Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

joker30

Tak toto bola podľa mňa premarnená šanca. Začiatok bol super, ale bohužial druhá polovica total nuda. Čakal som, že sa z toho vykľuje nejaké prekvapko, nejaký wow efekt, ale nič neprišlo. Škoda. 55% ()

Ondr@932

Čekal jsem mnohem větší pecku, ale dostal jsem jen průměrnou ukecanou srajdu a nebýt dobrými herci, vedlo by to spíš ke 2 hvězdám ... 50% ()

Hpatrik

James Franco a Jonah Hill ve svých rolích prostě nepřesvědčiví, ačkoliv se dost snaží. Nemůžu si pomoct, ale když koukám na jejich důležitě se tvářící ksichty, čekám jen že každou chvílí vyprsknou smíchy a začnou si balit jointa :) A potom co jsem si doplnil informace o tom, jak to vy skutečnosti bylo, a jak moc si tvůrci příběh "přikrášlili" jak se jim to hodilo, se mi taky moc nelíbí. ()

PEZ

True story based on true story. :) Pravdupovediac (sic:)) TS je vcelku jednoduchý a značne neprekvapivý film. Ale niekedy v jednoduchosti je sila a takisto dobrý casting zaváži. A najväčšou výhrou True Story je totálne presvedčivý a väčšinu filmu "tajomný" James Franco. Ten si danú rolu očividne užil a ja s ním. Kvôli nemu ma to bavilo až do konca a ani by mi nevadilo, keby mal film aj pár minút navyše. Nejakým spôsobom ma bavilo v ňom pobývať a čakať, ako to nakoniec dopadne. Znovupozeratelnosť tu vysoká nie je, ale....ten James Franco. Rešpekt. 7/10 ()

Elii

Jako dobrý, herci dobrý, záběry dobrý, ale celej film čekáš na nějakej zvrat, nějakou novinku, něco wow a ono to nepřijde. A pak to skončí. No, škoda. ()

Jazz06

Film se soustředil v podstatě jen na vztah Finkela a Longa. Příběhově mě mnohem víc zajímalo, co se dělo předtím něž se potkali a mimo jejich sezení. Měl jsem pocit, že abych pochopil, co se teda vlastně dělo, musel bych znát skutečný příběh. Nevím ani, jestli to mělo být mysteriózní a jestli jsem měl pochybovat až do konce, zda to udělal nebo ne, protože bylo jasné, že to byl on a že jen Finkela krmí kopou sra*** a ten mu to z nějakého záhadného důvodu žere. Co se týče jejich vztahu, ten film taky moc nevystihl. Pár sezení, kde filozofují o temnotě duše a pravdě, mě moc nevytrhlo. Vztah Mika a Jill byl taky velice "hluboký". Až do konce filmu jsem si myslel, že to byla jeho sestra. Jediná chvíle, kdy jsem pochyboval, byla když mu dala o trochu delší pusu. No aspoň, že na konci napsali, že spolu mají 3 děti. Herecké výkony nijaké. Hilla mám rád a myslím, že zvládne i složitější role, ale hraní nesympatického blba asi nikoho neuchvátí. Franco přehrával a jen mi potvrdil, že jinde než v komediích se na něj nedá koukat. ()

chaturga

Film se mi velmi líbil. Franco je naprosto uhrančivej a celkově je film v hodně zajímavé klidné až depresivní atmosféře. ()

Romanstekl

Přes poměrně silné téma podle skutečné události, nebylo zpracování filmu dobře zvládnuté a ani nijak napínavé, první polovina filmu spíše nudila, místama to bylo i silné kafe, ale dalo se z toho vytěžit rozhodně více, do braku bych to neřadil, ale v nadprůměru to také nemá co dělat.Za případ podle skutečné události o hvězdu navíc. ()

TommyDiamond

V amerických celách smrti se to jen hemží individui jejichž smutný příběh pozemského bytí stojí nějakému režisérovi bez zjevné tvůrčí fantazie za zfilmování. A tak tu opět máme další nuzný příběh, který na mě působí jako bych ho viděl snad milionkrát. A i když True Story chyběl důstojný konec, byla po celou dobu nesnesitelně nudná a táhla se jak smrad z místního kravína, tak nic nebylo odpornějšího než herecký výkon Hilla a Franca... O Francovi se všeobecně ví, že hrát neumí a teď to jednoznačně potvrdil. Hillovi zase role investigativního novináře vůbec neseděla a ke všemu se většinu filmu tvářil jako retard. Celkově to bude jedna hvězda a to z milosti. ()

papadoce

Podľa mňa sa jedná o veľmi slušnú komornú drámu. Nehľadajte v tom nič mysteriózne ani thrillerové, ale tých 95 minút zmizne v celku plynule. Herci hrajú, čo sa bohužiaľ nedeje vo všetkých filmoch, scenár nie je nijak náročný, ale má moment kedy neviete ako to skončí a to sa počíta. Ja som spokojný a i keď sa nejedná o úplne hviezdny materiál, tak 57 percent je podhodnotené. Jonah Hill bol skvelý a Felicity Jones si zaslúžila viacej priestoru, tak snáď v inom filme. Ja som spoko. ()

PanPaniscus

Tenhle film nejvíc podkopává scénář, čehož parádně využívá hlavní dvojka, kterou si v opravdovém psycho-drama žánru moc představit nedokážu. Zatímco Franco přehrává, aby jeho postava aspoň sahala po nějakém charisma, Hill nepotřebuje hrát nic jinýho, než co hraje v komediích - naprostýho blbečka (právě dle rad scénáře) - člověk s alespoň nějakým IQ se do něj vciťuje jen dost těžko. No a právě díky tomu těch 100 minut ještě docela uteče a člověk se zas tolik nenudí. ()

viky13

Ja mám Franca moc ráda a asi proto mi v tomto filmu vadil hlavě Jonah Hill, který mi tam ale vůbec neseděl. ()

Zombiepod

Kto sa o skutočný vzťah Longo - Finkel zaujíma a pozná ich históriu, tak prekvapený nebude, no ja ako neznalec tohto procesu som bol milo prekvapený. Nečakajte žiaden prevratný životopis plný mindfuckov (aj keď si to príbeh občas pýta), no i tak ide o slušne zinterpretovaný a kvalitne zahratý príbeh o jednom z najpodivnejších vrahov americkej histórie. Vidieť Hilla vo vážnej roli (ktorú zvláda rovnako dobre ako tie komediálne) je tiež celkom nevídané, a potešujúce. Za mňa 70%, nenudilo. ()

Anomiska

Zo začiatku som fakt nevedela, čo si o tom myslieť, ale nejak som to Jamesovi, resp. jeho postave neverila (myslím tú nevinnosť). Koniec dokázal, že dobre našliapnutý film nebol dotiahnutý a to mu uškodilo. ()

moznazitra

Konverzační drama hraničící s thrillerem. Opět uvidíte příběh vězně, který přece nic neudělal, ale to říká každý vězeň. Ucházející herecké výkony, kdy ani jeden z herců nepředvedl nejlepší výkon. Námět je zajímavý, ovšem nedomyšlený a tak uvidíte ucházející film. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland