Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Diskuze

Dr.Taby

Dr.Taby (hodnocení, recenze)

Tak viděno 4x. A další neviděná věc, všechny projekce vyprodány.

rounen

No právě, "kterých si všimnul", já jsem to samozřejmě četla taky, ale jsou to dost bulvární články a navíc si nevšimli všeho...

na příspěvěk reagoval funatick

citruslady

Ja jsem s tím smířen už dlouho, že životopisne filmy jsou ve scénáři mírně pozměněny vůči realitě.. To je normalka.. Vyloženě tam jde o to, že ta změna jim lépe pasuje do celkového vyhotovení filmu.. Jinak pokud v tomto filmu bylo více změn to nevim, ale nejakej kritik psal jen o 8mi změnách, kterých si všiml.. Pošlu ti odkaz do pošty..

na příspěvěk reagoval citruslady

rounen

Těch nesrovnalostí tam bylo dost, ale ve výsledku mi to až tak nevadilo, převažuje pozitivní dojem z filmu. O tom, co píšeš, teda nic nevím (Mary a Jim).

na příspěvěk reagoval rounen

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

já úúúúúúúplně žeru tyhle tvoje úvahy, a logické pytloviny, napsat něco takového, to musíš být fakt něco, hele a kdy budeš točit ty filmy ? Nezapomeň že si to slíbil, sice z jiného účtu, ale i tak,borče jeden.

citruslady

Jen bych dodal, že jsem šel do kina se stejným pocitem a hlavně jsem si neuměl představit to, jak dají do kupy Rami Maleka.. Toho herce jsem nejak moc neznal, akorát z jednoho seriálu Mr. Robot.. Je to jediný snímek (serial), ktery jsem s ním viděl.. A pak jsem se dověděl o tom, že do kin má jít zajímavý a sledovaný velkofilm s Queeny Bohemians Rhapsody, a v něm hl. herec Rami Malek.. Však jsem si říkal, že hraje v tom seriálu který zrovna sleduju.. A pak jsem si řekl, však Freddiemu neni vubec nejak podobný, tak jsem sakra zvedavej, jak ho mohli pozměnit aby vypadal na Freddieho a to byl hlavně důvod, proč jsem tam šel, a vlastně jsem udělal i dobře, celkově to rejža zvládl na jedničku, a Rami Malek bude útočit nejspis na Oscara, hlavně mu byl více podobný a maskeri ho dobře upravili jak uz byl Freddie starší a měl knír :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, citruslady

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

rounen

hele nechtěl bys dělat vlastná tv pořad ? třeba : Citlivé chvilky rounena, ale dělej než ti to zabere Soukup.

citruslady

Pry 8 věci tam bylo pozměněno.. Ted nevim jestli zrovna přítele nepredstavil rodině, ale prý na závěrečném koncertě ve filmu se jeho bývalka a jeho přítel doopravdy neviděli.. Ona ho moc nemusela a po Freddieho smrti dědila bývalka jeho majetek a domy.. Z domu toho Freddieho přítele vyhodila a tím se už pak nejak neviděli.. Freddieho přítel dědil taky nejake prachy, takze mu odchod z domu nějak nevadil.. Koupil si nemovitost a měl se taky dobře i nadale..

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

oli009

Já s tebou naprosto souhlasím, došlo k nedorozumění, já jsem to myslela tak, že jde o klasický příběh, který jsme na filmovém plátně mohli vidět už nesčetněkrát. To znamená, že se potkali neznámí hudebníci, přišel úspěch, pak krize a nakonec zase návrat na správnou cestu. Jinak Freddie je samozřejmě zajímavej až až! :D Co mi vadilo, bylo to, že se dost věcí pozměnilo, aby to působilo líp, než to bylo ve skutečnosti. A to ted nemluvím o Freddieho homosexualitě, to mi právě přišlo zobrazené tak akorát. Všichni víme, jak to bylo ve skutečnosti, že asi musel být hrozný zvíře, ale nevidím důvod se v tom nějak zvlášt hrabat. Nicméně Freddie třeba rodině nikdy nepřiznal, že je Jim jeho přítel, vždycky ho představoval jako svého zahradníka a mě vyloženě vadil ten happy end ve filmu, kterej měl hrát na city a takových momentů tam bylo víc, proto jsem psala, že je to na mě moc přeslazený, ale přesto filmu nemůžu upřít to, že opravdu na lidi silně působí, stejně jako na mě :)

na příspěvěk reagoval rounen

oli009

oli009 (hodnocení, recenze)

citruslady

Nemůžu nechat jen tak ležet tvůj komentář, že příběh jako takový není ničím zajímavý. Možná jsem to špatně pochopila, ale podle mě by se jen těžko hledal zajímavější příběh, než jaký má kapela Queen a zejména Freddie Mercury. Chápu, že je to osobní názor, ale popravdě tolik výjimečných jevů v jednom se jen tak nevidí. Jeho původ včetně rodinných kořenů a náboženství, ikonický předkus (schválně kolik lidí s takovým předkusem už jsi viděla? :D Já bych je spočítala možná tak na prstech jedné ruky), touha vybočovat, která se potom odráží i v problematickém vztahu s otcem, hudební genialita (a to ať už se budeme bavit o rozsahu skoro čtyř oktáv, originálních a nápaditých textech písní, experimentech v oblasti hudby nebo extravagantním a davy strhujícím vystupování na pódiu) a samozřejmě nelze opomenout možná dvě nejvýraznější věci, kterými jsou Freddieho homosexualita (v 70. a 80. letech minulého století!) a smrt v důsledku AIDS. Já ti nevím, ale kdybych Freddieho neznala a někdo mi tvrdil, že všechno tohle se týká jednoho člověka, tak bych mu to nejspíš nevěřila, protože je to až příliš mnoho zajímavostí najednou.

na příspěvěk reagoval citruslady

Yoshitsune

To jsem teda vůbec neměla v úmyslu, sem zatáhnout Babiše, omlouvám se :D Měl to být jen takový malý, nevinný, ironický vtípek. Raději bych tu rozebírala ty Queen ;-)

Sayko

Díky za info, to jsem ani netušila, ale do toho se opravdu zapojovat nechci, to bych se musela zase naštvat...

Mr.Apache

jj :D Jen aby nedošlo k omylu, Babiše naprosto nesnáším, ale nerada bych se tu pouštěla do nějakých politických diskuzí ;-) :D

na příspěvěk reagoval Sayko

citruslady (hodnocení, recenze)

Do kina jsem šla značně skeptická k tomuto filmu a myslela jsem si, že budu spíš zklamaná, protože to bude jen další přeslazená americká slátanina....a to taky byla :D ALE! Strašně mě překvapil Rami Malek, vůbec jsem ho neznala a ani ve snu by mě nenapadlo, že by to někdo zahrál tak dobře! Ano, v obličeji Freddiemu není moc podobný, ale tu mimiku zvládá dobře. A hlavně ty pohyby a gesta! Celej Freddie, fakt smekám před tím "chcípáckým Sinuhetem" (jak ho nazval verbal :D). Vůbec nechápu, jak se to mohlo tomu filmu povést, ale zanechal ve mě tak silný dojem, jako žádný jiný film, který jsem v kině viděla. Určitě na tom má velkou zásluhu hudba Queen, i když nejsem nějaký skalní fanoušek, ale ty hity znám a líbí se mi. Ano, ten příběh jako takový není ničím zajímavý, je to na mě moc přeslazený a nedrží se skutečnosti. A už vůbec to není 3. nejlepší film ever, ale zcela chápu, že se na takové příčce momentálně umisťuje. I mě totiž dokázal úplně zblbnout, i když všechny ty nedostatky vidím, nemůžu jinak, než mu dát taky 5*! Sorry jako :D

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, oli009, rounen

Jidas

Jidas (hodnocení, recenze)

Nevíte náhodou někdo, proč nebyly přeloženy texty písniček v titulcích? Je mi naprosto jasné, že to je asi ten vůbec nejtěžší možný překlad a titulky tak nikdy nebudou dokonalé, ale trochu volnější překlad by v kině spoustě lidí pomohl. Občas totiž některé filmy jsou distributorem přeloženy. Například: Roger Waters: The Wall (2014) a jindy zase ne: Straight Outta Compton (2015) - tady by titulky zabraly asi strašné práce, ale texty jsou přece součást filmu a tak by měly být přeloženy, ne?

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Už nevím, kdy jsem naposledy zažil vyprodané kino (Vary a CSFD projekce nepočítám). To mně fakt překvapilo.

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě