Karlos

• Slovensko Karlos

Celovečerní dokument o jednom z fenoménů dneška Karlosovi Vémolovi. Zápasy MMA se pohybují na pomezí sportu a zábavy, fascinují davy lidí, přitahují pozornost a plní stránky novin. Vémola je tím, kdo u nás pomáhal tuto slávu novodobých gladiátorských zápasů utvářet. Film plný unikátních a archivních záběrů vznikal 15 let. Ukáže, kdo ve skutečnosti je Karlos Vémola, jaký je mimo světla reflektorů a odkud se vlastně vzal. (Bontonfilm)

PoprockCZ

Musím říct, že tento dokument a následný rozhovor s Karlosem o dokumentu mi na Vémolu změnil pohled k lepšímu. Jak sám říká, je blázen a maximalista, ale ctí své zásady a má překvapivě rozumný pohled na svět. Co se týče dokumentu samotného, kamera byla slabší, často se také opakovaly totožné záběry ze zápasů. Mohlo to být technicky pojmuto lépe. ()

dvdtrsnk

Dokument, který spíše než hromadou informací - v případě zápasníka byste zajímavých informací stejně nejspíš mnoho nenalezli - ale oplývá atmosférou života jednotlivce, jenž touží dosáhnout vrcholu v době, kdy nemá zatím tušení, který vrchol to bude. K dosáhnutí úspěchů potřebuje člověk kromě spousty vůle a odhodlání i štěstí. Najít u někoho tohle všechno v kombinaci s tolika kvalitními archivními záběry je štěstí o to větší - v tom je tento počin unikátní.  Bavili mě prostřihy historických dějových linek a aktuálních. Bavila mě autentičnost, kdy ne vždy je zobrazován v pozitivním světle i situace, kde zase překvapivě kladně působí (například opravdová snaha být dobrým rodičem, skutečné přijetí nevlastní dcery, ...) Za mě super a recenze pod 50% vnímám spíše jako animozitu vůči Vémolově osobě, protože si to objektivně určitě nezaslouží. ()

Jitka.007 odpad!

Po tom co jsem s přítelem viděla dokument Attily, i když nejsem jakkoli sportovní nadšenec, jsem se těšila na příběh o Karlosovi. Attila dokument mě nadchnul a očekávala jsem teď ještě něco lepšího. Bohužel tohle se fakt nepovedlo. Jakože fakt vůbec. Zmatek, třesy, ten děj neměl hlavu ani patu. Nechápu důvod tohoto stylu, který se mi vůbec na sportovní dokument nehodil. Karlose příběh si podle mě zasloužil zfilmování, ale škoda, že z toho vznikla tahle patlanice. Nedozvěděli jsme se nic nového a odcházeli jsme s přítelem moc zklamaní. Přemýšlela jsem o hodnocení *, ale vlastně jsem nenašla nic, za co ji dát. ()

Calado odpad!

Nedávno jsem shlídnul dokument Attila, a tak jsem se do koma těšil na další dokument o mma. Bohužel nemohlo tom být rozdílnější. Karlose celý „dokument” provází rotřesená kamera a to i v novějších záběrech. Stěžejní momenty jeho kariery nejsou vůbec rozpracovány a je jim věnováno sotva pár minut. Spoustu věcí si musí divák domyslet sám. Bohužel ani rozhvory nejsou nic moc. Celé to nemá téměř žádnou úroveň a zajímavých otázek tam padne málo. A když přece, nikdo na ně neodpoví. Je zde třeba zmíněna nevěra, ale co se stalo a kdo byla ta žena už se divák neodzví. Afekty vr filmu jsou laciné a zřejmě už v 90. letech byly zastaralé. Hudbu zřejmě někdo vybíral na pouti, protože témeř nedává v Karlosovi smysl. Celé to bohužel působí velice amatérsky a z Vémoly to bohužel dělá ještě většího tupce, než si kdokoliv myslel. Obecně film určitě Karlosovi ublížil a zřejmě by lepší dokument dokázal natočit snad každý. Byl jsme na film do kina pozvaný zadarmo a i tak mi přijde, že byla vstupenka velmi drahá. Rozhodně bych neztrácel čas v kině s Karlosem a radši si zašel ne nějaký lepší film, což je vlastně každý… ()

majlow22

Oceňuji archivní dobové záběry a informace o Karlosovo počátcích kariéry tato pasáž mě asi bavila nejvíc. Ale už jsme moc nepochopil střih celého snímku,přišel mi trochu zmatený. Hudba ? No dejme tomu dobrý. Myslím si že je Karlos velká osobnost českého MMA stál na úplném začátku a dostal se vrchol české scény a proto si myslím že by si zasloužil důstojnější dokument než se mu tímto snímkem dostalo. Takže tvůrcům dávám tři hvězdy za snahu a dobové záběry začátku jeho kariéry. Snad si Karla vezme do parády ještě někdo jiný a natočí za pár let třeba další snímek. ()

M.Fish

Ústřední postavu dokumentu již pár let pozorně sleduji skrz rozhovory a zápasy, film mi dal nahlédnout na pár skutečností, které mě potěšilo vidět. Nehodnotím to jako film, poznámky od jiných uživatelů ohledně hodně dlouhého videoklipu jsou na místě :) a ta GPS života ? Ty blááááázne.... ()

Marek.Handl odpad!

Možná kdyby se toho chopil někdo zkušenější tak by z toho něco vzešlo. Takhle to byla jen hodina a půl náhodných videí z Karlova života. I vychloubání může vypadat kvalitněji. Dokument může být rád i za těch 37% ()

www

Absolutně bych to nenazval jako sportovní dokument. Člověk se vlastně absolutně nic nového nedozví a pokud zde máme srovnání třeba s filmem o Attilovi, tak tohle je dokument který je velmi špatně natočený. ()