Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Baxt

Lživé to je, jakože jo (na těch proklamovaných 600 milionů v závěru se dnes už nikdo nechytne). Nehodlám se zabývat do jaké míry je tvrzení expornohvězdy a samozvané mučednice pravdivé oproti tvrzení několika desítek jiných pornohvězd, filmu ta rétorika neuškodila, bojuje za správnou věc. Vadí mi, že je to film tak strašně cudný a chudý. Dejme tomu že to není tak diletantsky přímočaře vyprávěné jako Hitchcock, ale v ostatním se uchyluje ke stejným přehmatům: neosvětlí motivace postav, ani výjimečnost natáčeného snímku. Spásou by bylo alespoň osvětlit kontext doby, v níž Hluboké hrdlo vzniklo, popravdě, mluvíme více o fenoménu než o dobrém filmu, ale i na to se nějak zapomnělo. Patrně se hodně stříhalo, jinak si neumím vysvětlit štěky Chloë Sevigny a Erica Robertse. ()

ABLABLABLA

režisér: "What's hapenning?" - Linda: "He came." - režisér: "He what? He came? You came? Get out of here. What is it? Your junior prom?" - herec: "I know.. i did.. it wasn't.. just give mi three minutes. I can go again." - Linda: "I'm really sorry. Did I do something wrong?" - všeci v pokoji jednohlasně: "No." Bylo to zajímavé, o tom žádná, ale nebylo to úplně ono. Všechno, co se tam událo, tak vlastně člověk předpokládal od začátku, aniž by do té doby o Lovelace (té pravé) něco slyšel nebo věděl, o jejím životě. Jediné, co můžu říct na chování její matky, je asi to, že přesně kvůli takovým si ty týrané ženské myslí, že si za to můžou samy, protože nejsou dobré manželky.. hnus. Z toho porno průmyslu tam toho teda moc nebylo, kromě asi dvou scén blowjob, takže ta biografie je prostě zaměřená na toho jejího pošahaného manžílka a proč se z ní pak stala taková aktivistka v boji proti násilí a pornografii, ale zdaleka podle toho, co jsem pak četla o ní, to nevystihuje její následný boj proti všemu. Herecké výkony především dvou hlavních herců (Amanda a Peter) jsou ovšem perfektní. ()

nirvanafan

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce. ()

smrt.ka

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí. ()

M.i.k.e

na to,že film disponuje poměrně pikantním tématem,jedná se ve výsledku o ničím nevyčnívající biografii,která působí hodně decentně,aby snad náhodou někoho nepobouřila.Naštěstí je to celé dobře obsazené a zahrané a ani Amanda Seyfried,která nepatří mezi moje oblíbenkyňe tady tolik nevadí (ačkoliv porno hvězdu jí moc nevěřim)...60% ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)
  • Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)