Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

cariada

Takový feminismus v praxi. I tak by se to dalo nazvat. Normálně bych na tohle vůbec nekoukal, ale ta masivní kampaň okolo toho mě přimělo zkusit co na tom tam všichni mají. Když přežijete prvních zhruba dvacet minut kdy je to jak koukat na " Teletubies " , kdy se všichni  "ahojkují". Pak se dostanou do normálního světa a rozjede se to. Přesto je to hrozná slátanina, kterou už nikdy neuvidím. Ano občas se za smějete, ale všechno stojí a padá na krásné Margot. Abych jenom nehanil tak plus je krásná vizualizace a barvy. ()

C0r0ner

Aby se v něčem podobném snad stokrát objevilo slovo patriarchát, je fakt přes čáru. Vtipné to bylo taky bohužel mnohem míň, než by jeden čekal, ale naštěstí se tomu nedá upřít originalita. Tohle mělo mnohem větší potenciál, nicméně duo Gerwig/Baumbach mě mělo varovat. 65% ()

campix

Film, který ze sebe dělá obrovskou filmovou událost letošního roku, kterou sice bezesporu je. Nicméně se to děje za vydatné spoluúčasti odborných kruhů, které ho dělají důležitějším a přelomovějším než ve skutečnosti je. Barbie by chtěla být spoustou věcí a jestli něčím opravdu je, tak rozhodně filmem, který se trefil do aktuální společenské poptávky a vlastně je to poměrně symbolické. Trošku zrcadlo naší společnosti. Všechno je to o PR a o tom, jak dobře odprezentujete a infiltrujete svůj pohled na věc. Nebudu dál chodit kolem horké kaše. Já se u Barbie poměrně bavil a ačkoliv ji nemohu připsat kredit za podvratné komentáře k současné společnosti, tak oceňuji tuhle osobitou vizi. Margot Robbie je bohyně a Gosling si to asi náramně užil. ()

zette

Vubec jsem nevedel do ceho jdu a musim rict, ze jsem se bavil od zacatku do konce. Prislo mi to neskutecne trefne a vtipne. Margot Robbie vynikajici, jako snad vzdy. Gosling ale zdatne sekunduje. Maximalne zabavne... ()

Vignette

První dvě třetiny filmu mi přišly hrozně zábavné a osvěžující, ovšem zkazilo se to v momentě, kdy nám tvůrci začali podsouvat svoje velké poselství. Přiznávám, že jsem na podobné morální poučování trochu alergická, ale zároveň myslím, že to jde udělat i citlivě. A to se tady za mě nepovedlo ani trochu - takže za první půlku filmu 4-5*, za konec tak 2. ()

FrankSusta

Barbie je jiný film... je to přesně ten případ, kdy Vám je výsledný film tak nějak úplně jedno, důležitý je ten zážitek. Nebo-li, jde o to, jak se do kina dostanete a s kým jdete. Případně, jak jste oblečení (taková vsuvka, co jinak s tímhel nemá vůbec nic společného: když jsme s kámošema šli na Avatara 2, tak někoho z nás napadlo jít v kvádrech - krom toho, že nám byla zima jak byl prosinec, tak jsme nějakou náhodou zavítali do Lidlu. Tam byli ňáký dva borci a z pohledu na nás pronesli: ,,Ty vole, příště jdem taky chlastat v kvádrech.'' To je přesně takový ten zážitek, co si zapamatujete více než výsledný film (a to je Avatar sakra dobrej), jen tak to říkám). Tady na tuto věcičku jsme se domlouvali už ledna tohoto roku, založili Whatsapp skupinu nazvanou Barbie enjoyer s Ryanem Goslingem coby profilovku, vybrali suity a vyrazili na tento pro nás film roku. Některej z nich sice na skupinu psal, že dle nějakých recenzí se má jednat o ''sračku'', to nás ale coby odhodlané mega-alfa-sigma-muže nevykolejilo a vyrazili sme. Inu, bylo to zajímavé. Já, co se po třech dnech vrátil z epického vandru daleko od civilizace (Rakovnicko be like), jsem přišel překvapivě první, poté jsem objevil kámoše, který se pokoušel najít mě a který dorazil o chvíli později. Následně se objevil i třetí - o kterém jsme do poslední chvíle nevěděli zda půjde. To ale nebylo vše. Další měli dorazit. Ale kde jsou? Inu, mi zjistili, že jsou na úplně opačné straně prakticky v jiném okresu (snad i o dva dál) okresu v KFC. No... tak co se dalo dělat. jelikož se očividně jeden z nich dostatečně nevyznal v programech kina, prostě tam byli. Ale nějakým způsobem slíbili, že tedy stihnou smluvenou projekci. My ať koupíme lístky. Splněno. No a co teď? To nikdo nevěděl. No a tak jsme prostě jen tak pro prdel hledali Albert, který jsme ale i tak nenašli. No a pak jsme ještě absolutně zničili místní KFC přinesením mého osobního nekonečného kelímku. A pak se tedy skoro až zázrakem zjevili oni. A tak jsme mohli dovnitř. Ale...! Naše obří grupa samozřejmě potřebovala fakt epickou fotku coby Kenové, ale to nebyl zas takový úlet (krom toho, že kámoš kvůli vaztí kraťas v tělové barvě na fotce vypadá nahej). Každopádně, všichni jsme měli smluvené suity: havajské košile, kraťasy a žabky. Tedy, až na to poslední, kde pouze já jsem se zapomněl přezout z vandru - abych to zkrátil, musel jsem bos. Tak jsme tedy došli ke štípání lístků, kde byli dvě výběrčí. Ta, u které jsme nebyli, se málem něco smíchy, zatímco ta naše se na nás podívala s až únavou v očích a zeptala se: ,,Barbie?'',,Barbie,'' odpovědělo nás šest. Řekla nám číslo sálu a mi šli. Krom toho, že jsme našimi (ehm) machokecy (předpubertálními panickými hláškami) naštvali ženy za námi, film konečně začal. A my to tak nějak teda dali, ale k tomu až později. Každopáně. Kino jsme opustili a s pár dalšími kecy jsme se pomalu odbrali na cestu domů. Padlo pár nápadů, proč nejedeme třeba tudy a tudy, ale když jsme zjistili, že poslední vlak domů nám jede za půl hodiny, tak veškeré argumenty padly a jeli jsme. Noa co čert nechtěl, v autobuse, který nás měl dopravit na nádraží, jeli i dva ožralové/bůhcícoještě (muž a žena, dle všeho pár), který začal křepčit a pouštět hlasitou muziku (byli úplný Romeo a Julie, jenom na drogách), až autobusák zastavil. No a přesně tato jedna minuta rozhodla, že jsme ten vlak nestihli...  ale domů jsme se ale i tak nějak dostali. I když vím že jste se neptali. Každopádně, teď k recenzi samotného filmu! Je to zajímavý. Je to zkrátka společenská událost. nevím co více říct. Je to zajímavě a chytlavě natočený, je to barevný a nápaditý, hravý a veselý a celkově strašně pozitivní, že to negativně hodnotit nejde, co se hvězd týče. Ale i tak tam pár výtek mám. Týkají se kupříkaldu obsazení, kde ne vždy mi přišlo obsazení úplně reprezentující dokonalost, kterou Barbiesvět reprezentovat má (tím ale nenarážím na Ryana Goslinga, kterej film táhne a taky je nejvíc hot-jak-plot!). Taky co se obsazení týče, bohužel mi přišlo, jakoby si Margot Robbie film úplně neužívala a tím pádem byla zastrčená spíše do pozadí. Poté mi to ještě přišlo docela zklamání okolo příběhu a myšlenek. Příběh mi bohužel přišel lehce vycucán z prstu (ale dá se to docela prominout, když se podíváte na mé hodnocení). A taky mi přijde jako urážlivý... a teď se podržte: proti BÍLÝM HETERO MUŽŮM (jó, jako... (mimochodem, to je vtip)). A nebo prostě jenom mužům. Ale nevadí. Jinak myšlenky mi přišli slabé a pro hromadu diváků ne úplně funkční, jelikož se zabývali tématy feminismu. Kdo to totiž již dávno respektuje, tak pro něho myšlenka neexistuje a kdo to misogyní xenofob, co bere už i ženy jako menšinu, tak se mu bude protivit. Jinak to je moc dobrej zábavnej film, který si asi klidně někdy pustím znova. Každopádně, už teď se učím Just ken song na piano (na který ani nehraju) a na rameni mám henou tetování Ken v Metallica stylu (odkaz na film, jestli někdo nechápe). Mě už nezbývá než to ohodnotit. Ale na body se to hodnotit nedá, tudíž ?/10 a více zde. (A koho zajímá můj názor na BARBENHEIMER a porovnání obou filmů, zde.) () (méně) (více)

carly

Byt zenou je nemozne. Tento film bol tolko vela veci a vsetky boli uzasne. Nemozno ocakavat od babiky, ze zachrani svet. Ale moze ho urobit .. ruzovejsi. Herecky vsetci na jednicku, ale special shout to for Ryan Gossling. He is more than Kenough. No a Magic Ring Ken. Aj ked som bola jedina v kine, kto sa smial. Well done Greta, well done.  ()

necisty

Jako fajn, není to cílovka pro mě, musel jsem to vidět, protože už to vydělalo miliardu, ale to už těm v Americe skutečně tolik hrabe? Ano, v reálném světě není rovnoprávnost a jsem plně za ni. Ale takhle to přestřelovat a naopak v Barbielandu to pak vše bylo v pořádku? Vždyť pak zas z chlapů dělali dementy. Paní režisérka má nějaké mindráky. A když on se tak celou dobu snažil, tak mu ani pusu nedala a končí to, jak se stane cílevědomou ženou, která se vrhne do skutečného světa? A jak se doprd*le dostávali tam a zpět? Co to bylo za strašnou ch*jovinu?! Tři hvězdy za kvalitní ztvárnění minimálně obou herců. Ale teda tak půl miliardy by měli vrátit, protože většina chlapů tam šla z donucení kvůli ženským. A ne, nedokážu to brát jako pohádku. To měl být životopisný film o tvorbě panenky ve stylu nedávného filmu o Niku. A od kdy se před dětma může říkat penis a vagina? ... CC Olympia ()

Ondatra

Po dokoukání můžu říct, že film se mi líbil. Nevím přesně co, jestli moji dva oblíbení herci (Gosling a Robbie), soundtrack nebo vlastně docela i promyšlenej příběh, který mi dochází teda až po nějakém čase. Celkově všechno do sebe krásně zapadalo, že dvě hodiny mi utekly jak nic. Je to teda asi nejvíc růžovej film, který jsem kdy viděl, ale aspoň je to originální. Většina dospěláků mi totiž říká, že je to pouze růžová blbost, kde všichni tancují, zpívají a jezdí v plastových autech. Ale vždyť o tom to přesně je. Barbie je prostě plastová hračka, stejně jako její dům, její auto a vlastně celý svět. Když se ale na trhu objevila panenka Barbie, tak to byl naprostej hit. Děti si s tím hrají dodnes a asi ještě pár let hrát budou. Firma Mattel na tom brutálně zbohatla a nápad R. Handlerové se stal celosvětovým. A v momentě, co se Barbie ocitne ve skutečném světě, tak to začne být ještě zajímavější. A právě tohle všechno by si měli dospěláci uvědomit než na film půjdou. Filmu nechyběly vtipné scény, taneční scény, ale občas i dramatické až smutné scény, které to celé krásně vyvažují. Jediná věc, která mě na filmu občas trochu odrazovala jsou feministické narážky. Předtím než jsem na film šel, tak jsem ale o nich věděl, takže jsem s tím tak trochu počítal. Celkově ale film hodnotím velmi kladně. Krásné čtyři hvězdičky **** a 7/10 ()

PavelVanekArt

Tady pozor, drahé děti. Pokud někdo čekal něco jiného, než sebeparodující píčovinu s AAA castingem, tak se spletl. K Barbie hračce jsem nikdy neměl žádný vztah a jen jsem věděl, že je a holčičky z ní mají radost a chlapečci taky. Před filmem jsem si projel historii téhle panenky a vůbec jsem netušil, kudy bude film kráčet, aby udržel moji pozornost (udržet moji erekci zvládl Gosling a Margot) a v půlce bych to nevypnul. Tak jsem do toho šel s vědomím, že budu 2h hledět na trapčící herce s honorářem přes mega dolarů v přebarvené pičovině. A světe div se, přesně to jsem dostal! Nic víc, nic míň. Zhruba do půle filmu to šlape jak má, ke konci to ztrácí vše, včetně smyslu, ale na rozdíl od jiných filmů mi to tady nevadilo. Vždyť je to film o panence ty vole. Co jinýho od toho čekat? Přesah to má (sice nikterak mind blown, ale má), sympatický casting, hudbu, vizuál, tuny detailů. Je to pořád to lepší, co se tento rok ukuchtilo a i když už to nikdy neuvidím, tak s klidem tomu plácnu 4* a.k.a 75% ()

Pajky3

Růžový bizár a hlavně ze začátku to bylo až na bolest hlavy. Některé vtípky pobavily a docela to uteklo. Nicméně nejnebezpečnější je poselství, které film nabízí. Jednoduše totiž říká, že jen a pouze svět, kterému vládnou ženy je skvělý. Trochu jsem čekal, že v závěru přijde něco ve smyslu, že pokud spolu budou muži a ženy spolupracovat, tak dokážou vytvořit ideální místo pro život, ale to jsem byl docela naivní. ()

Motinski

Reklamu na feminizmus si viem predstaviť aj inteligentnejšie spravenú, toto bolo často sílene až moc, veľa vecí a postav mi liezlo na nervy, no cením originalitu, uvedomelosť absurdít, uletený vizuál. Negatíva u mňa ale asi prevládajú. Barbie je zmes podivných nápadov, snaha o trefný presah sa občas podarí, základná kostra príbehu ale bola priblblá a zbytočne jednoduchá. Margot rola svedčí a na prekvapenie mi nevadili hudobné čísla, no ošiaľ aký sa okolo filmu vytvoril nechápem. Tretiu * dávam vďaka Goslingovi. On bol najvtipnejší element a jednoznačný ťahúň od začiatku do konca. Neveril som že v takto komediálnej polohe bude doma. ()

c.tucker

Velmi zajímavý nápad a jelikož jsem vůbec nesledoval dění okolo tohoto projektu, takže jsem byl příjemně překvapený vizuálem a nápady. Přesto bych ocenil více písní a pobytu v reálném světě. ()

KajusaK

Čekala jsem na film dva roky a dostala jsem tuhle splácaninu prakticky bez děje. Margot je fajn, ale tohle se prostě nepovedlo. Prvoplánové.. 2* za hezké kulisy, hudbu, kameru.. ()

metal.storm

Samozřejmě to působí jako feministická propaganda. Ale když to nebereme jako propagaci žen, a neuspokojení jejich touhy vládnout mužům, uvědomíme si, kdy a vastně proč Barbie vznikla, tak je film absolutně přesnou představou toho, jako by to v Barbie světě vypadalo. Dívejme se na film jako na Barbie, protože to nikdy nebyla Barbie a Ken (ano, Ken byl jenom doplněk). Celý koncept panenky je postaven na propagaci původní myšlenky feminismu, ne dnešního feministického fetišu. A tak můžeme být rádi, že to autoři vzali z téhle strany, a doopravdy ne jako hlazení si neexistující vagíny. Perfekntí zážitek, skvělé detaily, hravé, dětské. Ten, kto panenku Barbie měl, vrátí se do detství. ()

pakobylka

Díky, Barbie ... za to, jaká jsi - a jaká jsi vždycky byla. Jen tak mimochodem ... zvítězila jsi nad Ethanem Huntem ("Mission: Impossible Odplata - První část", 2023) i nad Robertem Oppenheimerem ("Oppenheimer", 2023), ale nemyslím, že by to pro Tebe bylo důležité. Vlastně si nejsem jistá, zdali jsi svůj triumf vůbec zaznamenala. V každém případě: Tvůj svět je báječným místem pro originální vtipnou nadsázku i lehkonohou nekorektní satiru ... ale - jak jsem měla tu čest zjistit, neztratíš se ani v přízemní realitě NAŠÍ nedokonalé civilizace, která Tě sice kdysi stvořila, leč mnohdy se jí nedostává těch pozitivních růžových odstínů, které Ti předala ... a které by jí mohly alespoň maličko vylepšit image. ()

Danikaa

Sklamaná nie som. Čo som očakávala, to som dostala. Dokonalý svet Barbie a Kena, s výbornou Margot a Ryanom v dokonalom ružovom svete. A občas som sa aj zasmiala. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování