Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

JirkaWade

Samotný příběh vypravovaný starším dědou společně s životem Roryho je velice působivý. Stejně tak i jejich záliba v psaní. Jeden z nich má sen se stát spisovatelem a nedaří se mu to, ten druhý začíná psát v zoufalství ze ztráty dítěte i následného opuštění jeho ženy a napíše mimořádnou knihu. Jednomu nakonec zničí život, jelikož pro něj slova znamenají více než láska, druhému zajistí téměř dokonalý život s tím, že se musí dokázat přenést přes minulost.... Bohužel mne úplně nenadchla nejvyšší vrstva. Měla by být lépe do toho všeho lépe zainteresována, i přesto že je na ni kladen nejmenší důraz. Třeba jak je tomu v Notebooku. ()

Mirischka

Film o tom, že každý musí nést násleky za svá rozhodnutí a i ty na první pohled špatná, mohou stvořit něco dobrého. ()

BaMia

Vypadli mi 3 slzy. Potom štvrtá. Netvrdím, že tento film je nejakým oscarovým trhákom. Tento film má jednoducho príbeh a nie jeden! K slzám ma ale dohnal len príbeh starého muža bez ktorého by tento film, bol naozaj len prázdnymi slovami. Popritom všetkom musím vyzdvihnúť skvelý herecký výkon Jeremyho Ironsa - to je jednoducho pán herec. Filmu vlastne nemám čo vytknúť až na pár vecí :( - netýka sa to len tohto filmu, ale väčšiny filmov, hlavne amerických - prečo sa pre boha tie ženy nevedia odlíčiť keď idú spať O.o ()

LooLaa

Několikavrstvený film, který jedni odsuzují za svou kýčovitost a klišé, druzí chválí za brilantnost podaní. Vlastně nic nečekaného, film si o to sám říká s tématikou jakou zpracovává. Nelze zde vymyslet nic nového, morálka, strach, úzkost, deprese, chlad, selhání a vlastnosti jsou absolutní a definitivní, jde jen o to, tomu všemu uvěřit. Tentokrát se ale přikloním k těm druhým, protože já tomu uvěřil. The Words si mě získal tím, s jakou nenuceností a artem je odvykládán. Za celou dobu mě zklamala snad jedna scénka, kde mírně přestřelili, trochu jim to vše "ulítlo", Cooper to přehnal s "pepřákem" a já měl emočně úplně prázdno - kdy se Cooper přiznává manželce, že autorem Slov není on sám. Za mě asi nejlepším vypravěčem příběhu s největším emocionálním vypětím byl Jeremy Irons. Dokončení prostředního dějství se mi taky daleko víc líbilo od Dennise Quaida, prostě uvěřitelnější, nepředimenzovaný a samotnému filmu více slušel. Tak a až teď si můžete říkat vlastní slova. =) 80 % ()

tykew4

Nejlepší film za poslední půlrok! O tom, že některá životní rozhodnutí nejsou správná, ale člověk s nimi nemůže nic udělat, jen naučit se s nimi žít..a skvělá hudba. ()

hajner

Filmy o spisovateľoch už tradične u mňa patria k žánrom u ktorých neviem čo čakať. Tento konkrétny u mňa vyčaril úsmev od ucha k uchu pri záverečných titulkoch. Je to skvelý príbeh o láske, utrpení, spoznávaní samých seba a príbeh plný zvratov s úplne nádhernou hudbou. Tradične vysoko hodnotím spisovateľské filmy lebo majú svoju hĺbku a hodnotu tento nieje výnimkov. ()

purmik

Příjemný film na večer, děj v ději (hodiny), zajímavé sledovat, co se může stát s jedním zapomenutým textem... Navíc Bradley Cooper a Dennis Quaid... ()

Helenk_a

Skvělé drama které člověka vtáhne do děje, že to prostě musí dokoukat! Nádherný motiv! Myslím, že tento film stojí za shlédnutí i zamyšlení. ()

Sole

Nafouknutá bublina ... bohužel, ačkoliv dle hlavního traileru a hodnocení zde na csfd pro mne film aspiroval na příjemnou večerní zábavu. Nestalo se tak. Mnoho lidí se v tom snaží vidět víc, než ve snímku samotném skutečně je. První 3/4 čekáte, kdy se tedy něco stane a dozvíte se něco bližšího. Poslední čtvrtinu se stále nic neděje, jen se (ne)dozvíte jak náš hlavní hrdina (ne)dopadl. A najednou závěrečné titulky. 30% ... za schopnost tvůrců "udržet" divákovu pozornost až do závěru snímku ... -70% za jedno velké zklamání a pocit absolutně vyhozeného času. Velice prostoduché, povrchní a slabé. ()

madline24

Tak moc jsem se nudila, az jsem to v polovine vypla. Na muj vkus je to moc pateticke a naivni, prolinani a mnohavrstevnate pribehy mam rada, ale tohle je nepovedene a pusobilo to na me jako patlani se v nicem. ()

Slovoprofesi

Kýč s poselstvím, kde jsou všechny postavy přecitlivělé, asi jako ti malí pejsci, co musí nosit šatečky, aby jim nebyla zima a když náhodou snědí něco jiného, než speciální konzervičku, zeserou vám celý byt. Jsem chudáček spisovatl a ukradl jsem někomu knížku. A mám strašlivoučký výčitky svědomí. Jsem takovej sráčíček, že se všem přiznám. Má manželuška je ale poctivá a i když vesele utrácí moje penízky, odsoudí mě a jsem jí odporný. Tak se trápím a trápím celej film. Setkám se s tím človíčkem, co to napsal a jemu je jedno, že jsem ho okradl. Místo abych si pomyslel, že je to debil, když se nehlásí ke své práci, mám výčitečky ještě větší. A tohle je poselství. Deno denně se v našich životech setkáváme s tím, že si někdo přivlastní něčí nápad. V menší, či větší míře. A ještě jsem neviděl jediného zloděje, co by se tím trápil. Spíš se po čase ještě pochlubí. Proto se zavedly autorská práva. Proto se lidé neustále o ně soudí. Takže celá zápletka je nereálná hovadina. Tohle mohlo být brutální soudní drama... ()

stuj

Film, kde nejsou žádné speciální efekty a žádné akční scény. Konečně. Film klasického střihu. Ze života. Když člověk udělá něco, co se dělat nemá, má se pak zachovat správně a veřejně se přiznat? P.S.: Sympatičtí a známí herci + dobrá hudba. ()

Kinnlai

Trojjediný příběh o proměnlivé a navzájem se prolínající chamtivosti v interakci s askezí. Příjemný impuls k zamyšlení. :) ()

Cetar

Film o knize o knize o životě... To je na mě až moc. Provedení dobré, ale bral bych trochu lepší zápletku. 3* ()

Edwin44

Miluju tyhle typy filmu s melancholickou náladou. Člověk po jejich shlédnutí ještě hodinu přemýšlí na dějem a hlavně nad koncem fimu. Závěr filmu bohužel/naštěstí (jak prokoho) nepřinese úplné rozuzlení ani neřekne jak to mělo skončit. všechno je čistě na dívákovi a právě tohle je můj šálek kávy. Vyzdvihl bych výkonu Jeremyho Ironse (i mladší podoby), visel jsem na každém jeho slově. Prostě nemůžu jinak než 5* ()

lisbon

Zvláštní myšlenka... film je vlastě příběh v příběhu v příběhu.... zajímavé, poutavé - hezké :-) ()