Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

mark9th

Ak opomeniem dost slaby zaver, ide o pekne spracovany pribeh, hoci na zaklade uz ohraneho scenara. No o kvalite sa da hovorit hlavne vdaka skvelemu Ethanovi, ktoremu pekne sekundovala malo znama Juliet Rylance. Nie som spokojny so zaverom, ale ani nie som zvyknuty na skvelo zahrane postavy v tomto zanri :) , preto slabsie 4 hviezdy. Vraj sa jedna o horor roka 2012, ale co sa da cakat pri rapidnom klesani kvality. Ja sam som uz unaveny a znechuteny zo smerovania tohto zanru za posledne 2 roky. Vynimky sa najdu, len musite hladat. Ide to proste do sraciek :) 70% ()

Scelleton

Další nádherné využití domácího videa, které dokáže děsit na míle daleko. Musím říci, že jsem dostal na stůl(respektive na židli(kdyby jste jen věděli, jak jsem se na to díval)) velmi kvalitní horor. Samozřejmě co se filmů týče, je to takový lehký nadprůměr, avšak v hororovém světě je toto skvost. Opravdu silné napětí, místy zajímavé okamžiky a samozřejmě nezbytné infarktové situace. Nadále jsem dostal velmi nadprůměrný příběh, jen škoda, že se více nerozvíjel jako třeba v konkurenčním Insidious. K porovnání těchto dvou kousků bych měl ještě jednu větu a to sice: Insidious byl jen nevýrazný filmek, od kterého se vlastně vůbec nic nečekalo, avšak Sinister se stal očekávaným projektem a laťka byla mnohem výše, ovšem je jen otázkou každého individua, jestli laťku přeskočil nebo ne. Tuto laťku ovšem zdvihá ještě trailer, který ukáže doslova to nej z filmu a po shlédnutí opravdu máte pocit, že jste viděli ten samý trailer, jen o něco delší. Rozhodně film stojí za puštění, ale díru do světa neudělá, i když může pomoci pozvednout žánr na vyšší level. ()

StenMc

Parádní atmosféra, parádní lekačky (sice předvídatelné, ale fungují)... ale ten konec byl vážně slabý. Škoda. ()

Mincek

Bravo, konecne ma Ring bratricka, aj napriek slabsiemu scenaru sa bratricek vydaril a za to dlhe cakanie na surodenca si otecko zanru Horror zasluzi plny bodovy zisk ;) Ethan, hudba, atmoska excellent. Ring asi nic neprekona ale aj tak Good Job. ()

dzberry

Jasně, tohle všechno jsem všude možně už někde viděl, žádné překvápko, ale... Třikrát jsem se takřka posr... leknutím, třikrát čtyřikrát mi stály chlupy i na úplně divných místech, kuloscvrkoš jsem zažil taky nesčetněkrát. Tohle všechno, když na horůrek se sluchátky na uších rozhodnu se koukat, chci a požaduju. Tady to vyšlo geniálně. Po dlouhé době. Do pěti hvězd v rámci žánru chybí jen málo, maličko... ()

Forsetino

Po dlouhé době jsem byl u horroru nadšen. Nenudil jsem se ani minutu, příběh měl spád a byl plný napětí. Občasné lacinné lekací scény se dají odpustit. Nevadilo mi ani to, že jsem veděl jak to dopadne, protože jsem se těšil na provedení, a to mě také potěšilo. Celkově tedy za dlouhou dobu 5 hvězd pro tenhle žánr. ()

1david135

Začalo to sťahovaním do nového domu a skončilo to presťahovaním do druhého domu ale stým že našiel na povale ďalšiu krabicu s ďalším obsahom videí ale tento krát predĺžené scény a s toho my prešiel mráz po chrbte lebo som nechápal že ako všetky tie vraždy urobili len malé deti, nakoniec pán spisovateľ na to doplatil tím že ho zabila vlastná dcéra sekerou, a už bol ďalší ústrižok videí "Maľovanie 2012" čiže keď to mám zhodnotiť Atmosféra filmu vynikajúca,postup filmu veľmi výborný a koniec ešte mrazivo prekvapujúci ! preto dávam päť hviezdičiek PS: Konečne nejaký horor čo nie je točený ručnou kamerou ! :D :) ()

curfew77

Osmimilimetrové filmy převedené na velké plátno působí depresivně i bez toho, abyste na nich rituálně vraždili celé rodiny, potud tedy určitě fajn. I nápad strčit první snuff hned před titulky navodí hodně hustou atmosféru, bohužel se scénář zanedlouho začne motat někde v půli cesty mezi Poltergeistem a Zodiacem - a zákonitě z toho není ani jedno, ani druhé. Deset procent navíc za Ethana Hawka, který by pravděpodobně charismaticky zahrál i druhého nejmladšíího z rodu Hamrů, a naopak deset procent dolů za polopatistický závěr, kterému chyběl snad už jenom vysvětlující komentář s dabingem Pavla Soukupa. O infantilní pseudolekačce před závěrečnými titulky pak snad ani lépe nehovořit, k danému žánru se hodí asi stejně jako do Bakalářů. Ne, SINISTER není úplně špatný film - ale pár naprosto amatérských minel ho sráží mnohem níž, než by mohl být. 50 %. PS: Depkoidní hudba sama o sobě 90 %, ta rozhodně za pozornost stojí! ()

Katka232

Chvílema jsem se u toho nudila, což by se u hororu stávat nemělo. Asi se na mě hodně podepsaly japonské horory, u kterých se člověk nemá šanci nudit. Bohužel american popcorn horory, vyslepičené do posledního detailu mi jaksi nejdou moc k chuti. Proč tam nejde nechat trochu toho tajemství? ()

kolik27

Dáme do hororu děti a ono to klapne. A klaplo, atmosféra je na velice vysoké úrovni a filmem se nese skvělé napětí. Jediné co mi na filmu vadí, je ne až tak pro mě dokonalý scénář. ()

jafuska

Tak tady teda klobouk dolů, perfektní atmosféra, vše tajemné, konec velice zdařilý až nečekaný, ano takto si představuji velmi zajímavý a napínavý film, lekačky také byli dobré, takže člověk, který má rád tento žánr, tak tady si určitě přijde na své ()

Borecz

Skoro to vypadá, že bych si mohl zřídit jednu šablonu pro komentáře hororů a tu pokaždé vložit pod libovolný film tohoto žánru, na nějž se zase nachytám. Ta šablona by vypadala asi takhle: "Taková škoda. Zdálo se, že by se výjimečně zase jednou mohlo v tomhle žánru urodit něco povedeného. Tomu by odpovídalo i na horor nadstandardní hodnocení #sem bych doplnil hodnocení toho filmu# . Nicméně snímek nezklamal a nevyklubalo se z něj nic, než blbost. #sem by přišel důvod, proč jsem se na film díval, něco jako: 'Vypadalo to, že by se projednou mohlo jednat o film s pořádně hutnou atmosférou namísto zbytečných příšer a dnes všudypřítomných lekaček'# Takové očekávání však asi bylo poměrně naivní. #zde bych napsal, proč se mi film nelíbil, třeba takhle: 'Po poměrně dobrém začátku, kdy ještě člověk nevěděl, co přijde, se rozvine spíše nezajímavá zápletka v podání staré promítačky a tatínka, který zásadně nerozsvěcí. Téměř naprostá absence strašidelna v takovém případě film sráží na nevysokou úroveň'# Velká škoda, ale lépe jak na #tady byhc vložil počet udělených hvězdiček, bohužel očekávanou hodnotou jsou asi tak dvě# 2* to není." Musím si tohle někam poznamenat, mám takové neblahé a smutné tušení, že tohle zdaleka naní poslední film, pod nějž by se mi tahle šablona hodila... ()

petrik11 odpad!

Tak toto bola neuveriteľníá ujovina, ktorá o horor nezavadila ani náhodou. Ešte aj tá stupidná hudba. Škoda straty času. ()

RoninNiro

Tak trochu Kruh, tak trochu Blair Witch, ale prečo nie, keď to na divákov zaručene funguje. A aj keď horory nevyhľadávam, podobné Sinistru si rád pozriem. Nakoniec bavil ma aj Kruh aj Blair Witch. ()

Sedliak

Dávam maximum, lebo som sa konečne pri filme bál. Zvuky, hudba, atmosféra, Ethan ... všetko funguje. Prvý dobrý film podľa knihy Stephena Kinga, len s tým rozdielom, že nieje podľa knihy Stephena Kinga. ()

thepeabody

Sinister je přesně ten typ filmu, který jen ždímá trailer. U všech nejlepších momentů nebo lekaček se člověk nebál, protože bohužel věděl, co přijde a nic víc film nepředvedl. Moje normálně z-většiny-hororů-posraná přítelkyně u filmu přemýšlela, jestli si dá nebo nedá čokoládový muffin. Hawke ale sympaťák. ()

Izi-Peťan

Nejlepší horor, jaký jsem poslední dobou viděl, už úvodní scéna mě zarazila do židle. Výborná atmosféra se stupňovala díky Youngově hudbě - spíše bych to nazval děsivými zvuky než hudbou. Nejvíce mě na filmu bavila videa z promítačky, ze kterých mi šel mráz po zádech a to jsem celkem na horory zvyklý. U Shutter jsem se místy taky bál ale tady byl můj strach na vysokých otáčkách. Ještě několik dní jsem měl film před očima a to už se mi dlouho nestalo. Doufám, že takových hororů v budoucnu vznikne více. 100% ()

Peter Bračík

Tak ja narozdiel od hlavného hrdinu, keď som išiel spať a plížil som sa z izby do spálne cez chodbu a obývačku (pozerajúc cez rameno so želaním, aby som tam nezbadal Bughuula), tak som najprv zažal na chodbe, až následne zhasol v izbe, zažal v obývačke, zhasol na chodbe, zažal v spálni a potom som sa bál zhasnúť v obývačke :). Pre mňa výborný hororový zážitok. Jedna hviezda chýba do päť iba pre to nereálne "nezažínanie" svetla. Ináč 90%. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení