Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Freakyy

Tak tomuhle nemůžu dát nic jinýho, protože nějaký scény byly prostě super. Aby sem to upřesnil, tak se mně to nejvíc líbilo do té doby, dokuď "ho" ten profesor nezačal popisovat (takže tohle krásný hodnocení patří jen zhruba 1. půlce filmu). Neplatí to jen u sinistra, ale i u ostatních hororů, jakmile v nějaké části filmu začnou nějací "odborníci" popisovat různý duchy a zlý démony, tak zbytek filmu ztrácí na takový tý tajemnosti a nepředvídatelnosti, prostě jak kdyby rovnou řekli, jakej bude zbytek filmu a vždycky to tak bohužel aji je. Sinister nebyl vyjímkou a konec mě poměrně dost zklamal, byla to až nuda. Neměli tam prozrazovat tolik podrobností o tom, co se tam skutečně odehrávalo a vůbec, neměli na konci ukazovat bughuula jako člověka, spíš měli ukázat další vraždu, stejně jako v první půlce filmu, tohle totiž bylo opravdu velký zklamání. Co bylo naopak úžasný v celým filmu, byl soundtrack. Různý děsivý zvuky jsou samozřejmě potřeba, ale tady to byla chvílema - u scén s natočenejma vraždama - aji pěkná melodie, kterou bych si klidně poslechl i jenom tak. Takže do čtyřiašedesáti minut to byl jeden z nejlepších hororů, potom už to byl průměr, ale i tak bych se na to ještě někdy podíval znovu. Doplnění k 10.2.2013 - píšu to proto, že až s malým časovým odstupem dokážu maximálně ocenit těch 5 vražd neboli 5 scén, díky kterejm je ten film tak skvělej. Viděl sem je už asi 20x a čím častěji je vidím, tím víc mně to příde geniálnější, protože Sinister je taky příkladem filmu, kde stačí obyčejná sekačka na trávu, "špatnej" obraz, trávník a primitivní melodie na jednu z nejděsivějších a nejlepších hororovejch scén, jaký sem kdy viděl. Díky nim je ten film tak dobrej a podobně zpracovaný záběry s téměř stejnou atmosférou sem - co si tak rychle vzpomenu - naposled viděl v Lake Mungo, VHS a možná aji Nenávisti, i když ta byla stylově uplně jinde. Prostě tohle si klidně horor říkat může, ale část ostatních filmů se stejným označením by to měla změnit... ()

JohnnyV

Nic moc. Stokrát omleté téma, bez invence posunout to někam výš...ani lekačky (a moc jich nebylo) nebyly funkční. Koukal jsem na to v noci a sám a prostě jsem se nebál. Toť vše. ()

chevronman

Tak nějak mi zůstává rozum stát nad těmi komentáři napsanými autory (jako např. Cival) v orgastických křečích způsobených tímto ne zas tak děsivým hororem. Pravdou pro mě zůstává, že hororový žánr pro mě zůstává něčím cizím, protože horor je něco, u čeho bych se měl už z definice bát, nicméně tenhle, ani žádný jiný horor posledních let u mě pocity strachu nevyvolávají. Možná je to i jistou vyčerpaností žánru. Lekačky jsou fajn, ale pocit jimi navozený za chvíli vyprchá. Jestliže se z takového filmu např. takový Cival skoro posírá, pak je to strašpytel a jeho komentář je nutno brát s rezervou. ()

Cllara

Z tváře pana Boogio, nahrávek s dech beroucími vraždami, dětí posedlých ďáblem mi ještě teď jde mráz po zádech. ()

HIPHOPer

Když jsem viděl trailer,tak jsem si řekl,že to bude zase nějakej horor,kterej vystraší díky hudbě a nějakej bubák vyskočí ze skříně.Moc se mi na ten film koukat nechtělo,ale když už jsem se nudil,tak jsem se musel na něj kouknout a udělal jsem dobře.Sinister je moc dobře provedený horor,atmosféra je genialní,herci jsou skvělý a děj je napínavý od začátku až po konec.Pět hvězdiček zaslouženě a přál bych si takových horrorů víc ()

pajjaH

Pustil jsem si to v jedenáct v noci a musim přiznat, že jsem si chtěl chvilkama jít zapnout světlo...:o) jeden z těch lepších hororů co jsem v poslední době viděl. ()

ericeq

Paradna prva polovica filmu - cistych 5hviezdiciek, ale zhruba od polovice to zacalo ist mierne dole vodou a stracalo to na originalite a vaznosti, tak preto "iba" 4 hviezdicky ()

