Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

nirvanafan

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce. ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr. ()

dopitak

Naprosto zbytečná záležitost, která těží jen ze jmen, o kterých má vyprávět. Není šokující (jak by mainstream snažící se vyprávět o životě prostitutky a pornoherečky taky mohl být), je jenom špinavý. Problém podle mě je, že v podobných typech filmů si tvůrci můžou pod nálepku "podle životních osudů XY" schovat cokoliv a vždycky to projde. Je docela dobře, že obsadili Amandu, protože skutečná Linda taky nebyla žádná kráska. Franco na druhém místě seznamu má za úkol jen natáhnout divačky, jelikož jeho pár štěků by zahrál jakejkoliv ochotník v nezapadlejší hollywoodský čtvrti. Peter Sarsgaard změněný k a Sharon Stone zestárlá k nepoznání. Filmu dost uškodilo, že staví vše na podstatu prvního filmového deep throat, ale samotnou praktiku ukázat nemůže a běhá kolem ní jako pes kolem horký kaše. ()

lamps

Jen zběžné pročtení biografie Lindy Lovelace kdekoli na internetu vám dá přesnější obrázek o jejím životě než tenhle dost zjednodušený televizní pohled. Jediné, o co se může vyprávění skutečně opřít, určitě není jeho matoucí a nahodilá časová struktura, nýbrž solidní dobová atmosféra a hodně dobré herecké výkony. Jinak je to klišé na klišé, při jejich sledování vám nebude smutno z osudů hlavní postavy, ale spíše z ignorování řady kontroverzních skutečností. Alespoň jako fanoušek Amandy jsem si to částečně užil.. 45% ()

• V souvislosti s rolí Chucka Traynora byl běhěm předprodukce spojován James Franco. (Conspi)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)