Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Devadesát Dva

Dlouho jsem neviděl tak inteligentní film, který do sebe tak šikovně zabalil tři vrstvy. Samozřejmě ten, kdo není spisovatel, nebo psát přinejmenším ani nezkusil, nemůže tohle pochopit a plně docenit. Není to žádná pseudochytrácká hloupost a překvapuje mě, že ten film tolik lidí necítí a odsuzuje. Á... počkejte, vlastně nepřekvapuje. "Moje tragédie byla, že jsem víc miloval slova, než ženu, která mě inspirovala k tomu, abych je napsal." ()

Mistickzz

v podstate súhlasím s komentárom uživateľa Cervenak. Nudná ukecaná hlúposť, ktorá sa tvári byť niečo viac ako naozaj je. Otravný film, ()

klukluka

Nebylo tady místo pro ošklivost, a dokonce ani pro normalitu, všichni byli krásní a oduševnělí, ale jinak to bylo pěkné. Zvláštní pozornost tady asi zaslouží práce s hudbou, pro celkové vyznění filmu byla velice důležitá. ()

Wally

Povedený film a krásný příběh, kde hlavní prim hráli B. Cooper a J. Irons, kteří tomu dali tu pověstnou třešničku. Škoda toho...pro mne...trošku nejasného konce. ()

Merkin

Přiznám se, že od Slov jsem čekala poněkud košatější scénář, nicméně trojklaná idea a roztříštěnost hlavních hrdinů si pro sebe uloupily i třetí hvězdu. Škoda, že největší část snímku zabírá ten nejslabší příběh s nejméně nadanými herci, naopak Ironsův stařec, Barnesův Američan a svůdnice Olivie zůstávají nešťastně v pozadí, takže se bohužel natešěný divák spíš nudí. Každopádně bych si ráda přečetla ten srdceryvný příběh z nitra Paříže, kdyby existoval. To by teprve musel být zážitek:) ()

Hanys_

Nebýt toho divného chování chlapů v klíčových chvílích, byl bych spokojenější (Cooper a jeho chuť napravovat chyby a Irons a jeho nic nechci). Ale jinak fain příběhově vrstvená romantika. 7/10 ()

mon.ika.

Tak Bradley Cooper střihl dalšího spisovatele a zase se mu to povedlo. Klungmanovi a Sternthalovi třeba zatleskat, jelikož lepší režisérko-scénáristický debut je potkat nemohl. Jen tak dál. ()

eccola

Sterilní umělecké vyprávění o vyrovnání se s morálními dilematy a dopady nemorálních činů. Kvůli dvěma záběrů, kde by se jakžtakž dalo uvažovat o nějakých niternějších prožitcích, ten film za to nestojí. ()

kedl

Člověk o něčem sní celý život, splní se mu to a je šťastný. "Ale co morální hodnoty? " 4* škoda toho ubíjející konce. ()

Rssa

Toto povedené drama mě dostalo. Nejspíše sem viděl tu evropskou, lepší verzi, každopádně od všech solidně zahrané (hlavně mužské party), s dávkou osudovosti. V momentě, kdy jsem pochopil, až co přesně pro starého muže znamenal jeho rukopis, pochopil jsem jeho kroky i jeho pohnutky. V podstatě tu není vyloženě ta špatná osoba, jen špatné rozhodnutí, která se dají pochopit, že k nim člověk sáhne v určitém bodě svého života, kdy nevidí východisko ven. Skvěle napsané a zahrané. 80 % ()

tom.nosek

O poznání lepší než Third Person, který by měl být od stejného knižního autora. Příběhy tu oproti Third Person dávají smysl a lze se s nimi sžít. V celém tom příběhu mi chyběla nějaké hlubší propojení Olivie Wilde, ale tak to už je jen detail. ()

kolemjdouc

příběh jak z červené knihovny ale protože na Bradleye je pěkný pohled tak se na to dalo docela v pohodě dívat.Film spíš pro ženy ()

tterez

...ještě nad tím dumám = velkej úspěch :) Jinak velmi inspirativní a skvěle natočený příběh o jednom životním rozhodnutí.. "Nechat události plynout, nebo zakročit?" ()

iampatrik

80% Jasně, dá se klidně napsat, že se jedná o prostoduchý příběh, který si hraje na něco víc, než vlastně je, ale já budu zastánce druhé strany - skvěle zahrané, skvěle podaný příběh "tři v jednom", skvělý scénář, obraz a samozřejmě hudba! Mě tohle romantické drama o naších nelehkých životech prostě bavilo. ()