Princess

Musím říct, že tento horor se mi fakt líbil. Hned první snímek houpající se rodiny naladil atmosféru a pak home video, to tomu dodalo opravdu jiskru. Herecké obsazení je taky skvělé -- hlavně Ethan Hawke. Nikoho lepšího, myslím, vybrat nemohli. Pro mně je to po dlouhé době konečně dobrý horor. ()

OggyShek

Horor jak se patří. Sice je děj předvídatelný, i tak jsem se z toho v kině ale málem po*. Jedna hvězda za démona, kterého se bojím doteď, přestože jsem grown up, jedna za neobnositelný svetr hlavního hrdiny a dvě za muziku k filmu, bez které by to asi prostě nebylo ono. 80 %. ()

Terrific

Tenhle jako horor mně opravdu zajímal, je to spíš thriller s tisíckrát ohranou duchařinou, ale dobře natočenej..Ethan hraje slušně, bohužel je tam minimum lekaček, což filmu dost škodí a konec je typicky odfláknutej . ()

Santana80

Další zneklidňující horor ve kterém vidíte vraha v každém stínu,v každém pohybu a víte že tam někde je a čeká na vás.U hororů s dětmi se bojím automaticky a Sinister není vyjímka ale takový konec jsem opravdu nečekala.Jen mi trochu vadil pomalý rozjezd který vystřídal náhlý konec který by mohl být delší ale byl opravdu skvěle promyšlený.Atmosféra filmu byla mrazivá a parádní hudba ji jen dokreslovala,takový horor si ráda pustím znovu.Příjemně mě překvapil i Ethan Hawke který zrovna nepatří mezi mé oblíbence. ()

G.S.P.

Konečně po dlouhé odmlce pořádný horror s hustou atmosférou, scénář sice není nějak závratnej ale no a co , svůj úkol film plní bezproblémů ! 90 % ()

sakrij

Naprosto brilantní zpracování. Když jsem poprvé viděl Paranormal Activity, tak jsem si naivně myslel, že toto už nic nepředčí, ale to jsem se hodně mýlil. Toto je nejlepší horor co jsem kdy viděl. Vřele doporučuji kino, nebo doma v noci a jenom při svíčkách. No a hlavně hodně nahlas zvuk. Dokonalé ()

eoj

Slabší 4* - nabuzená očekávání spíše nesplněna. SPOIL: SPOIL SPOIL: SPOIL SPOIL: SPOIL SPOIL: SPOIL Být scénáristou, zbavil bych se bubáka a udělal z toho thriller se sektou. ()

lahvi

Wow. Po dlouhy dobe dobrej horor. Todle je dneska nevdecnej zanr. Vetsina hororu konci odpadem, ale todle patri mezi ty fakt dobry. ()

pupidup

je to čím dál větší bída...atmosféra dobrá, ale utahané a předvídatelné až ouvej. Pořád dokola. Nechápu to hodnocení. Copak se už nenajde nikdo, kdo by napsal fakt nový a dobrý scénář??? ()

Calado

Je pravdou, že tenhle film vybočuje z řady. Když jsem ho doporučil svému kamarádovi.Po shlédnutí mi řekl: "Tak ti pěkně děkuju, kámo. Málem jsem se posral! Takovej film už nemusím vidět dalších deset let!" A ono to tak je. SPOILER. Od začátku trochu tušíte, jak to vlastně je. Ale pocit strachu a atmosféra jsou vykresleny tak dokonale, že to vůbec nevadí a tento film zůstává jedním z nejlepších hovorů poslední doby. Je hezké vidět něco, kde se nezaměňuje strach za odporné scény a potoky krve. Vřele doporučuji!!!!! ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení