Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

PamelaJJK

Židovské vymítání ďábla velice mile překvapilo. Nic moc jsem neočekával a byl velice mile překvapen. Tísnivá horrorová atmosféra na diváka dýchne hned od první scény a pokračuje bez nějakých hluchých míst ve svižném tempu až k očekávanému otevřenému konci. Jeffry Dean Morgan mi do role pasoval. I Kyra Sedgwick a jejich dcery byly úžasné. Hudba nezajímavá. Stopáž ideální. Jen mě zase dostal český název!!! Téměř by se dalo říct, že si ho někdo vycucal z prstu a s dějem v podstatě nesouvisí. Ten někdo asi neumí anglicky a neví, že existuje něco jako slovník nebo překladač. To jen na okraj, film fakt dobrý. ()

Pitryx

Já mít doma takovou krávu manželku tak prchnu taky. No, k filmu, vizuálně spíše nuda, pár efektů zde je, ale jen krátkých. Bát se u toho divák asi nebude, zbude jen ta zvědavost. Herci dobří, kameraman na konci ožralý jako slíva. Nebo mu to poručili, to blikání, což já nesnáším přímo strašně. Za to procenta dolů a to hodně. Ale na film jako takový se dívat rozhodně dá. I když na něj asi brzy zapomenete. 201503248645/9213 ()

J.Mayen

Dneska jsem si dal repete tyhle pekny a na vecer velmi vhodny lahudky. V nekolika momentech jde videt shodu s Exorcistou, ale zase v dnesni dobe natocit neco co nenim v necem nicemu podobny lze asi uz jenom tezko. Libily se mi obe deti, teda myslim jak vse s ladem skvele zahraly. Kolikrat mi prijde, ze detsti herci zvladnou svoji roli lip nez jejich dospeli kolegove. Kdo hleda na vecer pekny horor, tak tady ho ma. ()

Hyssi

Film je po technické stránce úplna sračka. Opravdu by mě zajímalo co dělal střihač v první hodině filmu.. Nápodobně na tom byl i kameraman, kterej držel tu kameru v ruce poprvé, ale tak chápu někde se začít musí. Ovšem po příběhové stránce to nebylo až tak zlé, ale že by to byla nějaká hitparáda se říct nedá. Hlavní postava na styl bobra byla hrozně otravná a doufal jsem že zdechne... Film docela sračka [20 %] ()

Rodriguess

V kine vyborna zvukova kulisa. Dejovo nic moc ale tak tie zvuky ma celkom paradne strasili. Herecke vykony mohli byt tiez o kus kvalitnejsie. Celkovo mal film taky pomaly spad a koniec no neviem, radsej nehodnotím. ()

Shinnie

Nemám rada horory. Iba niektoré a to musia byť fakt veľmi dobré aby sa mi páčili. Toto však bolo tak trápne až to bolelo. Zdĺhava predpríprava na ľakačky ktoré nestáli za nič. Neviem či som bola príliš odosobnená ale fakt ani jeden raz som sa nezľakla. Bol tam síce pokus o naľakanie extrémnymi zvukovými výkyvmi ale takéto triky tú boli už v 40 rokoch minulého storočia alebo ich hojne využívajú aj v nízkorozpočtových béčkach. A neviem či je chyba vo mne ale pár krát som sa náhodou aj príjemne pobavila, aj keď to určite nebol zámer režiséra (napr. scéna kde sa snažili vyhnať diabla z toho dievčaťa, vidlička v otcovej ruke). Tak celkový dojem nie je až taký strašný a ak máte radi horory (alebo skôr thrillery ktoré si nevedia vybudovať kvalitnú atmosféru) a je vám jedno o čom sú a husia koža vám naskakuje už v momente kedy sa zhasnú svetlá v kine tak je to práve pre Vás. ()

Chris_Mike

Vymítač ďábla v židovském provedení? Proč ne! Sice nic nového, ale slušně udělané a dětský výkon byl skvělý. Klidně 4* ()

veverysiak

Pretlak exorcistických filmov spôsobil presýtenosť ponuky nad dopytom, v podstate už možno ani nie je čo nové povedať, ale toto je remeselne slušne zvládnuté a obstojne zahrané, ničmenej hlbší a trvalejší dojem to nezanechá, takže 55%. ()

Susperian

Fuj takhle blbě už mi u horroru dlouho nebylo. Zásadně se na ně dívám po desáte večer. Samozřejmě film nenabízí nic extra nového, ale to co předvádí je pro mě dostačující. Ta scéna v tunelu a následné sono trupu, mě bude ještě dlouho strašit... ()

raxxx

Toje přesně ten horor ve klasickem stylu Vymitače, žadne trapné "lekačky" typu (Sinister ,Insidious apd.),film má přiběh dobře dávkovane napěti ,dobři neokoukani herci ,triky ,mysterium a dokonce natočeno prý podle skutečne udalosti ,musim řict že jsem se po dlouhe době u hororu bál ! :-) ()

suboss

Za posledné roky ma bohužial v mojom obľúbenom žánri veľa filmov neohúrilo. Na Possession som sa tešil už dlhšiu dobu. Nemôžem povedať, že som úplne sklamaný, aj keď ani veľmi nadšený nie som. Rozhodne to ale nie je žiaden prepadák a patrí k tomu lepšiemu, čo nám rok 2012 priniesol. Veľmi kladne by som tiež ohodnotil herecký výkon tej mladšej sestry. ()

MiniRecenze

A máme tady hororový snímek,který vás uvítá titulkem :podle skutečné události.....jestli tomu uvěříte ,to už nechám na samotném divákovi.V jednom nejmenovaným rádiu jsem na to slyšel velikou chválu a proto jsem na něj vyrazil.Film má opravdu pomalý rozjezd a spíš jsme svědky dramatu,ale po otevření skříňky se začne situace otáčet v rychlejším tempu.Jsou zde solidní trikové efekty,hudba taky nese svůj podíl na atmosféře a mladá hlavní představitelka má před sebou určitě zajímavou kariéru.A teď ty negativa, O.Bornedal si hodně "půjčuje" s jiných a starších snímků,což je tak trochu škoda,nějakou originalitu bych ocenil.Když se to vezme "kolem a kolem" určitě si na něj zajděte, atmosféra v kině by dala krájet. ZAJÍMAVÉ!!! ()

Kracmera

Takový ten povedenější průměrný horor. Takže vše jede podle předem jasné šablony, kdy v první polovině filmu funguje napětí a buduje se atmosféra i příběh a v druhé je pak vše klasicky přehnané a závěr musí být co nejvíc akční a "strašidelný", což už jako vždy nefunguje. Ze třech filmů o vymítání, co jsem zatím viděl, mě tenhle bavil nejmíň, i když ta atmosféra v první polovině opravdu funfuje dobře ... ( ty další dva jsou Vymítač ďábla ***** a V moci ďábla ****) ()

Hookins86

Většinou dávám minimálně hvězdičku za to, že je film natočen podle skutečné události. To samozřejmě platí u tohodle hororu, ale bohužel dávám maximum a to jsou 3 stárs i s tím bonusem za skutečnost. Bohužel to kletbě z temnot nepomohlo - nic převratného... ()

david666

Solidní práce i přes skutečnost, že se nejdená o nic nového pod sluncem a taky se mi nechce moc věřit, že je to "dle skutečných událostí". To je až moc přitažené za vlasy. Kladem je ústřední postava malé holky, která mě, ani nevím čím, ale přece jen svým hereckým výkonem poměrně děsila. PS: konečně vím, co znamená "strč prst skrz krk":-) ()

wick

Když potřebuje tvůrce aspoň něco vydělat a nemá originální myšlenku, tak co uvede na počátku filmu: no přeci natočeno podle skutečných událostí. Protože jinak jsme exorcismus viděli už mnohokrát a v lepším provedení. ()

Brodequin

Souhlas s Verbalem. Po dlouhé době fakt dobrý horror, u kterého jsem měl občas husí kůži. Pro mě určitě lepší jak vychvalovaný Sinister, u kerého jsem se nakonec spíš smál. Jednoduchý příběh, nic extra dramatického, ale atmosféra výborná a některé scény opravdu strašidelné a to hlavně díky dobrým hercům! Společně s hrorrorem Mama si myslím, že se jedná o výbornou lahůdku v daném žánru. Tohle si zaslouží lepší hodnocení. ()

Templář

Nečekaně dobrý film, který sice nepřekvapí záplatkou, ale je svižně a zručně natočený a udržel mé nervy v napětí prakticky celou stopáž. Jako příjemné zpestření vidím závan židovské "mytologie". Myslím, že poměrně nízké hodnocení není tentokrát na místě a vlastně mě celkem překvapuje. Milovníkům hororu určitě doporučuji shlédnout a myslím, že ani ostatní nebudou litovat. (DVDrip, TV, 2D, dabing) ()