombiepod

Kingovu predlohu som nečítal, ani som nevidel jej pôvodné dve adaptácie. Tohtoročná verzia ma však od nich aj dokonalo odrádza. Samotná stopáž nie je vôbec dlhá, no pripadal som si, akoby film trval dvojnásobne dlhšie. Žiadne unikátne nápady, filmársky je to čistá rutina, a navyše ohromná nuda. Záver v štýle 80's hororov ma ako jediný ako-tak bavil, a rozhodne by to chcelo rozšíriť dianie okolo samotného cintorína zvieratiek, ako aj okolo dejín indiánskeho "podsvetia". Veľká škoda, že nápad s takýmto potenciálom a áčkovým spracovaním (proti hercom nemám jedinú námietku) skončil ako béčkovo pôsobiaci priemerný horor, kde nefungovali ani lakačky, ani dramatické scény. King by si mal niektoré filmové adaptácie svojich diel asi viac strážiť. ()

Marty7CZ

Miluju Kinga, mám rád některý filmy podle něj, tenhle kousek je celkem ok(i když původní z devadesatek se mi líbil víc). Rozhodně je to ale "mistrovský" dílo proti strašně zmrveny Temný věži..... 55% ()

G04T

Knihu jsem nečetl. Film se mi hodně líbil. Skvělý příběh i herci a slušná atmosféra. Nevidím jediný hluchý místo, až na konec. ()

Scraffy

Knižnú predlohu som nečítal a predošlé filmové stvárnenie ma nejako nenadchlo. Zato tento nový počin ma dosť bavil. Obsadenie bolo vybrané veľmi dobre a kulisy taktiež vyzerali super. Oplatí sa pozrieť alternatívny koniec, ktorý bol o dosť lepší, ako ten, ktorý sa dostal do kín. Jeden z najlepších hororov tohto roka. ()

DrobekSKS

První půlhodinku to vypadá jako celkem fajn horor s několika sympatickými postavami. Pak se ale strhne neuvěřitelný shitfest, který je sice pořád slušně děsivý, ale už je vám tak nějak jedno, co se těm dementům stane. ()

Meev

Po zmatených patnácti minutách přichází první náznaky temné atmosféry a dobrá lekačka, na kterých film vlastně stojí. Celé se to vyvíjí fajn, až na pár věcí, u kterých jsem kroutil hlavou, ale jinak jsem mile překvapen a film u mě obstál na jedni... No, na jedničku to úplně nebylo, řekněme dvě plus :). ()

boo-boo

Keď vyšli prvé trailery, vyzeralo to ako voľnejšia inšpirácia s pridaním nejakých tých trendy hororových rekvizít - deti so zvieracími maskami to nakoniec dotiahli na vlajkovú loď celého proma. Lenže narazilo to presne tam, kde mohlo - už kniha je tak maximálne priemer, výsledný film je ale do takej miery hlúpy, že nad tým ostáva rozum stáť. Žiadna linka nefunguje tak, ako si asi vedúci predstavovali a herci môžu pokojne hrať ako o život, len čo z toho, keď ich postavy nie sú autentické, uveriteľné a vlastne ani zaujímavé. 2* Clarkovi a Lithgowovi, ktorí sa fakt snažili, len mali proste smolu na (neopodstatnene) hlúpe postavy. ()

Najt

80% filmu byla skvělá, už v prvních 5 minutách mě to zaujalo a pak se zájem stupňoval. Neřeším knížku ani starej film, řeším jen tohle, jako samostatnou formu příběhu a byla to prostě paráda, boží atmosféra i herci, ale ten konec :/ Skončilo to přesně tak, jak jsem si 20 minut před koncem řekl, že by to mohlo skončit, ale říkal jsem si, tak to přece neskončí, byla by to blbost a ono to přesně tak skončilo. Pro mě to bylo kliše, což by mi ani nevadilo, ale bylo mi to nepříjemný a i celkem nechutný, kdyby to končilo jinak, respektive těm 80% jsem váhal mezi 4a5*, takhle to je jen za // 3,5* ()

wolverine odpad!

Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale takovou instantní sračku podávanou za studena jsem ještě neviděl. Ti, co nečetli knížku si asi musí říkat, že King je autor béčkových hororovek. Opak je pravdou. Kdyby mě dali prachy na natočení tohohle filmu, vytvořil bych něco, co aspoň připomíná knižní předlohu. Už jenom změny osudů hlavních postav. Třeba napínavá jízda Rachel. Smrt Juda byla v knížce super, všude panovalo napětí, a tady to je prostě kravina. Sprostá urážka knihy, kterou miluju. Tvůrce by měl zauvažovat nad svým životem a zapřemýšlet jak tu filmovku udělal. ()

lusa

Tak strašne som sa na toto tešila. Ale strašne. Hanba. Kniha je o neskutočnom žiali a túžbe vrátiť milovanú osobu späť do svojho života za každú cenu. A potom o znášaní následkov, ľútosti a zase len o žiali a posadnutosti a... Kto čítal, vie. SPOILER - tá zombie rodinka na konci, no čo ti jebe?! Absolútne nezachytená podstata, scenár (aj to celkom debilný, nepochopený) len šablónovite polokopíruje jedno z TOP Kingovych diel. Prítomnosť Pascowa len aby bola, to už v pôvodnom sfilmovaní mala väčší význam. Ako jednohubka, pre niekoho, kto nemá šajnu o čom Pet Sematary je, to môže byť fajn horor. Pre mňa je to opäť len totálne nepochopenie majstra. Jason Clarke ako Louis dobrý. 2* ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018