Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

unreal

Sila toho filmu bola výnimočná. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by po skončení filmu celá sála zostala sedieť jak prikovaná až do konca titulkov - a to bola cca 2/3 plná IMAX sála. A posledná 1/2 hodina - toto bola čistá extáza. ()

Humanusdratus

Film je skvělý, pokud ne dokonalý, jen tak pro info všem zdejším věhlasným kritikům. Zvlášť v genderisticko-rasisticky korektní době jsem se obával externích zásahů do scénáře či obsazení a ke chvále producentů zbytečně. Podoba Johna a Briana s originály naprosto šílená, Freddieho zuby brutální. Film je vzpomínkou na neopakovatelnou osobnost, ne nejoriginálnější zápletkou v dějinách. Všem fanouškům klasického rocku lze jedině doporučit návštěvu kina. Přeji filmu zasloužené místo v TOP 50. ()

cica

Súhlasím - je to oslava človeka, ktorý žil život tak, ako chcel on, robil dobré aj zlé rozhodnutia a stal sa legendou. Strhujúci príbeh, výborné herecké výkony a o hudbe sa hádam netreba vyjadrovať... ()

Redyx1

Ty kráávo tak jsem si v kině malém cvrnknul do textilu.To byl totální nářez jak to je natočeno.Super scénář který se pečlivě držel všech možných střípků z úplného záčátku kapely až po smutný konec.Hlavní postava vybraná perfektně a úplně jsem koukal na podobu herce který ztvárnil Briana Maye.Za mě letos nejlepší film. ()

hawkey_CZE

Dech beroucí film se strhující rekonstrukcí vystoupení rockové skupiny Queen na koncertu Live Aid 1985. Pro fanoušky Freddie Mercuryho povinnost. Pro mě osobně nejlepší filmový/hudební zážitek roku 2018. ()

Richie17

Jsem hrozně rádá, že film tvůrci pojali přesně tak, jak ho pojali, je v něm řečeno vše podstatné, co je o Freddiem potřeba vědět a nezacházi se zbytečně do žádného patosu, rozpatlávání bujarých večírku a jeho sexuality. Ačkoliv to bylo celé dost smutné, celou dobu se tvůrci snažili o to, aby vlastně nebylo - podtrženo závěrečnou písničkou Don't stop me now, během dovětku na konci filmu. Samozřejmě během oznámění diagnozy, Freddieho pokání před kapelou a závěrečného, do puntíku naprosto dokonale vypilovaného závěrečného koncertu (který byl do posledního gesta nerozeznatelný od originálu), jsem se slzám samozřejme neubránila. Každopádně to byl úžasný zážitek, Rami Malek by si zasloužil Oscara, ačkoliv jsem si myslela, že na roli Freddieho se vůbec nehodí, protože vypadá hrozně mladě a celkově prostě úplně jinak :D, naprosto mě ohromil, on byl Freddie, věrila jsem mu každé slovo, každé gesto. Asi jediný film, na který bych šla do kina okamžitě znovu..a pravděpodobně i půjdu :) ()

desperite

Několik hodin před návštěvou kina jsem se pokoušel držet se nohama při zemi. Přípravu před projekcí jsem si stihl připomenout kouzla alb Night at the opera, The Work a Jazz. Samozřejmě jsem byl nažhavený jak asterix před konzumací čarovného lektvaru ale snažil jsem se emoce předčasně nevypouštet ven. Hned v prvním okamžiku po úvodních titulkách jsem se nechal vést pouze tím co se odehrávalo na plátně. Než jsem se však vzpamatoval, celé dílo bylo u konce. Nikdo z přítomných se v sále ani nepohnul a vychutnávalo si dech berouci tóny skladby The Show Must Go One, která zazněla jako poslední v závěrečných titulkách. V sále se rozezněl potlesk a ja si uvědomil, ze jsem byl divákem a zároveň součásti brilantně odvedeného filmového řemesla z prostředí rockové subkultury o člověku, který se stal fenoménem a stálé jim je. Klobouk dolů za mistrovský herecký výkon Ramiho Maleka, který uz si pomalu kráčí pro zaslouženou sošku. ()

dr.Queen

Ani Beatles,ani Rolling Stones,ani nevím ještě kdo,Queen jsou nejlepší.To měl být seriál,vše se tam bohužel nevleze.Konečně vznikl tento film.Rami Malek mi ze začátku nesedl,ale postupem času jsem si ho doslova oblíbil.Perfektně zahrané,to musí být oskar,aspoň nominace.Docela mě pobavily tuzemští kritici,vše opsali od zahraničních kolegů.Myslím že půlka na filmu ani nebyla.Kdo chce zažít,zábavu,vtípky,jak se dělá hudba,perfektní písně,a nějak nakouknout pod pokličku,tak jděte.Ten konec vás dostane.Nejlepší koncert všech dob,nechcete ať to skončí.A to jsem v kině nezažil,že by při závěrečných titulcích všichni seděli.To byla bomba.The Show Must Go On.FREDDIE dosáhl svého"je nesmrtelný." ()

Aegnor

Nejepší film posledních let, jednoznačně masterpiece! Ano, je tam několik faktografických chyb, ale to neubírá filmu na kráse. Nese v sobě poselství, Rami Malek vystihl Freddieho pohyby do nejmenších detailů a ostatní herci? Chvíli jsem věřila, že se opravdu dívám na Briana Maye a Johna Deacona, jakoby omládli a skutečně zahráli sami sebe. Práce s kamerou je dokonalá a o hudbě ani nemluvím... Kdo můžete, navštivte tento film v kinech, jinak až se zítra probudíte, budete litovat, že jste u toho nebyli!!! ()

Tobias18

Pro fanoušky kapely Queen to musel být asi největší filmový zážitek v životě, odpůrce skupiny musí naopak velmi rozeštvávat všeobecný úspěch filmu. Já stojím někde uprostřed: pár songů znám, ale nejsem zvláště velkým fanouškem, a tak hodlám film hodnotit jako takový, čili z té filmové stránky. Předem však musím říct, že bez hudby by tento film udělat nešel, a právě hudba to nejvíc táhne. Technicky a řemeslně je to také naprosto vypiplané do posledního detailu, ale kromě Mercuryho tady není žádná řádně prokreslená postava. Ani ostatní členové skupiny, ani nikdo jiný nedostal příliš mnoho charakteru, a kdyby nakonec všichni pochcípali, pravděpodobně by mi to bylo jedno. A to je hlavní a docela velký problém filmu: nefungují zde emoce. Zároveň se do toho přimíchá spousta klišé, je to strašně líbivé, strašně milé, navíc taky dost zkratkovité...raději bych si to dal jako seriál od Netflixu. Jak jsem však již říkal-hlavní je zde hudba, na té je celý film postavený, a ta funguje na jedničku. Za zmínku také rozhodně stojí výkon Ramiho Maleka, který by měl rozhodně získávat ocenění, kdekoliv může. Také musím pochválit fungující humor. Tudíž je to povedený film, který není tak dokonalý, jak se říká. 75%. ()

LucillaK

Jakmile jsem před chvílí přišla z kina, nebyla jsem schopna myslet na nic jiného, než na tento snímek - pocit z něj potrvá ještě dlouho... Tohle se dlouze popisovat nemusí. Ať už všichni, co zde odvedli kus práce, tvořili film za různých okolností, je to prostě skvělé, plné té energie... Nejen Malek v hlavní roli, ale i všichni ostatní byli opravdu výborní (Lee, Mazzello,..). Chci zmínit kvalitní střih, prolínající se scény, jednotlivé dialogy, celkové propojení, samozřejmě s hudbou - ta byla a stále je hlavní. Některé části nejsou tolik podrobné, ale pokud jste "fanoušek, obdivovatel", víte jaká jejich dráha byla, do těchto věcí se filmaři nezarývali až moc, alespoň je někde naznačili - myslím si, že udělali dobře. Je to oslava úžasné hudby. Queen byli, jsou, a doufám, že tady ještě nějaký ten čas budou. Jejich příběh, příběh všech lidí, kteří byli jimi ovlivněni. Nedojmu se u každého druhého, třetího filmu, ovšem Bohemian Rhapsody je něco jiného, "something magical and special". Krásný hudební film. Ještě chci dodat, že Gwilym Lee vypadal opravdu ve všech směrech skvěle!! ()

kopretinka

Krásný pribeh. Herec hlavní roli predvedl opravdu skvely výkon stejně jako ostatní. Za mne úžasný film, na ktery se moc ráda opet podivám. A treba brzy :) ()

vostro1000

Před napsáním verdiktu by chtělo si přečíst definici co je "Biopic movie". Že existuje několik různých filmařských disciplín a přístupů jak filmově zpracovat historickou postavu. Buď jako "based on a true story" nebo "historical drama films" nebo volně převyprávět příběh opírající se pouze o některá důležitá data či události. Pokud chce někdo poznat temnější stránku Freddieho života a +/- dozvědět se jak to přesně bylo, ať si pustí předloňský polohraný dokument "The Freddie Mercury Story: Who Wants to Live Forever", ve kterém vystupuje spousta skutečných osob s Freddiem spojených, od jeho asistentů, bodyguardů, managerů, milenců, milenek, dokonce doktora, který ho "léčil" s AIDS, doplněný hranými scénami s dosti prkennými herci. Nicméně dokument je to skvělý. Film s Rami Malekem je z úplně opačného soudku. Má pobavit. A to dělá dokonale. Lehké chronologické nesrovnalosti lze odpustit, protože sloužily ke gradaci příběhu. Ani na pár sekund jsem se u filmu nenudil. Na plný počet to sice není, ale jako fanoušek nemůžu jinak. ()

jo.nas

Na tenhle film jsem se roky těšil, když vstoupil do kin a začaly přibývat negativní recenze, začal jsem se bát. Ale tyjo! Je to skvělý. Jeden hodně dlouhej videoklip. Určitě hrálo podstatnou roli, že jsme na to šli do Imaxu a mohli si to poradně užit zvukově i vizuálně. Galileo! ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě