Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od svojho debutu v roku 2004 sa šou X Factor stala natrvalo najsledovanejšou šou vo Veľkej Británii, pričom v súčasnosti už má za sebou sedem sérií. Podobné rekordy lámali aj regionálne verzie v iných štátoch. Túto televíznu sezónu prichádza aj do Spojených štátov a práve americkú verziu X Factoru vám prinesieme v exkluzívnej slovenskej premiére.
Jedná sa o spevácku súťaž určenú pre mladé aj staršie talenty, jednotlivcov aj dvojice, pre tých, čo majú výnimočný hlas, vedia sa pohybovať na pódiu a vystupovať pred ľuďmi, no predovšetkým pre tých, ktorí majú legendárny faktor X, teda charizmu alebo nepomenovateľný element, ktorý robí z obyčajného speváka hviezdu. Posudzovať, či uchádzači o víťazstvo tento faktor majú, budú štyria porotcovia. Simon Cowell, Nicole Scherzinger, L.A. Reid a Paula Abdul rozhodujú, kto dostane šancu zabojovať o garantovaný kontrakt v hodnote 5 000 000 dolárov! Moderuje Steve Jones. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Promo 1

Recenze (54)

..Lucas.. 

všechny recenze uživatele

Horší verze britského originálu. Špatně to začalo hned na začátku, když vyhodili Cheryl a nahradili ji Nicole, která nebyla to pravé ořechové ten rok (naštěstí se úplně obrátila a byla skvělá v britské verzi). Průměrní moderátoři a celkové provedení, Britney jako porotkyně katastrofa a talentů, které bych si pamatoval, bylo poskrovnu. Je tedy možná i lepší, že další řada nebude. Alespoň, že se díky této verzi našli Alex a Sierra. ()

Hovado 

všechny recenze uživatele

Americká mutace chtěla šlapat na paty American idolu, ale ten má za mořem neotřesitelnou pozici. Americký X Factor je slabí čajíček oproti britskému originálu. Mnoho nadějných zpěváků přinesla první série, kde nakonec skončil druhý Josh Krajcik, muž s českými kořeny. Ale zásadní pro umělce, kteří z těchto show vyjdou je to, jak se s nimi bude pracovat po soutěži. A to po první sérii totálně selhalo. Druhá série byla velmi průměrná a nakonec ji vyhrál i průměrný country zpěvák, která ale zabodoval i po soutěži solo albem a je v Americe mezi country elitou. Třetí série může být hřebíkem do rakve. ()

Reklama

Emzet 

všechny recenze uživatele

Předpokládám, že takhle nějak by také mohlo vypadat Peklo. Všichni se culí jako v nějaké hodně špatné parodii na self-help programy, semtam přijde někdo, kdo zazpívá jako Whitney Houston a zboří sál… a porota se může přetrhnout, aby ochránila křehký jemnocit soutěžících. Simona Cowella tady vyloženě nepoznávám. Neustále se žvaní o "upřímném projevu", "procítěnosti" a podobně - v show, která o těchto aspektech není ani trochu. Samozřejmě že všichni zpívají hezky americky - i když přijde někdo očividně zaostalý, jde přeci o "toho ducha", musíme přikyvovat a tleskat, protože to je americký občan a je tedy nádherný a čerstvý. Byť je X Factor zrůdnost sama o sobě, britská verze byla alespoň o poznání míň sterilní a rozhodně ne tak nechutná. Někteří možná mají hlas, ale nápaditost a originalita by se dala spočítat na prstech ruky vlasteneckého dřevorubce z Montany. Ale očekávám, že nějaký Justin Bieber 2 nebo New Kids On The Block 6 se tady najdou. ()

Boudyy 

všechny recenze uživatele

Výborné. Zahraniční hledání talentů má vždy větší přínos pro svět hudby, než české a slovenské rádoby pokusy. Téměř každý vítěz americké či britské Superstar nebo nějaké jiné talentové soutěže vždy zaujmul širší obecenstvo ve světě a ne jen hrstku fanoušků ze svého rodného města. Stejně tomu je při americkém X Factoru. Talentovaní lidé, kteří se jen tak neztratí a důležité je, že máte motivaci někomu fandit (narozdíl od účastníků českých či slovenských talentových soutěží), i když samozřejmě nemusíte a můžete si jen užívat výkony soutěžících. A až nyní se děsím srovnání s českým X Factorem z roku 2008 či právě poběhlou 2 sérií ČS má talent. ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Je asi nesprávné hodnotit show podle účastníků, i když je samozřejmé, že s bandou zoufalců se nedá koukat na nic. Každopádně budu hodnotit X-Factor jako pořad a z toho ohledu se dá začátek jedině pochválit - dobrá! je to jednak tím, že mají z čeho vybírat, každopádně oproti pořadům s podobnou licencí u nás jsou první castingy svižnější, napínavější a celkově mnohem lépe sestříhané. Zbytek? No, pokud nemáte svého favorita, budete asi brzy vypínat, protože v semifinále se začne opakovat, prodlužovat, blábolit a vůbec vás ta show ke konci vyčerpá. K tomu jeden z nejhorších moderátorů, kterého jsem kdy viděl a je jasné, čím se stane X-Factor US 2. Pokud jde o mého favorita, byl jím celou dobu Chris Rene no a druhý Astro by dafault. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Poté, co Britney Spears opustila post porotkyně, snížila se u další řady sledovanost o 40 % . (Dlee)
  • Premiéra pořadu se stala nejdiskutovanější premiérou jakéhokoliv pořadu vůbec, a to na sociálních sítích, kdy na Facebooku a Twitteru bylo v souvislosti s ní více než 1 400 000 zmínek. (Dlee)
  • Sledovanost premiérového dílu byla podstatně nižší než sledovanost premiérového dílu konkurenčního pořadu The Voice (od r. 2011). The Voice sledovalo v průměru přibližně 10 700 000 diváků, zatímco Americký X factor 8 700 000 diváků. (Dlee)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno