Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán Exner vyšetřuje smrt nepohodlného svědka. Detektivka s oblíbeným českým kriminalistou. Dramatizace románu Václava Erbena s hlavním hrdinou, vyšetřovatelem, kapitánem Exnerem, tentokrát v podání Petra Kostky. V centru kriminálního příběhu je velmi početná rodina Krempových, žijících v rodinné vile spolu s dalšími příbuznými a podnájemníkem. Rodiče měli čtyři dospělé děti, dva syny a dvě dcery, z nichž jedna nedávno zemřela. Vyšetřování se soustřeďuje na současné úmrtí syna Jana. Mladík byl považován za rodinného „blázna", kterého neměl nikdo kromě matky v oblibě, protože každému prováděl různé škodolibé kousky. Jenže jeho smrt, jak vyšetří kapitán Exner, nebyla nešťastná náhoda, ale vražda. Kdo mohl mít na jeho smrti zájem? Byl vrahem někdo z nejbližší rodiny? Kapitán Exner hledá motiv... (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

dyfur 

všechny recenze uživatele

Druhý film s kapitánom Exnerom v hlavnej úlohe.Prvý bol Poklad byzantského kupca.Žiaľ toto dielo nedosahuje kvality toho prvého.Spracovanie televízne,hlavný predstaviteľ by síce vizážou bol dobrý pre stvárnenie kpt.Exnera,ale scenár bol slabý -vtipy žiadne,ani náznaky,jeho imidž zvodcu tiež slabučký....ak k tomu prirátame spracovanie á la televizna inscenácia - celkový dojem slabý.Veľmi slabý priemer až podpriemer.Škoda. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Další detektivka ze série s kapitánem Exnerem v hlavní roli. Tentokrát v totálním televizním looku a s tváří Petra Kostky. Pátrá se po vrahovi mladého muže z vážené rodiny, který jí však dělal svým bláznivým chováním ostudu a také si proti sobě popudil spoustu lidí. Není se pak co divit, že ho jednoho dne najdou mrtvého. Exner dlouho tápe ve tmě, ke konci je mu však však jasné. Poměrně obyčejná a nenáročná detektivka. Hudba: Štěpán Koníček ()

Reklama

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

„Nějak se to zdramatizovalo…“ U Jana Krempy měli snad všichni, kdo s ním přišli nějak do styku, důvod ho praštit. Ale co když tohle nebyla jediná vražda, která se v domě Krempových stala… Celkově docela pěkná detektivka. Petr Kostka v roli kapitána Exnera vůbec není špatný, jen to není takový elegán jako třeba Jiří Kodet ve Smrti talentovaného ševce, a nemotá se kolem hezká slečna jako třeba Gabriela Vránová v Pokladu byzantského kupce. Takže trošku taková nestandardní „exnerovka“. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Slaboučká televizní krimi s kapitánem Exnerem. Tentokrát ho hraje Petr Kostka. Táňa Fischerová bohužel bledne při srovnání i s tou Gabi Vránovou z Pokladu byzantského kupce. A pohled na manžele Krempovi v podání Štěpničkové a Marvana je spíše smutnou vzpomínkou na dobu dávno minulou. Ono realizovat za normalizace v televizi látku, která sama sebe definuje hlavním hrdinou, který má zájem o ženy a nosí lepší šaty, je lehce nonsens. ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

U srovnání s dřívějším Exnerem Valou i pozdějším Exnerem Kodetem je Exner Kostka rozhodně nejnudnější, nehledě na to, že v tomto případě vůbec nelze hovořit o nějakém exnerovském typu (byť jistá elegance ani jemu nechybí). Zřejmě je to dáno dobou vzniku, čemuž konvenuje i neexnerovská cudnost, s jakou se kolem kapitána nechají motat nadějné objekty Fischerová, Rázlová, Merunková. Na druhé straně se Exner Kostka v některých momentech zdá mít zajímavý psychologický potenciál, což u ostatních Exnerů nehrozí. Stejný potenciál je ostatně i u vyšetřované rodiny, k čemuž se přidává jakási historicko-společenská tíže, neboť otec rodiny je pojat jako ukázkový dobou semletý "třídní nepřítel", čehož je pro atmosféru celé hry velmi dobře využito (zvláště také díky podání starého Marvana). Zde se můžeme právem pohoršovat nad prorežimní tendenčností ("buržoazní rodina"), čímž se ale připravíme o historicky jedinečný úhel pohledu. Ostatně motivu třídního nepřítele v televizních exnerovkách si blíže všimnu při jiné příležitosti. Přes naznačený potenciál je hra Bláznova smrt bohužel jen velmi nudnou detektivkou s poněkud vykleštěným Exnerem, s velmi okatým prozrazením pachatele už po třech pětinách stopáže a s velmi trapným úvodním pokusem o zobrazení protivného "blázna". Naštěstí alespoň s některými příjemnými hereckými kreacemi a s dobovým bonbónkem v podobě číšníkovy prosby k tančícímu páru "Prosím, ne tak výstředně. Máme někdy potíže". ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama