Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

regentor

Řbitov hororu. Pokud existuje nějaké "zásvětí" potom skuteční tvůrci hororových filmů budou nutně chodit po právu strašit tvůrce tohoto paskvilu. Klišoidní úvod do děje až to bolelo, budování atmosféry nicotné a samotný příběh je spíš psychodramatem o několika málo hercích . Racionálně se tvářící lékař se nemůže, fakt nemůže, chovat jako infantilní debil a dělat všechno co mu napovídá "pohádkový dědeček" .Je sice jasné, že snímek je určený pro americké (stupidní) diváky ovšem i tam snad platí, že horor musí být alespoň trochu strašidelný a nikoliv naprosto hloupý. Příběh o průvodu dětí , které pohřbívají své mazlíčky na nějakém tajemném místě které obývá pradávné zlo.Tento průvod uvidíte na počátku a pak už vůbec..asi došly děti něbo mazlíčci..Dávní indiáni odtud utekli a tak je na čase držet se jejich příkladu a prchat daleko a nenechat se otrávit blábolem v podání Kevina Kölsche a Dennise Widmyera. ()

Mr.Ward

Hodně povedená adaptace Kingova díla. Lepší než IT (2017) to není, ale i tak se jedná o napínavou jízdu, která ke konci chytá pro mě absolutně luxusní atmosféru. Díky konci plný počet. ()

Mr.nachos

Oproti knize je tam pár změn, ale jinak je to fajn pokoukáníčko. Tolik lekaček by tam tedy snad být nemuselo, ale co, aspoň je to zajímavější. Každopádně tam chybí spousta částí z knihy, např. příběh studenta, kterého se hlavní hrdina snaží zachránit a on ho poté posmrtně varuje; varovný příběh, který se stal před lety, kdy už někdo svého syna pohřbil a ono to nedopadlo, mnohem hlubší příběh matky a její sestry, kapánek jiný konec, atd. Ale jako jo, zklamání se nekoná. ()

Mamlas

Pomalé komorní rodinné drama s hororovými prvky na téma strašidelný dům, děsivé sny a zombie. Předvídatelné od začátku do konce, nudné jak prase. ()

borohub

Knižní předlohu neznám, verzi z 89 také ne. Popravdě jsem od tohoto hororu příliš moc nečekal, kvůli tomu jsem byl hodně příjemně překvapený. Film nasadí příjemné (a takové to správně děsivé) tempo hned ze začátku a až do konce ho drží. Herci to zahráli na jedničku (i když těch postav je tam fakt minimum). 80% ()

Solverino

Takové bezpohlavní, nehororové a fluidní.... natolik naředěné, že už je to jak vymáčený pytlík čaje nebo druhák - káva z lógru. Slabé. ()

Ravenous

Jako on to špatný film vůbec není, ale bohužel, tedy vlastně bohudík znám knížku i film z osmdesátých let a neubráním se srovnávání. A toto z toho vyšlo jen jako slabý odvárek zbylých dvou. S knížkou asi nemá vůbec cenu srovnávat, mistr King nemá v novodobém hororu naprosto žádnou konkurenci. Ve filmovém srovnání se Lambertin počin alespoň trochu knížce přiblížil. Z tohoto ale jako by se King a atmosféra a styl jeho psaní úplně vytratil a zbyla jen jakási základní kostra příběhu. Chybí mu hloubka, ďábelskost a i pohnutky a příběhy postav nejsou tak dobře viditelné a logické. Záměna dětí měla nejspíš vyznít ve prospěch větší akce a množství krve, což se sice asi povedlo, ale podle mě tím film spíš ještě více utrpěl. Do závěrečných titulků navíc pustili stejnou píseň, jenže tentokrát ve značně sra*koidní verzi, která té od Ramones nesahá ani po kotníky. Inu, filmy z osmdesátek mají svou nezaměnitelnou atmosféru, kterou počítačová technika ani speciální efekty nebo dokonalé masky nenahradí. ()

horor2

ZKLAMÁNÍ! Miluji originál a pokračování. Netuším, jestli je tohle přesně podle knihy, protože jsem ji nečetl, ale zdálo se mi to zkrátka slabé. ()

jirin_cz

Horory nijak extra nevyhledávám, přijdou mi většinou tupější a plné lekaček. Překvapuje mě, že většina lidí kritizuje i tady, že tam bylo dost lekaček, ale já osobně jich tam nějak moc neviděl a přišel mi to spíše jeden z těch inteligentních hororů, kdy se člověk bojí celý film a je vtáhnutž atmosférou.... ()

tension182

Z môjho pohľadu to bola teda kolosálna blbosť, aj keď knižnú predlohu som nečítal, trailer som nevidel, očakávania som nemal žiadne. Štandardne nelogické správanie postáv je pre mňa rovnakou záhadou ako vesmír, nejaké ľakačky som neevidoval, takže 1 hviezda za silný moment pri smrti Ellie. ()

DoubleJack

*SPOILER* Průměrný horor, který nabere obrátky až v okamžiku, kdy se mrtví začnou vracet. Telefonát s maminkou nebo česání vlasů jsou přesně okamžiky, na které stojí za to si počkat celý film. Škoda jen, že pak se to znovu zvrhne pouze v klasickou vyvražďovačku, která nenabízí nic nového. Konec se snaží být originální a nebýt slabších a utahaných částí filmu, určitě měl potenciál dostat se ještě o úroveň výš. ()

Ladyhawke

Knihu jsem četla na střední škole, film (i pofidérní druhý díl) jsem viděla asi 2x. Na nové zpracování jsem byla zvědavá, ačkoliv jsem si nechávala určité rezervy. Ze začátku byl rozjezd slibný, i když herecké výkony byly spíše průměrné, Jasonovi Clarkovi jsem nedokázala přijít na chuť, spíše naopak. Postupem děje se scénář začal víc a víc oddalovat od knižní předlohy. Zlomová scéna knihy, kterou režisérka skvěle pojala v původním filmu, scénáristé otočili – snad aby nenaštvaly současné matky nebo přecitlivělé publikum, pak v tom nadále pokračovali a dokonce si vymysleli úplně jiný konec. To by nebylo to nejhorší, jako spíš celé plytké provedení, které místy nudilo, natož aby děsilo a v jednom okamžiku jsem rozmýšlela, zda se nezvednu a neodejdu z kina domů. Film jsem nakonec dokoukala, ale to jedno shlédnutí mi zcela stačí. Dvě hvězdičky. ()

LeChouan odpad!

Existuje kniha, která vypráví příběh jedné vcelku všední čtyřčlenné rodiny. Její dospělí členové mají sice své „kostlivce“, ale podstatné je, že mají domov (nový), finančně jsou zabezpečeni, mají se rádi a mají rádi své děti. Všední příběh, všední a pozemský, i když započítáme ztrátu jednoho z členů rodiny, dítěte. Jenže vedle lásky, ztráty, bolesti ze ztráty, je tu i naděje – jedovatá neděje, ale přece jen naděje. Jde o to, zda využít šanci, o jejíž nedobré podstatě moc dobře víme, nebo ne. Že je šance svou podstatou nadpřirozené povahy, není zase tak podstatné. Nadpřirozeno mi vždycky přišlo u Kingových knih až druhotnou složkou. Jenže. Jenže Stephen King přece píše především horory! "Všichni" to ví. A ví to i scénáristé a režiséři mnoha jeho po-przněných knižních (tzv. hororových“) předloh. V tomto konkrétním případě se knižní předloha ocitla v pytli, ten si tvůrci filmu hodili přes rameno, odnesli a přes všechna varování zakopali do prokleté půdy; to co se vrátilo zpátky, je již svojí podstatou něco úplně jiného. ()

Blenny

Pararoxně na to, že jsem četl knihu, tak mě ten film dost bavil. SPOILER Ani nevadilo, že cisterna sestřelia někoho z rodiny, kdo v knize nebyl a závěr filmu byl tím pádem taky jinak. V knize je to OK, ale ve filmu by mě tohle spíš znechutilo, takhle jsem s tím problém neměl a závěr by asi taky nebyl úplně uvěřitelnej. Za mě OK, dvě hnězdy tady nechápu. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018