Ciak, si muore

• USA Clap, You're Dead (neoficiální název)
všechny plakáty

Karlos80

Nízkorozpočtové raritní giallo, které se bohužel moc nepovedlo. Mizerná režie, scénář, levná výroba, to vše se na filmu velmi citlivě podepsalo a to téměř ve všech směrech, scénách a dialozích, všechno tu bylo takové statické, nemotorné a amatérské, film zcela postrádal napětí, nějaké větší zvraty, zvučnější herecké obsazení, a hlavně jakoukoliv invenci, vraždy slabé (jedna ve sprše a lá Psycho), nenásilné a nekrvavé. Ve filmu jsem nenašel téměř žádný prvek, který by diváka dokázal nějak blíže zaujmout, ale abych jen nekritizoval, tak se mi tu líbil, docela pěkný smyslný tanec jedné ze zdejších dívek (Annabella Incontrera viz např. filmy "Black Belly of the Tarantula" nebo "Crimes of the Black Cat") na pěkném kostýmním párty, dále pár pěkných ženských aktů (opět převážně Annabela) a hudba, jinak jsem zde opravdu téměř nic nenašel. Finále a lá "Diabolik" (viz známý film, kdy všichni co jsou v tu chvíli na scéně se objeví v mask. oblečení) sice trochu neobvyklé, ale opět spíše směšné a bez jakékoliv větší invence. Ardisson v roli komisaře byl tragický, Annabella Incontrera dobrá jako vždy, ale i jí jsme nakonec viděli v daleko lepších filmech. Nudný film bez šťávy, nejspíš tedy i právem zapomenutý. Na rok '74, tou dobou byl tento žánr na vrcholu, rozhodně ostuda, v porovnání s jinými giallo klasikami z té doby. ()