Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

cirkulace

Jestli se mám u správného hororu pořádně bát, tak tenhle účel splnil. Sinister je pravděpodobně nejmrazivější film, který jsem kdy viděl.. Výborné všechno. ()

tomco3131

Jednoznačne najlepší horror roku a aj jeden z top filmov v mojom tohtoročnom "rebríčku". Hawke podal skvelý výkon. Výborná atmosféra, hudba a koniec ktorý som tak úplne neočakával. Asi dve lakačky boli naozaj slušné, nestavalo to však len na neustálych lakačkách čo je super. S kina som išiel naozaj nadšený ()

wesker

Film splnil moje nevelké očekávání.. chtěl jsem se trochu bát občas se leknout a mít nepříjemné pocity.. toto všem mi projekce splnila...rozuzlení trochu odbyté nicméně se film řadí mezi lehounce nadprůměrné horory mezi těmi všemi stupidními vyvražďovačkami které jsou na jedno brdo. ()

Dacsus

Nic moc, i ked urcitu chvilu to malo naozaj grady (mam na mysli budovanie napatia inak ako detinskymi lakackami, popripade trapnou explicitnostou nasilia). Zial, naozaj len urcitu chvilu... ()

ir.hools

Pro mě nejpovedenější hororový kousek letošního roku. Bála jsem se jako malá a přesně takovej pocit od hororu čekám. Skvěle natočeno, Ethan Hawke se skvěle zhostil hlavní role a děsivou atmosféru dokonale doladila hudba, která si sama o sobě zaslouží 5*. Celkově povedený snímek, u mě má tak 95% takže plný počet hvězd. ()

veverysiak

V podstate ide o klasický scenár pre túto žánrovú škatuľku, príliš aktívny trtko, ktorý ide bezhlavo za svojím cieľom stratí posledné zvyšky zdravého rozumu a pudu sebazáchovy a namiesto aby včas zbalil caky-paky a svojich najbližších a odjachal čo najďalej od vzpínajúceho sa zla, rúti sa mu rovno do pažeráka, k tomu správne nasratý a jednostranne zaujatý Bubák s čo najhorším kukučom, veľmi komótna manželka, čo nevie včas odhadnúť kedy prísť a kedy odísť a pár divných deciek so skrytými morbídnymi sklonmi, všetko toto je známa šablóna, ale v tomto prípade to celkom vyšlo, aj dobrá atmosféra, aj slušné napätie, takže 65%. ()

racing666

Film s opravdu výtečnou atmosférou, originálním skvěle zpracovaným příběhem, sympatickýma hercema, ale.... bohužel jsem čekal víc lekaček, ale i tak je to hodně dobrý. ()

FOndra

Je to vykradačka filmů 8 mm a Kruh . Pokud jste ani jedno neviděli budete nadšení ! Je tu nejlépe udělaná muzika ,kterou jsem v tomhle žánru slyšel! fakt psycho :) Každopádně si myslím že si doma uděláte lepší masky na Helloween než jsou k vidění tu. 70% ()

HrabeKrvesaj

Bestiální to útok na diváka plného očekávání. Před návštěvou kina jsem se záměrně vyhýbal všem spoilerům a ty omylem viděné vytěsnil. A udělal jsem dobře...není moc filmů, u kterých se maniakálně nesměji (ano, jsem magor co patří za polstrovaná vrata), tady se mi to však povedlo jen jednou, když se mi evokovala oblíbená novozélandská oldschoolovina. Jinak jsem si jen a jen blaženě užíval, jak mi ojíždí jednotlivé části těla husí kůže. Svedl bych to nejspíše na dokonalé spojení soundtracku a jednotlivých záběrů, které zaručeně fungují. Soundtrack samotný je záležitost hodná audioúchyla, tím však míním skutečný filmový doprovod. To, co nosí název oficiální soundtrack filmu u mne zůstalo v nepochopení. Přestože děj je vskutku zvláštní a rýpalové to hned zavrhnou, pokud na to jdete s otevřeným srdcem, připravte si několik hnědých bezpečnostních spoďárů. (dodatek: místy bych přísahal, že cítím prochlastaný dech nervově ubíjeného hlavního protagonisty...než jsem si všiml pár lidí přede mnou s flaškou :D) ()

benqsiemens

Mě tohle přišlo dost dobrý páč jsem měl opravdu strach. Bál jsem se pana Bubáka jak sviň. Opravdu nepříjemná postava, při bližšim pohledu sic vypadal jak z groupy Kiss, ale ti byli taky strašidelní..... Bylo prostě těžký u toho udržet nervy na uzdě a to je fajn. Jo a bylo to i celkem originálně pojatý, dobře že si občas tvůrci taky lámou hlavu nad pointou a logikou, to se někdy docela vytrácí. ()

Indris

Vrahy znala většina hned na začátku, ale přeci jen jsem čekal lepší a zajímavější konec. Sirotčinec jednoznačně lepší. I přesto povedený horor. ()

Maraboy

Film ze začátku vypadá že by se zněho mohlo vyklubat něco zajímavého,ale omyl film je plný hororových klišé a pocelou dobu filmu máte pocit jako by jste ten film už viděli. Někde v polovině filmu to překlene v nehoráznou slátaninu kdy na scénu nastoupí děti a rádoby lekací scénky s pánem v masce. Podle mě ztráta času !!!" ()

blackout

(Pozor obsahuje spoliery) Na film jsem se velmi tesil a ctyrmi hvezdami hodnotim je vyborna atmosfera v prvni polovine, ale pak to pada dolu a na konci bohuzel tragicke tragicke finale. Herecke vykon u Ethana je slusny, ale u detskych hercu to bylo na stiru. Kde vsak mam velke vyhrady je scenar. Vim, ze horrory zrovna scenar nevynikaji, ale stejne. Nevim jestli mne v pripade tohoto filmu neco osvitilo, ale jaka je pointa jsem vedel celkem brzy. No mozna jsem mel stesti. Co mne ale maximalne dojimalo, ze Ellison se po dome pohyboval jak slon v porcelanu, ale jeho manzelka se probudila, kdyz uz bylo "po vsem.Nevim jak fyzicky mohli provadet deti zobrazene vrazdy (mozna jim posednuti pridavalo nadlidske (detske) schopnosti. Ale policie by musela byt zoufale spatna, aby z ohledani mista cinu nebyly schopni vydedukovat, kdo vrazdil. Ale tu asi mozna dedukuji prilis ja. Je to prece jenom film ze? ()

literato

Scottíku jen tak dál ... Námět je vcelku nápaditý a zajímavý, no a bubák připomínající něco mezi Jokerem a Johnnym Deppem byl docela sympaťák, který se však mohl objevovat ve více scénách, čímž by krásně doplňoval napínavou atmosféru. Faktem totiž je, že "vraždící dětičky" mě do kolen nedostaly, a ani lekací scény nebyly nijak ohromující, ale párkrát jsem s sebou přeci jenom trochu škubla;). Konec jak jinak než lehce předvídatelný, ale upřímně už si ani nepamatuju, kdy mě nějaký horor svou třešničkou na závěr překvapil. Vyzdvihla bych zvukovou stránku, která mě snad děsila víc, než ta obrazová;). Uzavřu to s tím, že zhlédnutí SINISTER rozhodně nelituju a jsem ráda, že se ještě sem tam objeví i nějaká stravitelná duchařinka s dobrým nápadem. Stále u mě ale za poslední dva roky vede INSIDIOUS Už mi ale po tolika hororech chybí pořádné zakončení ... ne dělám si legraci ... rozsekání sekerou taky není na škodu ;). Vždyť se blíží Vánoce! ()

raxxx

Prvnich 15-30min. by ušlo ve vzduchu visi nějaka záhada po tom už jen bubu stupidni lekačka , tohle by mohli klidně pouštět misto večernička, daleko temnějši a horrové jsou i některe díly Akta X ktere běži na prima cool 15:45 :-) ()

Maiken Algren

Pekný a relatívne strašidelný film, čo sa zas tak často nestáva. Trochu sa síce sám zhadzuje lacnými ľakačkami, ale hudba, dámy a páni, hlavne hudba. Vynikajúca. ()

nolme

Výborná duchařina! Musím shlédnou s odstupem času znovu, protože jsem spoustu času trávila se zakrytýma očima :D Výborná "psycho" hudba, která jen podpoří už tak velmi tísnivou atmosféru filmu. Scénář by mohl být možná trošku promakanější, ale rozhodně na podívané neubírá. Jako náročný divák duchařských hororů jsem spokojená :) ()

Alois Lopil

Na jednu stranu se nejedná o něco novýho, ale na stranu druhou byla atmosféra skvělá, páč hudbu skládal a nahrával asi ďábel a jeho symfonický orchestr. Ještě tři dny se mi nechtělo jít v noci na záchod :D ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení