Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Greg25

Záleží co čekáte. Já hudební film s hudbou Queenů (jsem cílovka, sice ne věkem, ale Queeny mám ráda). Já nešla na skutečný životopis o Queenech, já šla na film s tématikou Queenů a v tom je rozdíl. Chápu všechny, pro které je Bohemian Rhapsody zklamáním z životopisného hlediska - na druhou stranu, některé věci upravit musíte, abyste z toho vytřískali gradační kostru vhodnou pro film. Mně to až tak moc nevadí, já příběh Queenů s časovým ukotvením znám odjinud. Co Bohemian Rhapsody upřít nemůžete je, že mu to všechno prostě funguje - dostal tam tu atmosféru, éru, náboj i humor. Ne, není to životopis o Queenech, ale je to dobrý hudební film. A Rami Malek je dobrý - dostat tam tu neskutečnou energii, náboj a nasazení s jakou zpíval Freddy Mercury není zase taková sranda a Rami Malkovi se to z větší části povedlo. 85% ()

poet

Osekať tu vatu okolo koncertov tak tam plný počet ani okom nemrknem. :) Naozaj život Fredieho ma až tak nezaujímal v podstate každý vie ako to skončí aj ked Ramiho výkon stojí zato. To čo je najvačší bonus filmu je Live Aid ten koncert je dokonale nastrihaný nazvučený a samozrejme aj zahraný. ()

crozet

Po všech stránkách skvělý filmařský výkon, který přemohl diváky napříč generacemi (nevídané). Ano, železně v klasickém (velko)filmovém narativním schématu, s kompromisy ve scénáři, žánrovou balancí na hranici povrchu, ale to nevadí. Hudební stránka je pak využita vpravdě mistrovsky; jasně, že melodický a charismatický hudební materiál autorům v tomto smyslu leccos usnadnil, za povšimnutí nicméně stojí pěvecký potenciál a konkrétní výkon spolužáka Málka, to včetně barvy. ()

VictorMartel

Vždycky mi vadily nadmíru kreativní kvazibiografie, víc matoucí než zasvěcující ty, kteří do kontaktu s osobou a dílem přicházejí poprvé. Mercuryho jsem neznal, jen mi kdysi ožralý fotr vychvaloval jeho hlas. Takže to byl přesně můj případ u filmu, který plasticky líčil kariéru Queen i povah jednotlivých členů a účastníků nanejvýš v souladu s komerčními požadavky na divácký efekt. Jenomže herectví, načasování momentů i scén, slovní výměny, jednoduše všechno na mě zabírá, až mě překvapuje, jak koncentrovaný to má děj při dvou- a čtvrthodinové stopáži. / Nicméně když jsem pak viděl, jak Mercury vypadal ve skutečnosti, o kolik robustněji a hlavně matněji, méně leskle vypadal, nebo když jsem si tu pročetl komentáře a dovídal se, co všechno už film vylhává, aby dal dohromady ten nádherný umělý tvar, ozvala se moje stará touha nebýt oblbován. Proto nakonec 80 %. / VYBRANÉ SCÉNY: 1. Mercury zamilovaně listuje zlatými stránkami. 2. Kdekoli Mercury verbálně odpaluje a musíme mu dát zapravdu, protože má v daný moment fakticky i psychologicky (morálně) navrch (už scéna, kdy se má rozhodnout o založení kapely a jeden z kluků namítne nekonvenční velikostí Mercuryho chrupu, a obecně později při tiskových konferencích: „That thing between your legs, does it bite? “). 3. Když se Mercury konečně postaví údělu samoty a vyklápí příživnického šejdíře. 4. Když Mercury naprosto suverénně – a jakoby to věděl z nadpozemské úrovně – odpoví Mary na dotaz, co od ní vlastně chce, že doufá v maximálně výlučný vztah, a odpovídá naprosto upřímně, že to jednoduše chce, i když si to není připraven společensky zasloužit adekvátním chováním a udržováním rodinného zázemí. Mercury nebyl jediný, kdo takto osudově měl rád někoho, s kým z jiných důvodů nemohl fungovat ideálně „pokřesťansku“ (Sartre/Beauvoir). Navíc onen pokřesťansku idealizovaný model neplatil pro žádné z předchozích staletí a je to skrznaskrz kdovíjak slátaný ignorantský mem, absolutně neseznámený s tím, nakolik obecně heterogenní a i sociálně stratigraficky podmíněné bylo fungování společnosti od starověku do dneška (ten z prstů vycucaný model nikdy nikde neplatil a figuruje tu leda tak poslední dekádu v pozici falešného konzervativního argumentu). Postava tu skvěle odreprezentovala přátelství, kterému chudák z církve nikdy nebude rozumět, protože je příliš málo zaměstnaný reálnými problémy a prací a z tohoto skandálního nadbytku času, jímž mrhá ve veřejně dotovaných chrámech nekonečné lidské imbecility, nutně, jako zaseknutý robůtek, probírá se ve svých oplzlých kompulzivních fantaziích cizím soukromím, aniž by skoro měl nějaké vlastní. Má hlavně spoustu falešných estetických nároků na svět a otravuje s nimi tím vehementněji, čím víc k tomu dostává od života (rozuměj: od nás) času a energie. Ostatně lidi s těmi příšernými otázkami na Mercuryho jsem osobně v jiné souvislosti poznal a protože jsem sám nikdy netrpěl podobným nutkáním dotírat na cizí soukromí a problematizovat je, záhy mi cvaklo, že to může být jedině nedostatkem práce, protože pokud já jsem nikdy o cizí intimitě nefantazíroval, bylo to jednoznačně proto, že jsem vždy řešil jen opravdové problémy: peníze, dřinu a ceny. Na nějaké kraviny, kdo s kým co, mi v hlavě nezbýval čas, ani když jsem dělal po továrnách, ani když jsem do práce dojížděl denně stovky kilometrů, ani když jsem se do něčeho tak zamiloval, že jsem tím trávil celé dny. Bohužel, lidi falešně zaneprázdnění a velkohubě charitativní jsou nakažliví, takže se snadno šíří v populaci a v Česku je ještě krmíme. Ta husička, která se Mercuryho vyptávala na sexualitu a jistě používala spoustu technologií vylepšovaných pomocí tranzistorů, nedá dohromady ani ten prostinký úsudek, že ať už si o mávání praporky a nahých zadcích na Gay Pride myslíme cokoli, všechny do jednoho nás tu nakonec živí homosexuál. Živí nás homosexuál. Dnešní ekonomiku si vůbec nelze představit bez toho, že existoval Turing. Jsi v továrně, kde obsluhuješ CNCéčko? Živí tě homouš. Vozíš se? Vozíš se díky homoušovi. Máš elektřinu? Máš ji díky homoušovi. Běž si koupit rohlíky. Zase si je můžeš koupit díky homoušovi. Materializované logické hradlo (ve formě universálně použitelné negované konjunkce NAND) je dnes nejspíš integrováno i do chodu čističek odpadních vod a jestli tedy máš kam spláchnout záchod, najdi si na wikipedii heslo „Turing“, ať víš, komu za to vyhonit péro. Ale samozřejmě máš-li hovno co dělat, můžeš probírat homosexuály a pak je třeba ještě velkoryse „tolerovat“, jak se v Česku s oblibou říká: „Já jsem tolerantní.“ Ještě, že nejsem homouš, byl bych v jednom kuse zavřený za kopance do rypáku. () (méně) (více)

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10    Akce: 7/10    Vtip: 7/10    Napětí: 7/10    Láska: 9/10    Soundtrack: 10/10        11/2018 ()

Mona-Lisa

Vtipné, divné, legendární, geniální...tak jako samotný Freddie. Každá minuta. A posledních 20 minut....nejlepší videoklip ever. Myslím si, že víc si to nemohli užít ani ti lidi co tam tehdy byli :-) Už teď vím, že na to půjdu dvakrát a nespočet scén si budu pouštět několikrát dokola...A stejný level husí kůže, jaká mi naskákala u při Bohemian Rhapsody jsem měla snad jen u Non,Je ne regrette rien v Edith Piaf. ()

Chundys

Easy come, Easy go, will you let me go Bismillah! We will not let you go-let me go. No, no, no, no, no, no, no Mamma mia, mamma mia, mamma mia let me go :-)... Takhle bych mohl psát více textů, ale napsal jsem část právě i z názvu filmu Bohemian Rhapsody. Předem musim říct kvalitní snímek, velice kvalitní! Jednoznačně film roku (Tiché místo je horor, ale drží si krásné druhé), troufám si říct velice kvalitní a pro mě asi i film ro(c)ku roků :-)... Tolikrát husina za film je neskutečné, tolikrát slzy, ale i smích a ta hudba! Ta hudba :-)... Freddie Mercury (Farrokh Bulsara), byl a v podstatě i je neskutečnej, nezdá se vám někdy, že když slyšíte písničku od Queen jakoby, tam byl Freddie s námi a my tancovali na parketu díky němu? A výběr herců, úplně na jedničku! Moje mamka Queen zbožňuje, taťka zase Pink Floyd (oba samozřejmě poslouchají to i to) obě kapely miluju a jsem rád, že rodiče věděli a ví co poslouchat, takže All we hear is Radio Gaga, radio goo goo, radio blah blah :-)... ()

Druury

Fenomenalni film o fenomenalnim Mercurym, fenomenalne zahrany... co vic napsat.. zkratka fenomenalni a 5* .... Tak po precteni nekolika komentaru jeste neco pripisu. Tenhle film je oslavou zivota Mercuryho.. predevsim o jejich hudbe. Chapu, ze nektera fakta uplne nesedi.. ale v tomhle pripade mi to nevadi. O tom, jaky byl Fred hovado si prectu v knizkach a biografiich, ale nemusim to mit v celoveceraku. ()

Pfff

94%? No tak to snad ne. Já jsem snad viděla úplně jiný film! Bohemian Rhapsody maximálně těží z těch nejlacinějších motivů. Hudba je super a na tu to asi všechny utáhlo, ale ono je to špatný i po technický stránce. Ten střih? Ježiš, kdo to střihal? Naštvanej Singer, když ho vyrazili? Btw. proč je pořád uvedenej jako režisér? A ten předkus? To trochu přepískli, ne? Chudák Malek. Víte, mě to docela mrzí, protože i mě to dojalo a plakala jsem, ale bylo to jak pohádka a to ve skutečnosti nebyla a to nejsem žádnej velkej fanda Queen a u spousty skladeb jsem až tady zjistila, že jsou od nich. Štve mě, že se z toho můžou všichni po****, protože tenhle film si to rozhodně nezaslouží a nevěřila bych, že to po Boratovi někdy řeknu, ale zajímala by mě ta Cohenova verze. ()

godycz

obdivuji fenomen mercuryho. mam rad hudbu queen. ale tohle mwlo tak divne tempo. a navic to bylo vic gay, nez queen. velke plus ma film v obsazeni.....naprosto vyborne!! ()

Chilly00

Film drží nahoře hlavní výkon Ramiho Maleka a nesmrtelné písničky Queenů. Jinak Bohemian Rhapsody klouže strasně po povrchu, všechno jede jako po másle, Freddie je strašnej sympaťák a celé je to na mě až okatě podbízivé. Ale beru to tak, že to slouží především jako pocta Freddiemu a proto ***. Jedna za parádní herecký výkon Maleka, druhá za solidní tempo a třetí za schopnost cílit na emoce a probudit takovou tu správnou nostalgii po 70. letech. Celkově na filmu ale z vypravěčského hlediska nevidím nic výjimečného. Na mně až moc vypulírované. ()

Lukin413

Dvě a půl hodiny dlouhý videoklip k hudbě Queen, proložený odlehčeně podaným nahlédnutím do duše jednoho geniálního gaye. ()

Gašpar

Mám rád filmy a mám rád Queen. A tohle je bohužel jen lehce podprůměrný snímek o geniální kapele. Horšími efekty už to Wembley zaplnit nešlo. Scénář? Proboha, vždyť to ani pořádně nenavazuje. Když by to vzniklo z produkce nějaký větší televize nebo netflixu, řekl bych, že se to povedlo. Ale od Singera bych čekal trochu víc. ()

theSaint

Poctivé, plnotučné tři hvězdy za řemeslně zvládnutý family friendly životopisný biják, který nijak nevybočuje z řady dalších řemeslně zvládnutých životopisných bijáků. Překvapení se nekoná. Nostalgie je mrcha, téměř dostala i mě, ale protože se nedám tak snadno oblbnout, jako drtivá většina CSFD uživatelů, a nehodnotím kapelu Queen a jejich skladby- nýbrž film jako takový, tak objektivně říkám: Sorry jako. Třetí nejlepší film- to jste asi spadli z višně. Tak nekřesťansky neobjektivně nadhodnocovat. Marnost. ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě