Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

pride

Tak som sa tešil na dalšiu zo série škandinávskych krimi ale toto bol fakt prúser. Malo to taký potenciál ale maximálne nevyužitý, atmosferické prostredie to nezachránilo. :/ ()

regentor

Neznalý knižní předlohy jsem zasedl ke sledování  a čekal ,čím mě snímek pobaví. No, už od začátku to nebylo to pravé ořechové, tedy severské. Rozjezd klišé, včetně další ohrané desky na téma :počátek hledej daleko dřív.Na tom severu se asi nic zajímavého  neděje . Policajt ožrala, jak jinak než bez familíe, možná by nebylo od věci to trochu inovovat. Třeba by mohl být dyslektik aby to nebylo tak fádní ale co už. Ponurá atmosféra vytvořená hlavně zimou a sněhem.Dějově unylé a nezáživné s podivným propletencem figurek v různých časových rovinách s použitím zombie v roli V. Kilmera , který už je strašákem sám sobě.Krimi selanku jsem dokoukal , ovšem ničím nepřekvapila a zapadla do tuctových snímků na téma sériových vrahů, kdy kořala co to šetří si ani nedá dohromady kdo mu chodí po kvartýru, když už mu musí být jasné , že mu vrah posílá vzkazy nebo ho pošle za obětí. Možná měl zrovna nějaké delirium anebo ho to poldu málo bavilo , stejně jako M.Fassbendera .Není třeba se k tomu vracet ,ať to zůstane u ledu i s vrahem. ()

iz67

Nesbo napsal neskutečně ukecanou knihu, která se mi z duše nelíbila. Tenhle film podle ukecany není, ale hoši z toho udělali takovou klasickou detektivní slataninu, že těžko doporučit, či byste si v případě nouze měli vybrat. Knihu nebo film. Asi film - je kratší. ()

Tominni

Je to těžký, na jedné straně jedna z nejlepších knih Jo Nesbø, která ale není úvodním dílem série s Harry Holem, pak může samotný film působit různě. Mně se tahle krimi líbila, mrazivé norské prostředí, k tomu sněhulák, kam se jenom podíváš a souboj Harryho a pachatele vražd může začít. ()

curil

Detektivní romány Jo Nesba jsem si oblíbil nedávno a dnes už dočítám sérii s Harry Holem. Film jsem viděl nepolíben knižní předlohou a při mé včerejší repríze mohu jen konstatovat oblíbené klišé "kam se hrabe film na knížku". Pozitivní je mrazivá atmosféra a to nejenom plná porce sněhu během celého filmu, při sledování jde na mě i pod dekou zima. Celková zápletka z knihy je hodně zúžená a tak někdy ztrácí přehlednost zvláště pro čtenáře knihy, který bude postrádat širší objasnění děje. Ale tak to ve většině zfilmovaných předloh už bývá. Líbí se Michael Fassbender jak Hole, tak si i při čtení svérázného detektiva představuji. Pro zdejší věčné kritiky doporučuji občas si něco přečíst. ()

dynamic_duo

Dávám parádu. Zdejší experti a rádoby filmoví kritici placení od hodiny ve formě popcornu s příchutí hlenu sice nenechají nit suchou, ale to by vás nemělo odradit. Jasně, ten film má mouchy (a kterej ne žejo), ale při těch tunách sraček co v poslední době proudí do biografů, je tohle docela přijatelná záležitost, i když je fakt, že z tý zápletky se dalo vytřískat víc. Tečka. ()

taft

Velké zklamání. Je mi jasné že film nikdy nebude lepší než kniha, ale než to takhle podělat, tak to raději netočit vůbec. ()

IZFNP

Celú knižnú sériu mám rada, i keď samotný Snehuliak na mojom rebríčku vysoko nie je. Na film som sa však tešila už od oznámenia jeho príprav, okamžite si predstaviac Fassbendera v hlavnej úlohe - uznávam, nie presnej, ale osud jeho obsadeniu prial a napokon i herecky ukázal, že na to má. Opak pre mňa predstavuje Gainsbourg, ktorú nemôžem vystáť v žiadnom filme, paradoxne si však myslím, že problémom tu nie je jej výkon, ale kastingová chyba. Čo mi vadilo viac, je ale práca scenára s postavami. Nevieme vlastne nič o nikom, sú to neznámi ľudia s nejasnými vzťahmi medzi sebou, a to logicky hrozne škodí dramatickej rovine. Horšie potom je, že Alfredsonov Snehuliak vôbec nie je napínavým krimi thrillerom s hrdinom so špecifickým spôsobom odhaľovania pravdy. Nie, tu pravdu odhalí do polovice filmu i detektívny antitalent. A úplne najhoršie je, že snímok vlastne nie je ničím. Nemá žiadnu tvár, neposadí diváka do kresla, nezamestná ho intelektuálne. Pár krásnych lokácií film nespasí. Vidieť film v pohodlí domova by mi stačilo, ale zas som rada, že som ho videla. ()

Adel_ZH

Je to dobrá detektívka pre tích, ktorí nečítali knihu. Naopak tí, ktorí čítali si na svoje asi neprídu. Mám veľmi rada detektívky, thrillery... takže spojenie týchto žánrov mi prišlo ako veľmi príjemný večer strávený v kine. Na tento film som sa tešila a mne ako nečitateľovi knihy sa na to dobre pozeralo. Malo to všetko čo som od toho očakávala + super obsadenie. Za mňa TOP ()

Douglas.

Netradiční kriminálka s alespoň pro mě celkem kreativním vrahem, který má z mého pohledu i smysl pro humor (bral jsem ji s nadhledem) a nádherným severním prostředím. Když si lidé při drastických vraždách vedle mně zakrývali oči, já jsem se jen nedočkavě ,,usmíval" a čekal na kterém místě se sněhulák objeví. Po přečtení komentářů k filmu jsem čekal průměrné až podprůměrné dílo, avšak při sledování jsem byl velice překvapen kolik lidí děj a pointu filmu vůbec nepochopilo nebo snímek od začátku tak odsoudili, že se už ani nesnažili film pochopit či mu dát nějakou šanci. Bohužel byl děj poměrně předvídatelný, některé slepé děje a jednání nelogické a konec nevyvrcholil tak jak by si každý přál. Knihy vůbec nečtu, ale po tomto filmu zvažuji její přečtení. ()

TheKniGht

Film hodnotim jako milovnik filmu necetl jsem knihu a k nicemu neprirovnavam.ale nejlepsi na filmu byl trailer!s dobrou melodii.film byl nuda,spatne efekty pc,nudna kriminalka.. mesic sem se tesil a zbytecne skoda...nic tam nebylo zadna akce,zadny vtip,zadny napeti,zadne prekvapeni,ze by clovek byl z neceho nadseny?nic!ze bych tesil kdo je vrah?nic!ze by bylo aspon trochu napinave jak nekoho chystaji zabit nebo co se stane?nic!nuda a zklamani bohuzel tolik nadhernejch filmu co existuje!proto davam 2 ma to strasne moc krimi konkurence.Tohle je film ktery ma urcite knihu lepsi nez zfilmovani!tomu verim i kdyz sem necetl ()

Arietem93

Od filmu jsem sice nic nečekal, ale i přes to obrovské zklamání. Děj je zpracován nezáživně, jednotlivé události nedávají v celkovém kontextu příliš smysl. Nechápu jak může být v přehledu filmu uveden jako jeden ze žánrů horor, naprosto to s tím nekoresponduje, na mě to působilo jako obyčejná krimi detektivka, u které jsem nebyl ani chvilku napjatý. Lekl jsem se jednou jedinkrát a to ještě k tomu při tom když vrah hodí do okna ložnice sněhovou kouli. Ovšem abych pouze nekritizoval Michael Fassbender se mi do role Harryho Hola hodil báječně, prostředí Norska na mě zapůsobilo a ještě bych rád pochválil, práci s kamerou, která byla povedená. Dohromady to ale dá pouze dvě hvězdy. ()

heavy66

Nejprve musím komentovat nezvládnutý casting! Fassbender je OK, odpovídá mojí představě Harryho. Rebecca Fergusson OK, ale jako Rachel - když Nesbo popisuje Rachel, vidím Rebeccu! Katherine Bratt je Noomi Rapace, ať zůstaneme na severu, drsná policajtka jí sedne jak ulitá. A Charlotte Gainsbourg? Promiňte, přátelé, ale ta může hrát maximálně Sněhulákovu mámu! Takže 1* za Fassbendera, 1* za norské exteriéry, Charlotte Gainsbourg je tam omylem. Stejná jména, stejný pachatel jako v knize, ale úplně jiný příběh? No dobře! Ten, kdo měl přežít, zemře? No dobře! Žádné genetické postižení? Ale tím ten příběh ztrácí na srozumitelnosti! Malý sněhulák mámu nezabije? Hmmm! Rachel nebydlí ve velké vile nad městem,ale v jakémsi sociálním bytě? No prosím! Harry nebydlí v sociálním bytě, ale v jakémsi luxusním činžáku s úžasným výhledem? No jak myslíte! ................Ale proč mu, proboha, dali do ruky vodku a ne Jima Beama!?! ()

existimator

Musím říct, že to, co se mi na tomto filmu líbilo, byl děj. Lehce hororové prostředí severské Skandinávie skvěle podává příběh brutálního vraha s alternativními metodami. Jen to zpracování se mi nelíbilo. Nebylo to nic moc zahrané a začátek i konec stál za nic. Po nudném stratu Vás z usínání probere první vražda, pak Vás napínavý střed přiměje k pozornosti a nakonec budete zklamáni z neskutečně očekávatelného konce. Také si myslím, že by se dala ve filmu více využít již zmiňovaná severská atmosféra. Podle mého hodnocení ale asi chápete, že ten příběh za to stojí. ()

K1NGSLAYER

Dle traileru jsem se na tento film opravdu těšil a tentokrát se mé očekávání nenaplnilo. Knihu jsem opět jako u většiny filmů nečetl, takže jsem ze začátku příběh nepobíral. Celkově mi tento film přišel ale dost nezáživný a hodně natahovaný. Michael Fassbender se mi v hlavní roli detektiva vůbec nelíbil a upřímně jsem od něj čekal nějaký záživnější herecký výkon. Přišlo mi jakoby na sebe jednotlivé scény vůbec nenavazovaly. Řeknu to jednoduše - těšil jsem se až z kina vypadnu, protože to bylo opravdu nudně zpracovaný. Ještě by mě zajímalo proč byl vrah na konci filmu tak jednoduše odhalen? 2 hvězdy jen za to sněžné prostředí a myšlenku. ()

waltosin

Asi opravdu jak říká režisér že to nemohl dotočit že je vyhnaly, tak tam těch i když jenom 10% scenaře chybí, tak je to trošku znát a je to rychle uplacané dohromady i když si myslím to mohlo dopadnout mnohem hůř. 65% ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017