Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Marrty3

Povedený snímek z vesmírného prostředí. Trochu předvídatelný děj, ale i tak kvalitní podívaná. Trochu mi lezla krkem sebejistota a namyšlenost hlavního aktéra, ale je mi jasné, že to bylo nevyhnutelné. Idea a provedení filmu bylo vcelku bez chybičky. Pokud bude pokračování, budu se rozhodně těšit. ()

tlkounev

Jsem mile překvapen!!! Po vlně spekulací, že bude příběh do značné míry předělán a že konce z knihy se nedočkáme, se ukázalo, že všechno to jsou jenom pomluvy a že se jede podle knížky. :-) Vizuálně i příběhově se mi film líbil a to jsem fanouškem knižní série. ()

Jaro_slav

Jako už poněkolikáté, nejprve jsem viděl film a až pak se pustil do knížky. A opět dobře udělal. Trošku mi to připomíná Vězně z Azkabanu, v němž si Alfonzo předlohu překopal k obrazu svému a udělal z toho zážitek stejně dobrý, jako je kniha, a přitom tak odlišný. Jakousi milou poklonou všem fanouškům Orsonovy knižní předlohy jsou doslovné citace některých dialogů. To jsou přesně ty perličky, které my, věčné děti hltajíci každou tu scifi pohádku, tolik ve filmech zbožňujeme. Teď si už jen v duchu přeju, aby někdo odvážně zfilmoval Mluvčího za mrtvé. (A nebo Setkání s Rámou, ale to je úplně jiná story...) Před přečtením knížky to byl film tak 70procentní, po přečtení knihy je to jasná devadesátka, ale ještě furt taková, která se na pět rudejch zaokrouhlit nedá. ()

Mikino00

Dobře vypadající pohádka, ve které je malý chlapec jedinou nadějí pro naši planetu, kolikrát už jsem tohle viděl. Film by mohl sloužit jako náborové video do armády, protože popis výcviku je jediné co z filmu dozvíte i odnesete, příběh totiž není nijak komplikovaný, herci moc sympatií nezískali, poté přijde velmi naivní konec, který jakoby se do filmu ani nehodil. ()

Mikeel

Knihy mají tu nespornou výhodu, že hlavní protagonisté se klidně můžou celou dobu šťourat v nose, ale když jsou napsány dobře a poutavě, je to zábava. Oproti tomu jsou filmy o tento prvek značně ochuzeny a musí si vystačit se svými vlastními prostředky. Proto není divu, že to, co možná funguje v psané formě, ve filmu nefunguje ani trochu. Za ty necelé dvě hodiny se totiž nic kloudného nestane a civět na arogantního pubescentního anarchistu, kterej má neskonalou touhu poroučet, není úplně má ideální představa o dějovém spádu. Více než na boj s mimozemšťany je totiž ve filmu zacíleno právě na rozpolcenost hlavního protagonisty, jeho přerod a vývoj, díky čemu to nemá daleko k pubertálnímu Stmívání - ale i to mělo větší spád, než tohle. Enderova hra negraduje a závěrečná pointa se naprosto utopí, protože není nijak vypíchnutá a splývá se zbytkem filmu. ()

Phorbo

Asi mě to konečně donutí přečíst si antologii do konce, nejen první díl. Film je skvělý, intelekt Endera je tady popsán velice dobře, snad tak jako v knize, grafika a monstroznost vesmirných bitev úchvatná. Tomudle se snad nedá vytknout nic, jen to, že by film chtěl možná víc dílů a ne to vsechno napráskat do jednoho... ()

Zombi

Nečekaně příjemné vesmírné scifi s dobrými herci, kluk v hlavní roli překvapil. Nejde o klasický popkorn, příběh má přesah a film rozhodně není sluníčkový, přesto je zde dostatek atrakcí i pro lidi čekající cool záběry a parádní triky. Celkově je to hodně chladné a trochu znepokojivé. Já byl spokojen. ()

Milky.

Neurazí, nenadchne, prostě to jen tak plyne o ničem, občas se ukáže nějaká sci-fi vychytávka. Ve třičtvrtě filmu náladu zlepší Kingsley a závěrečná pointa asi jako jediná část filmu více upoutá pozornost. Nejvíc asi filmu škodí neosobní ztvárnění vesmírné akce a bitev, které se ovládají prostřednictvím jakéhosi simulátoru, takže mi bylo opravdu jedno co se dělo, když to nemělo žádný vliv na postavy. Než nějaký dobrý film to spíš vidím jako dobrou zakázku pro animátory, tady se v některých scénách vyřádili. Doporučuju přečíst začátek verbalova komentáře, naprosto trefné. ()

mosnak

Malý suchý chlapeček, který se cítí jako ten největší bouchač a to jen díky tomu, že mu to pořád dokola říkal nesmrtelný Harrison Ford. Je to super podívá pro děcka ve věku kolem 12 let. Ideální biják na nedělní "novácké" odpoledne - 35% ()

gumolit

Oproti knihe dosť urýchlené ale chápem tvorcov nie všetko sa dá zvládnuť i napriek tomu nie som sklamaný posledná štvrťhodinka je fakt spravená dobre v knihe som si to takto predstavoval akurát už ked som poznal pointu tak ma to tak nebralo.som zvedavý či vzniknu aj pokračovanie kedže knih je dosť určite by som nebol proti. ()

Angie91

Ona vůbec ta myšlenka toho filmu je famózní, ale bohužel. Já to necítila... Ne snad z hereckých výkonů, i když tam byla tenká propast mezi brilantností a parodií, ale dalo by se z toho vytřískat rozhodně mnohem, mnohem víc! Je to obrovská škoda, protože sem od toho čekala druhou kultovku podobnou Matrixu. ()

Nethar

Vypadá to opravdu skvěle, tady na vizuálním zpracování nešetřili, super efekty, maso. Příběhově je to bohužel ale spíše taková blbinka pro děti, při tom všem výcviku, rychlých povýšeních všech zúčastněných, hodných i zlých "spolužáků", no-gravity "famfrpálu" mi na mysl přicházel hlavně takový nějaký sci-fi Harry Potter. Jednoduché, dětské, ale příjemně koukatelné. ()

somebody.l

Jako fanoušek sci-fi jsem se bavila od začátku až do konce. Bohužel neznám knížku, podle které byl film natočen. Ale líbila se mi hlavní linie příběhu, je to něco nového, něco neotřepaného, co tu (podle mě aspoň) ještě nebylo. Jen jsem čekala lepší, dramatičtější konec :D. Přišlo mi, že jde spíš o psychologickou stránku věci, než jen nějaký boj proti mimozemšťanům, za což má u mě film plus. Ale není tak náročný, takže pobaví i člověka, který u něj nechce moc přemýšlet. ()

Magika82 odpad!

Tak toto by měli ukazovat budoucím filmařům, aby věděli, jak nemá sci-fi vypadat! Jednoduché, primitivní, odbyté scénářově, trikově i herecky. Zřejmě tím pošlu proti sobě spoustu příznivců podobných nesmyslů, ale za mne jednoznačně: Odpadkový koš, prosím! ()

Garch

Neměl jsem předsudky – knihu ani komentáře jsem před filmem nečetl: 1) Asa Butterfield je výborný (byl už v „Hugo a jeho velký objev“ a myslím, že bude výborný i v budoucnu) 2) Ostatní dětští herci jsou do počtu. Hlavně nesmí chybět krom indoameričana a Afroameričana nově ani muslimoameričan (proč se zapomíná na asiaty a zrzavé, nevím) o dětské verzi "vojna není kojná" je zbytečné se rozepisovat 3) Že se bitvy budoucnosti budou řídit na dálku, stylem videoher, vidíme v reálu už dnes a Lusas je ve Star Wars vedle :-) 4) Že školáci jsou ve videohrách lepší než „staří“ to je prostě fakt. 5) Animované scény a pasáže z trenažéru boje v beztíži jsou vynikající ***** Co je na Enderově hře slabé se dá shrnout do dvou bodů: a) Dospělí herci nemají co hrát (!). snad jsou ve filmu kvůli jménům na plakátech… b) Celá zápletka je předvídatelná a směřuje k logickému vyvrcholení, které tak není vůbec překvapivé. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013