Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od svojho debutu v roku 2004 sa šou X Factor stala natrvalo najsledovanejšou šou vo Veľkej Británii, pričom v súčasnosti už má za sebou sedem sérií. Podobné rekordy lámali aj regionálne verzie v iných štátoch. Túto televíznu sezónu prichádza aj do Spojených štátov a práve americkú verziu X Factoru vám prinesieme v exkluzívnej slovenskej premiére.
Jedná sa o spevácku súťaž určenú pre mladé aj staršie talenty, jednotlivcov aj dvojice, pre tých, čo majú výnimočný hlas, vedia sa pohybovať na pódiu a vystupovať pred ľuďmi, no predovšetkým pre tých, ktorí majú legendárny faktor X, teda charizmu alebo nepomenovateľný element, ktorý robí z obyčajného speváka hviezdu. Posudzovať, či uchádzači o víťazstvo tento faktor majú, budú štyria porotcovia. Simon Cowell, Nicole Scherzinger, L.A. Reid a Paula Abdul rozhodujú, kto dostane šancu zabojovať o garantovaný kontrakt v hodnote 5 000 000 dolárov! Moderuje Steve Jones. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Promo 2

Recenze (54)

dainio 

všechny recenze uživatele

Taky jsem se díval na X Factor. Bylo to super. Konečně jsem viděl opravdové hvězdy, a né, ty trapné osoby z ČSMT. Jaro Slávik a Lucie Bílá by se měli konečně podívat, jak vypadají opravdoví talenti, a nemuseli by zbytečně 15x v jednom pořadu vstávat ze židle a říkat, že nic lepšího nikdy neviděli. Je to od nich trapné. X Factor US má temperament, skvělou porotu, akčnost a hlavně je v originále. Nemám co vytknout ! ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Je asi nesprávné hodnotit show podle účastníků, i když je samozřejmé, že s bandou zoufalců se nedá koukat na nic. Každopádně budu hodnotit X-Factor jako pořad a z toho ohledu se dá začátek jedině pochválit - dobrá! je to jednak tím, že mají z čeho vybírat, každopádně oproti pořadům s podobnou licencí u nás jsou první castingy svižnější, napínavější a celkově mnohem lépe sestříhané. Zbytek? No, pokud nemáte svého favorita, budete asi brzy vypínat, protože v semifinále se začne opakovat, prodlužovat, blábolit a vůbec vás ta show ke konci vyčerpá. K tomu jeden z nejhorších moderátorů, kterého jsem kdy viděl a je jasné, čím se stane X-Factor US 2. Pokud jde o mého favorita, byl jím celou dobu Chris Rene no a druhý Astro by dafault. ()

Reklama

Emzet 

všechny recenze uživatele

Předpokládám, že takhle nějak by také mohlo vypadat Peklo. Všichni se culí jako v nějaké hodně špatné parodii na self-help programy, semtam přijde někdo, kdo zazpívá jako Whitney Houston a zboří sál… a porota se může přetrhnout, aby ochránila křehký jemnocit soutěžících. Simona Cowella tady vyloženě nepoznávám. Neustále se žvaní o "upřímném projevu", "procítěnosti" a podobně - v show, která o těchto aspektech není ani trochu. Samozřejmě že všichni zpívají hezky americky - i když přijde někdo očividně zaostalý, jde přeci o "toho ducha", musíme přikyvovat a tleskat, protože to je americký občan a je tedy nádherný a čerstvý. Byť je X Factor zrůdnost sama o sobě, britská verze byla alespoň o poznání míň sterilní a rozhodně ne tak nechutná. Někteří možná mají hlas, ale nápaditost a originalita by se dala spočítat na prstech ruky vlasteneckého dřevorubce z Montany. Ale očekávám, že nějaký Justin Bieber 2 nebo New Kids On The Block 6 se tady najdou. ()

zodiak217 

všechny recenze uživatele

Mám rád X - factor pre jeho všestrannosť a možnosti pre všetkých bez ohľadu na vek alebo single speváka či skupinu. Príde mi, že si táto šou zobrala všetko dobré z predošlých speváckych projektov a skĺbila to veľmi vkusným a vhodným spôsobom. Na americkej verzií oceňujem okrem hviezd v porote samozrejme charizmatického Simona Cowella a tiež neskutočne talentovaných súťažiacich, čo sa však v Spojených štátoch očakáva. Baví ma celý priebeh a vždy je to trochu prekvapujúce nielen v hlasovaní divákoch, ale i ako sa z obyčajného človeka dokáže stať miláčik národa. Určite viac kvitujem túto šou ako napríklad SuperStar či The Voice of. ()

Boudyy 

všechny recenze uživatele

Výborné. Zahraniční hledání talentů má vždy větší přínos pro svět hudby, než české a slovenské rádoby pokusy. Téměř každý vítěz americké či britské Superstar nebo nějaké jiné talentové soutěže vždy zaujmul širší obecenstvo ve světě a ne jen hrstku fanoušků ze svého rodného města. Stejně tomu je při americkém X Factoru. Talentovaní lidé, kteří se jen tak neztratí a důležité je, že máte motivaci někomu fandit (narozdíl od účastníků českých či slovenských talentových soutěží), i když samozřejmě nemusíte a můžete si jen užívat výkony soutěžících. A až nyní se děsím srovnání s českým X Factorem z roku 2008 či právě poběhlou 2 sérií ČS má talent. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Britney Spears inkasovala za svou účast v porotě amerického show 285 milionů Kč, čímž se stala nejdražší porotkynyní v historii hudebních soutěží. (Dlee)
  • Poté, co Britney Spears opustila post porotkyně, snížila se u další řady sledovanost o 40 % . (Dlee)
  • Sledovanost premiérového dílu byla podstatně nižší než sledovanost premiérového dílu konkurenčního pořadu The Voice (od r. 2011). The Voice sledovalo v průměru přibližně 10 700 000 diváků, zatímco Americký X factor 8 700 000 diváků. (Dlee)

Reklama

Reklama