Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Bohdy67

Asi dvakrat jsem se i lekl, coz se mi casto nestava...Jinak celkem zdlouhave a predvidatelne...Ale obecne tenhle typ hororu moc nemusim,takze z meho pohledu nadprumer a 65% ()

GIANNIS

Po dlouhy dobe slusny horor u kteryho jsem mel husinu.Tiziva,husta atmosfera,slusny lekacky,paradni hudba a necekana pointa.75% ()

Hannynko

Film ktorý má podľa mňa značne nevyužitý potenciál... Stavia až prehnane moc na zvukové lakačky a koniec takisto sklamal...škoda inak je to celkom slušne zvládnuté. ()

MartinSTFC

Toto byl jeden z nejvíce děsivých hororů, jaký jsem kdy viděl. A že jsem jich už viděl hodně. Přesně tento typ hororů mám rád. Ani kapka krve /s nadsázkou/, zato parádní atmosféra, při které tuhne krev v žilách. Celý nápad požírače dětí se mi moc líbil a hlavní záporná postava byla dost strašidelná. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších hororů posledních let a při každém dalším sledování se bojím pořád stejně. Toto se jim skutečně povedlo. Horor, jak má být. ()

AmunRa

Přiznám se, že všemi vychvalovaná atmosféra mne nějak neoslovila. Hlavní hrdina se chová jako psychopat od začátku do konce a jestliže nejlepší scéna hororu je manželské hádka, tak je něco špatně. Chlapík se věčně motá po tmavém domě v noci s baseballovou pálkou a nenapadne ho rozsvítit, synkovy noční můry nemají žádnou pointu a záhadné zapínání promítačky je také stokrát ohraný trik. Obdobně lavírování mezi realistickým a mystickým vysvětlením mi připomíná spíš scénaristickou bezradnost než kladný bod a ve srovnání s Oculus (2013) je vyloženě slabé. Vyloženě se mi líbila hudba a Ethan Hawke v roli arogantního sobeckého spisovatele, jinak vcelku tuctový horor. Jako rodinné drama by to fungovalo mnohem lépe. ()

Naby

Do prvni poloviny se ukázal velice zajimavy pribeh, ktery vykreslil dobrou atmosferu. Od poloviny nahoru to začalo hodne priostrovat a slabší povahy uz nadále nevyrdrzeli..... (ani my poprvé :-D). Pokud mate rádi hodne napínavý az hororovy příběhy, tak urcite k doporučení. Pokud budete postupně hltat výbornou atmosferu a budete to chtít do koukat napoprvý, tak si k filmu vemte alespon dvoje spodky ;-). Celkem 4,7* = 5*. ()

Jeliik

Po dlhej dobe slušný horor. Scéna s kosačkou ma rozsekala. Posledné vyčínanie bubáka mohlo byť originálnejšie. Oproti ostatným vraždám zaostávalo. ()

Eradin

Tak hnusnej film už jsem dlouho neviděl. Ještě štěstí, že jsem na to se ženou nešel do kina. Ono honit vyděšenou ženu ve tmě po kině určitě neni tak jednoduchý. No a jaký to vlastně mělo efekt? Do gatí jsem si nenadělal, ale momentálně se bojim i na záchod... ještě, že máme vypínač z chodby, jinak bych asi chodil ven... Tma chvíli nebude můj kamarád. ()

ToMY_SMOG

Kdybych měl říct nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl, řeknu Sinister. Jedná se o perfektní záležitost, která mě upoutala hned prvním záběrem na nepříliš všední strom. Respektive strom byl zcela obyčejný, avšak místo jablek na něm vyselo něco ojedinělého. A v tomto duchu se neslo dalších 110 minut. Byl to pro mě zážitek, který ve mě zanechal stopy jistého strachu, což přesně od hororu očekávám. Jednoznačně perfektní a s radostí vždy doporučím. NEJLEPŠÍ HOROR. 10/10 => 5* ()

raru

Celkom fajn horor,dokonca som sa asi dva krát zľakol(čo sa mi teda fakt nestáva často).koniec bol ale trochu domrvený. ()

jenspifa

jeden z těch lepších hororů posledních let. Ta tíživá temná atmosféra při přehrávání pásek ve vás něco zanechá... ()

nevergiveup

Obecně hororům neholduju (zejména proto, že se u nich chovám jako vystrašený 5-ti letý dítě a nejsem schopen se na ně dívat sám), takže moje hodnocení není nijak zvlášť znalé, nicméně když už se na nějaký horor podívám, dívám se spíše na horory s kvalitním příběhem, které spíše děsí svojí atmosférou a takovou tou drsnou realitou. Klasické 'lekačky' mě neberou. Každopádně po asi půl roce doporučování ke mě přijel kamarád a souhlasil jsem, že se na tento film podíváme. Na konci jsem už prosil ať není ve filmu další noc, protože mi bylo jasný, že přijde další peklo. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet v kombinaci s obstojným výkonem Ethana Hawke a naprosto peckovým soundtrackem mi dala potřebnou dávku hororu zase tak na 2 roky. 80% ()

Da_reba

Film sa nesie v zaujímavej atmosfére, Hawke tiež celkom sympaták. Len mi to tak pripadalo že celý film sa snažil stupnovať atmosféru a koniec pritom nemastný neslaný, taký oničom. V každom prípade sa našlo zopár momentov, ktoré navodili husiu kožu. Druhý raz to pozerať asi nebudem. 60% ()

Lady Marcy

Zkrátka a dobře, tento snímek splnil vše co by měl pořádný horor obsahovat (příběh, pointa, strach, lekačky a psycho hudba). A ten bubák byl fakt děsivej brr! ()

Wartord

Úspěšný autor podbízivě napsaných knížek vyjede do terénu sbírat matroš. A bude se u toho bavit přímo královsky. Jeho totiž napadne, aby se i se svou rodinou odstěhoval do domu, kde se před časem oběsila jedna rodinka na větvi. Člověk ani nemůže namítnout, že to bude průser, a navíc vystavovat svou famílii nějakému hororovému nebezpečí. Ono se nic takového ve skutečnosti konat nebude. Zatímco on pobíhá po baráku, slyší skřípění podlahy, ostatní spolubydlící buď spí, nebo zabloudí při cestě na záchod, nebo pomatený syn se prospí v krabici od bot. On už je z "hrozivé situace tak zoufalý" a když vidí, jak mu nikdo nesekunduje, rozhodl se, že se přestěhuje. A hádejte kam. ()

Mrsina

Řeknu to asi takhle: na tenhle film jsem se díval večer po tmě (jak to k hororům patří) a po jeho skončení jsem si musel ještě pustit pohádku, jinak bych v noci fakt měl neklidné spaní, protože tohle bylo opravdu to nejděsivější, co jsem kdy viděl. ()

90125

Asi so mnou niečo nie je v poriadku. So mnou už takýto film ani nepohne. Neprišlo mi to vôbec hrozné, len veľmi hlúpe. Jedno veľké hororové klišé bez štipky fantázie. Gene Simmons, keď na podiu pľuje kečup je hrôzostrašnejší. Prečo preboha niekto zo štábu neukázal Ethanovi kde sú vypinače na svetlo, aby chudak nemusel cely film behať po tom baráku po tme ? ! ? A ten sračkovy záver... Veľmi by som si prial vidiet zase inteligentný a skutočne desivý horor. Scott Derrickson začal svoju režisérsku karieru vyborným The Exorcism of Emily Rose (2005), po ňom to ale ide zdá sa dole kopcom. 53 % ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení