Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Tusak

Barbie je také guilty pleasure. Velmi self aware farebný film, ktorý pekne balancuje medzi komédiou a vážnejšími scénami. Obsadenie môžem len chváliť, rovnako ako tempo, ktoré zbehne ako voda. Celkovo príjemná jazda ktorá sa oplatí vidieť v plnej sále. 7,5/10 ()

Aaron.Humbol

Bol som zvedavy na tento film uz len kvoli viacerym hype recenziam, a tak som sa podujal risknut to. Vizualne ponatie som musel prekusnut, predsalen je to tematicka zalezitost, takze k tomu sa velmi nevyjadrujem, no od ostatnych stranok som cakal ovela viac. Mozno tomuto filmu tie prehnane pozitivne recenzie skor uskodili, ale aspon prinesu ocakavane zisky. No samotny film bol dost klise omacka, ktora sa dala cakat a nijako neprekrocila svoj tien. Naozaj vtipnych momentov bolo ako safranu...zato tej nutenej zabavy bolo viac nez by clovek chcel vidiet. Pribehova linia, na ktorej by sa dala vybudovat nejaka zabava bola tak nevyrazna, myslienka filmu zato tak lopatisticky otrepana a citatelna, ze ten fim naozaj nicim neprekvapil..potesili aspon herecke vykony hlavnych protagonistov, no celkovo to bolo dost malo. Hrozna nuda na dlhsie, nez sa da zniest. ()

Tulenis

Nemám rád Barbie a tady to není jinak, čekal jsem že mě to třeba překvapí, ale je to to, co jsem od tohoto očekával. Za mě propadák, úplně na hovno dialogy, skoro jsem se celou dobu jen nudil a snad jediný co tu mohu pochválit je Barbie svět, který ze začátku s postavami tvoří něco, u čeho jsem neměl pochyby, vše se ale rozbilo v následujících minutách filmu. Jo a jinak Barbenheimer dokončen. <3 ()

disappearin1

Změť banálních klišé a naprosto nevyužitá příležitost. S takovým rozpočtem, hereckým obsazením a zajímavou ikonickou hračkou se mělo naložit lépe. Z kina jsem odcházel zklamaný a rozhořčený jako už dlouho ne. ()

FreAky

Asi nepatřim mezi cílovou skupinu. Film se mi zdál až moc přeumělkovaný (i na barbie poměry), děj jako takový nijak zvlášť originální, spíše zajetá klišé. Pozitiva vidím v hereckým výkonech Robbie a Goslinga, ale to je asi tak vše. Témata feminismu, patriarchátu, atd. mě (i když byla myšlena spíše ironicky) nijak zvlášť neoslovila. Přežít se to jakžtakž dalo, ale již nikdy více. ()

Belphegor

Film o panence od Mattela mě nijak nezajímal, ale konečný hype mě do kina nakonec dotáhl. Začátek nabere neuvěřitelné tempo. Styl je přesně takový jaký čekáte - růžová všude. Barbie je vlastně zábava s dobrými režijními a vizuálními napady. Herecké obsazení se vydařilo. Margot Robbie a Ryanovi Goslinovi Barbie a Ken sednou na tělo. Příběh je z počátku jednoduchý - Barbie žije každý den jako ten nejlepší den, když se náhle všechno změní a Barbie se "rozbije". Proto se musí vydat do světa lidí, aby našla holčičku, která si s ní hraje, a pomohla jí, čímž pomůže i sobě. Tady ale přichází rozčarování. Film totiž přestává být scenáristicky konzistentní. Navíc začne řešit emancipační a feministické otázky, které ve skutečném světě jsou z velké části překonané. Vyloženě vykope špínu z roku 1980, kdy svět byl opravdu k ženám nerovnopravný a servíruje to jako pravdu 21. století. Ken navíc objeví patriarchát a jde ho aplikovat do Barbielandu. Mě osobně tyto myšlenky nevadí, uvítal bych film, který se snaží ukázat důležitost genderové rovnosti, ovšem vůbec se mi nezamlouvá jaké poselství Barbie nese. Vyobrazuje může jako hloupé a zákeřné, navíc vyloženě hlásá jak jsou bezcenní. Emancipace je zde tlačena do vesmírných výšin, smutnější ale je, že to občas nabírá vážnější notu. Rozhodně bych film dětem nepouštěl, protože nejde příkladem rovné společnosti, je víceméně anti-men (a nejde o růžovou barvu) a má dvojí metr na všechno. Když později nad Barbie přemýšlím, uvědomuji si, kolik příběhových děr vlastně má a jak špatné vyprávění dokázala schovat pod růžovou omítku a třpytky. V závěru to byla zábava s několika dobrýma vtipama a super herci, ale myslím, že kdyby film natlačil tak na pilu co do emancipace a zaměřil se na Barbieland, víc by mu to pomohlo. Čeho je moc, toho je příliš. ()

SalvorHardin

Chapem, ze nie som cielova skupina, ale tak som len neschopny, hlupy a protivny muz. Jednu hviezdu davam za production design. Druhu davam za Goslinga a Robbie a prvu polku filmu. Dajte si panaka vzdy, ked padne slovo patriarchat. Nazdravie! ()

jara12

Margot Robbie a Ryan Gosling ztvárňují Barbie a Kena v novém filmu Grety Gerwig. Nebudeme si tu nalhávat, je to ujeté, absurdní ale zároveň chytré a své. Bezchybné vtipy a kritické poznámky o Barbie, patriarchátu a postavení žen ve společnosti a všem dalším vám drží úsměv na tváři celé dvě hodiny. Vizuál je dobře provedený a znázornění celého světa je až na míru přesné. A Ryan Gosling? Ten přehrává i samotnou Margot a patří k tomu nejlepšímu co film může nabídnout. Barbie si užije snad skoro každý bez ohledu na to, zda jste cílovka, nebo ne. Chytlavý soundtrack, jednodušší ale sympatický příběh a skvělé herecké výkony jsou známkami kvalit, které Barbie rozhodně splňuje. ()

ujfi

Čekal jsem ulitlou silenost a určitě to silenost byla. Herecky to bylo skvěle od Margot i Ryan, ale i ostatní se zdatně drželi a závěrečná bitva Kenů naprosto úžasná. Určitě bych doporučil trochu kratší, protože mám pocit, ze teď je důležité, aby to mělo řádnou stopaz… Sem tam to totiž hrozilo nudou, ale to pozitivní prevazilo a pořádně jsem se zasmál ()

Itanek

Všichni se mne ptají, zda to kluci přežijí v kině. Ano byli jsme tam dva a jinak asi 20 ženských. Margot je určitě velké lákadlo, ale tady vás zklamu, pokud jste viděli film/filmy "sebevražedný oddíl". Jo bavil jsem se, dva světy, dva pohledy, narážky na jiné filmy taky O.K. tohle bylo fajn. Ale ten závěr, nemyslím naprostý konec, ale kdo je vlastně Ken? Ken je Ken. Asi jsem to nepochopil, no... :-( . PS: Z chlapů udělají naprosté pitomce, jak jinak, feministky vískají radostí ()

0liverT3kel

Geniálny marketing je to, čo nás dnes večer viedlo k zaplateniu lístkov. Tam sa ale lesk končí. Výkon hlavných hercov je veľmi dobrý – taký dobrý, ako sa dá očakávať vzhľadom na veľmi slabý príbeh a slabú réžiu. A to je všetko. Humor je nútený. Satiru nahrádzajú prednášky sprostredkované postavami. Všetky „zlé“ postavy sú absolútne ploché, chýba im akákoľvek hĺbka. Čokoľvek čo môžete od trailerov očakávať, vo filme chýba. Je to ďalší vyslovene zlý film, ktorý sa snaží skrývať za agendu. Margot robí to najlepšie, ale tento film ma veľmi sklamal. Bol predávaný ako zábavná, svojrázna satira s poctou iným filmom. Začalo to tak, ale skončilo to príliš zdramatizovanými prejavmi a koncom, ktorý sa jasne snažil v publiku niečo cítiť, no všetci sa cítili zmätení. Najsmutnejšie na tom je, že v kine boli rodičia s deťmi, ktorí boli obeťami zlého marketingu, pretože toto nie je detský film. Celkovo bol humor miestami zábavný a film je krásny na pohľad, no celý koncept sa v druhej polovici filmu rozpadá a stáva sa z neho smutná párty... ()

jirikzaboj

Barbie je k mému vlastnímu překvapení opravdu kvalitní letní pecka, která pobaví a zároveň donutí přemýšlet nad smyslem bytí, stereotypech a diverzitě každého z nás. Možná to není úplně originální koncept a lze pozorovat velkou inspiraci u žánrových klasik. To ale nic nemění na tom, že si Barbie hraje krásně s popkulturní rozmanitostí, do které řadí i sama sebe a v kontextu vizuální originality a nápaditostí šílenèho scénáře. Největší paradox je ten, že z prvních reakcí na ohlášený casting lidi dost pochybovali o Goslingovi a jeho roli Kena. S jistotou mohu konstatovat, že právě on zářil na plátně nejvíc a absolutně si tu showtime ukradl pro sebe. Chrlící sdílená energie s M. Robbie je jen nádhernou třešničkou na dortu. I’m kenough ()

dolik25

Dávám plný počet, protože něco tak skvělého tu už dlouho nebylo. Bavil jsem se a dvě hoďky utekly jako voda. Samozřejmě musím vyzdvihnout výkony Robbie a Goslinga, překvapivě i Ferrella, i skvělý scénář a nápaditou režii. Je v tom všechno možné: muzikál, drama, komedie, parodie, patriarchát, feminismus...ovšem správně namíchaný guláš, kterého se nikdy nepřejíte. Po každé ochutnávce objevíte nové chutě. Největším překvapením je samotný Mattell, který na to kývnul a způsobil růžovou kinománii. ()

sun.eagle odpad!

Svět je připosraný z Barbie, Barbie trhá rekordy, Barbie chválí i filmoví fanšmekři.  Barbie na tebe čumí když spláchneš. Tak si říkám, že  asi to bude docela dobrý, a ta růžová všude kolem je jen balení, které by mě nemělo odradit.  Jdu na Barbie, a poprvé v životě jsem chtěl odejít ze sálu, poprvé v životě jsem si říkal, co tu do prdele dělám, někteří se smáli, netuším čemu, já se nesmál. Čekal jsem bláznivou komedii, což není, protože postrádá humor, není to ani parodie, chce být satirou, ale na to není dostatečně odvážný, ani provokativní, a když se snaží brát na paškál dnešní dobu, emancipaci a já nevím co všechno, tak je v tom jak to provádí, ten film neskutečně trapný, hloupý a nudný. Tohle mě totálně, ale totálně minulo. ()

jmennno

Na to, že jde o ztvárnění tak ikonických postav, jako je barbie a ken, bych čekala, si na dají více záležet, na výběru hlavních propagonistů. Oba dva mi přišli příliž staří. Moc se mi to nelíbilo. Je to  feministický. To kestli je to dobře, či nikoliv, je na každém z nás. Příběh taky nic moc. Muzikálová sekvence mě taky bůh ví jak, neoslnila. Celkově slabé. ()

doubravkaa

Nemám co bych vytkla, je to zábavné, svěží a chytré. Nejsilnějším okamžikem filmu je pro mě promluva o tom, proč je těžké být ženou, která ostatní panenky probouzí z poblouznění. A trochu mi to celé připomnělo Lego příběh. :-) ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování