Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

rigby

Knížku jsem četl, když začal padat první sníh. Mělo to ten správný náboj. A myslím, že se jedná o nejlepší dílo tohoto autora, protože jsem přečetl všechny. Na film jsem se díval, když začal sníh tát. A nebylo to ono. Kniha má úchvatnou atmosféru, která čtenáře pohltí a nepustí ho až do konce. Ve filmu jsem nic takového nenašel. Docela slabý odvar a nedivím se, že knihou nedotčený divák ho vůbec nepochopí. Hodně věcí bylo vypuštěno, hodně zjednodušeno. Za mě tedy zklamání, i když to mohlo dopadnout ještě hůř. 3+ ()

HennessyVSOP

Tak jsem se opět přistihl, že žiju v jiné dimenzi než místní osazenstvo hodnotící sračky typu Last Jedi vysoko a naopak filmy, které se mi líbí odpadem. Takže za mě je Snowman taková ukázková seversá detektivečka, kvalitně zahraná a s pro mě překvapivým rozuzlením. Možná je to zklámáním z převedení knihy, kterou jsem nečetl, nevím. Za mě tu tedy máme mnohem více sračkových kriminálek honosících se pětihvězdičkovým hodnocením. ()

Robopes

...zamotaný, nepřehledný, nelogický a trapnej konec to všechno shodil...dvě hvězdy za Fassbendera, kterej to ale sám neutáhne... ()

Saxos

Případ, kdy filmové zpracování nedostihlo kvalitu knihy Jo Nesba a ani obdobné severské krimi seriály. ()

JihadJoe

Knihu jsem dočetl pár hodin před shlédnutím filmu. Kniha sama o sobě je dobrá, Nesbo má nesporně skvělý vypravěčský styl (ne tak vybroušený a dokonalý jako King) a umí postavit dobrý kriminální příběh, který se nějakým způsobem vyvíjí a graduje. Film byl čiré utrpení a zoufalství a nic v něm nefungovalo. Sice je pozitivní, že režie zůstala v norských rukách, ale k čemu to je, když se režisér dopouští neodpustitelných chyb. Absolutně nedokáže vystavět příběh, nedokáže vybudovat atmosféru a nedokáže donutit herce k nějakému výkonu. Nejlepší na knize bylo Nesbovo líčení vražd, detailní, syrové a hrůzu nahánějící živé vykreslení vraždy, při kterých se ježili chlupy. Nejlpší část knihy byl souboj oběti s vrahem ve stodole, útěk přes zmrzlou pustinu a následný nález hlavy zavražděné v noci na sněhulákovi. skvělý materiál pro super filmovou scénu. Alfredson tím ale nepochopitlně opovrhuje a soustředí se na pouhé fabulace vražd. Navíc ten kdo nečetl knihu bude jen velice stěží hledat vrahůh motiv. Sám jsem ho ve filůmu nenašel a nevím, proč vrah vraždil a proč si vybíral zrovna vdané ženy s dětmi. Režisér spoustu věcí opomíjí a spoustu postav vykresluje pouze okrajově jako nějaké karikatury - Arve Stop, Idar Vetlsen, Filip Becker... Co se týče herců, nemají žádný důvod podávat nějaké nezapomenutelné herecké výkony, jednak proto, že k tomu nemají potřebný prostor a jednak proto, že díky režisérově sterilnímu vyprávění ho podávat ani nemusí. Další, kdo by potřeboval pověsit za koule do průvanu je scénarista. Jeho práce byla nejspíš taková, že si přečetl knihu, pak se zděsil, že tohle nedokáže dostat do scénaře, proto si ponechal jen název filmu, jména pár osob a kostru příběhu očesanou na kost somálského chlapce. Zbytek se snažil vyplnit svou vizí a svými nápady, které jsou na úrovni pisatele školního časopisu na základní škole. ve výsledku tedy vznikl dvě hodiny dlouhý, nudný film, který je hanebnou ostudou tak skvělé knihy a varujícím prstem, že u každého fimového zpracování knihy by měl být sám autor díla jako dohližitel. ()

Merenre

Chudokrevný film působící dojmem televizní inscenace postrádá všechno, co by měl mít. Zejména napětí a atmosféru. Příběh je rozplizlý a nemůže se rozhodnout, zda bude televizní detektivkou, podivným kvazihororem nebo rodinným dramatem o hledání sebe sama, ztraceného dětství nebo podobné pičoviny. Nepříliš schopný tvůrce asi pojal touhu nám ve dvou hodinách vylíčit celé spektrum složitosti protagonistovy osobnosti a k tomu ještě odvyprávět historku o nějakých vraždách. Jáj! Korunováno obsazením Fassbendera, jednoho z nejzoufalejších hereckých pozérů a polen tohoto století. ()

Monos

Aká dobrá bola kniha, tak o ničom bol film. Z pútavého, napínavého príbehu spravili jednu nudnú a primitívnu dejovú líniu. Všetky hlavné zápletky odstránili a zanechali len samotné holé jadro, ktoré tiež pozmenili (keby aspon dobre...). To je jak keby ošúpali pomaranč, aj tie najlepšie šťavnaté časti a hodili nám len jadierka. Fakt som sa filmu nevedela dočkať a v konečnom dôsledku som sa musela premáhať aby som nezaspala. Veľké sklamanie. ()

VLADEK

Obsazení je opravdu velmi zajímavé, ale možná už tam začíná ta chyba. Raději bych neznámé severské herce, jejich rodný jazyk a formu TV minisérie. ()

hony23

Jedna z nejlepších knížek od Nesbø si zasloužila určitě lepší filmové zpracování, než předvedli tvůrci. Ideální by byla cca 6 dílná série, kde by byla spousta času odvyprávět celý příběh i se všemi zápletkami. V 2 hodinovém filmu totiž musí být děj hodně osekán, tady se tak navíc stalo hodně necitlivě, takže chvílemi celá zápletka ani nedává smysl. ()

veverysiak

Knihu som nečítal, som viac-menej presvedčený, že keby som to urobil, nezobral by som viac Nesba do ruky, takto davmi oslavovaný u mňa naposledy zostal škrabák menom Brown a jeho sprostosť o dákom kóde, ale naspäť na sever, nezaťažený predlohou a burácajúcimi davmi čitateľov som si pozrel tento kúsok najprv v origináli, na konci som sucho preglgol, poškrabal sa po hlave, mrdol plecom a skonštatoval chybu v preklade, potom som to zodpovedne a disciplinovane odpozeral v dabingu, na konci som sucho preglgol, poškrabal sa po hlave, mrdol plecom a skonštatoval chybu v mojej prijímacej sústave, ale nedalo mi, popozeral som zopár recenzií a okamžite som sa ukľudnil, podľa všetkého to so mnou nie je až také zlé, tak to asi kuknem tretíkrát a predsa len sa pokúsim rozlúsknuť nenormálne zašifrovaný príbeh so zápletkami, lebo inak si to tí nešťastníci herci ani nezaslúžia, aj atmoška depresívneho a pridrbaného nórskeho prostredia je celkom fasa, najpodarenejší je ten snehuliak, za toho dávam celú hviezdu, no a keď to možno aj niekedy pochopím, alebo mi to dáky maník vysvetlí, tak určite prihodím minimálne jednu hviezdu, dovtedy fakticky nemôžem, takže 40%. ()

brasek

Veľmi ťažko stráviteľný príbeh. Úvodných dvadsať minút nudy a depresie z hereckého trápenia Michaela Fassbendera (nezodpovedný alkoholik vyzerá absolútne inak, toto bol vyčačkaný sráč) vystrieda strih a iný príbeh. Kriminálne vyšetrovanie nemá žiadnu atmosféru, príbeh je nesúvislý, Harry Hole (Michael Fassbender) nedôveryhodný a konečné finále, že vrah je terajší priateľ mojej ex... tak to je už fraška. ()

argo.smile

S knižkou od Jo Nesba sa to zrovnávať moc nedá. Chýba tu tá viditeľná severská atmosféra, to tajemno... Film ako celok nieje zlý na jedno pozretie. Čakal som, že napätie sa tu bude dať krájať, bude viac mysteriózne okolo postáv až z toho režisér vytlčie maximum. Asi sa skôr spoliehal na úspešnosť knižnej predlohy, ktorá mala nalákať ľudí a fanúšikov do kina. ()

zuzzz.man

Bohuzel musim rict, ze ukazka je mnohem lepsi nez cely film. Po prectene knizce jsem prirozene na film hrozne tesila. Ale charaktery ruznych postav sly totalne do kytek.. kdybych byla nepolibena knihou, s filmem bych byla nejspise spokojena, proto ty 3 hvezdy, nemuzu totiz hodnotit jen jako srovnani s knihou. Napeti bylo, film me vtahnul do deje, jen nedokazali dotahnout finale - vysvetleni vrahova umyslu, jeho nemoc(!) - posledni 2 pokusy o vrazdu by totiz vyznely uplne jinak.. :-/ ()

Kushina

Od filmu jsem očekával mnohem více. Přišlo mi, že vlastně krom 2 zkrvavených těl se 2/3 filmu nic neděle. Strašidelné to na horor nebylo, vlastně až na posledních 15 min to byla docela nuda, na kterou se ale dalo dívat 45% ()

stanyko odpad!

Skutocne nepozeratelne, divakov za pozeranie Snowmena mali platit! Pri 4 pusteniach filmu som zaspal 4x a dotiahol to az na 40. minutu, kde som sa dozvedel ze ozran v hlavnej role je detektiv. Ale mozno som len pozabudol tuto podstatnu inofsku medzi jednotlivymi pokusmi o dopozeranie tohto "majstrovskeho" skvostu. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017