Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Diskuze

dr.horrible

Argo ani Lincoln, ale jeden z nich to bude. Ty filmy mi nesedli, bohužel každoročně se stává, že to vyhrají filmy, který mi neříkají pane .. :D

Pilda17

To s tým Argom som počul,ale je nepísané pravidlo že film čo vyhrá glóbusy nedostane oscara.Aj keď je samozrejme veľa výnimiek.

Aspoň na niečom sa zhodneme: Argo by nemal vyhrať

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Pilda17

za vedlejší bych to přál jak Waltzovi tak Tommy Lee jonesovi... takže tam je mi clekem jedno jak do dopadně..... já osobně ale nejvíc fandím Pímu a Bídníkům.

dr.horrible

Až to zjistím, nebo spíš pokud to zjistím, tak ti napíšu do pošty. Každý rok jsem to našel, od kolika se to bude vysílat? Mužská vedlejší role bych rád viděl Walte, jenže se obávám, že to vyhraje ten z Lincolna. Favorit na film je prý Argo, což vůbec nechápu.

Pilda17

Držím Hoffmanovi a Adamsovej za Mastera,ale vyhrá to podľa mňa Sally Field za Nixona a muž...ten Hoffman by mohol,ale bojím sa aby dnes nepobral väčšinu Lincoln,tak neviem.Tiež môžu chcieť po tej dobe znovu oceniť DeNira.Waltz už znovu asi bodovať nebude,ale tiež by som mu to prial.

Skús mi pre zmenu poradiť kde pozerať prenos :D

dr.horrible

Myslel jsem to u CAM, ale to je jedno. Poraď mi spíš kdo vyhraje oscara za vedlejší roli, to by se mi hodilo, už 2 hodiny přemýšlím koho vsadit. :D

Pilda17

OK,s tým by sme to mohli ukončiť.Ale ešte raz: Linky na tie filmy som ti poslal,lebo si napísal že film bez dobrého obrazu neni film a že film bez dobrého obrazu nemôže mať atmosféru.

Beckett51

Pár príspevkov dozadu som písal že sledovať Avatara v CAM je extrém,ktorý by som nerobil.A Within in the woods ani Begotten nie sú filmy z päťdesiatych rokov.Ako som už písal,neobhajujem CAM verzie ako také,iba hovorím že tá k Mame je pozerateľná.

dr.horrible

Já taky, ale nějakým lidem to jde hůř vysvětlit. Já tu řešil cam a kvalitu obrazu camu a ty mi sem vyšleš filmy, který nemají dobrý obraz, ale jsou tak vytvořeny. Nemůžeš srovnat kameru u PA, Blair Witch a srovnávat to s Insidiou a jinými horory. CAM má špatný obraz a to nepatří k MAMA a jiným hororům, pokud se chceš dívat a znehodnocovat filmy, tak to dělej, když si nemůžeš počkat pár dní na kino nebo kvalitní verzi. Dál to řešit nebudu, máš jiný názor a já s ním nesouhlasím, to je vše.

Pilda17

Ja neviem,niečo z toho čo som napísal ti pripadá ako útok,alebo tak?!Nie som normálny človek zato,že som to videl v CAM.Doteraz si nenapísal nič čo by ma prevedčilo,ešte si si sám protirečil,aby si to zakončil tým,že to čo si napísal o všetkom,si myslel len na dva filmy.Ja ako nenormálny človek aspoň viem čo hovorím

Pilda17

Neviem aký je v tom rozdiel.Napríklad Within tak bolo vytvorené a ten obraz je horší ako u väčšiny CAMov.A atmosféru to má aj tak.

Ja chápem čo myslíš a ako hovorím keby bola tá verzia naozaj nepozerateľná,tak to nepozerám a hlavne nehodnotím.Len ty píšeš,že u CAMov by nemala byť ani možnosť hodnotiť a písať komentár a aj keď (ako som už hovoril) si to plánujem pozrieť znovu,nemyslím že by mi to mohlo dať niečo nové.Obraz bol orezaný len minimálne,všetko podstatné vidieť bolo.A to či sú sýte farby,Chastainovej vidieť pehy,alebo duchovi viac detailov mi nejak zásadné nepríde.A konkrétne s tým duchom by to mohlo byť ešte na škodu.Ale šak uvidíš sám.Za mesiac :)

bestlama

bestlama (hodnocení, recenze)

Já se na CAM nedívám, ale zaprvé nepočítáš s tím, že jsou někteří ze zahraničí nebo si dojeli na premiéru do zahraničí a zadruhé pokud jsi slepý a nemáš vnímání, tak je jasné, že nevycítíš atmosféru. Ta jde poznat klidně jen ze zvukové stopy, ale to bys musel být potom expert, což si nemyslím. Znehodnocování filmů tady vždy bylo a vždy bude. Nic s tím rozhodně neuděláš a vyléváš si emoce v diskuzích, tak stejně jako na to mají právo všichni ostatní. Takže je trošku blbé určovat zrovna od tebe, kdo tady psát může a kdo ne. Ale aby sis nemyslel, tak stojím za tvým názorem, že dívání se na CAMy je znehodnocení filmu. Pokud je člověk nedočkavý, tak ať se podívá na CAM, napíše klidně koment a pak se podívá znovu na DVD a zkusí přehodnotit své hodnocení. Což ty vlastně nevíš jestli to tak nedělají. Takže obouvat se tady do ostatních není od tebe žádným přínosem do diskuze, ale jen vylévání tvých emocí.

dr.horrible

Bylo to myšleno na Mamu a Sinister třeba, ty dva který si jmenoval tak byli prostě vytvořený. To je jako Blair Witch, to je špička horor a není tam toho moc vidět. Si vůbec nepochopil to, co jsem myslel.

Pilda17

Prečo?? Povedal si predsa "Film bez normálního obrazu není film.Kvalita musí být aspoň snesitelná."

Toto neni diskusia,ty hovoríš stále to isté.Ukončime to s tým,že TY máš pravdu

na příspěvěk reagoval Pilda17, bambyno

boul

boul (hodnocení, recenze)

Pilda17

víš co by nemuselo být i k zahození? Tohle..když už jsme se bavili o těch hororech v kině, ale tohle bude taková všehochuť :)

dr.horrible

Zrovna u Mami ano, též u Sinisteru, kvalita musí být aspoň snesitelná. Film bez normálního obrazu není film. Si rovnou můžu pouštět hudbu. Jako vidět Bídníky bez obrazu a hodnotit to jen kvůli hudbě.

Pilda17

Mal som tú verziu z torrentu.Bola pozerateľnejšia ako tá z ulozto,ale tiež nič moc.Ďalšiu projekciu plánujem,ale ako hovorím moc sa na tom nezmení.Pri hororoch mi tiež ide o atmosféru hlavne.Ty si vážne myslíš,že atmosféra záleží na tom,aký má film obraz?!?

dr.horrible

Extrém je to ve všech případech, protože pokud koukáš na horor, tak si chceš užít atmosféru a pokud koukáš na CAM, tak ta atmosféra není dobrá. Je to každého věc, ale mě to provokuje a kord, když se tady ten člověk snaží diskutovat. Přitom každý má na to stejnou odpověď: "Ta kvalita se dala" a nebo něco takového. Já jsem tu kvalitu měl v pc, takže vím jak to vypadalo a hned jsem to smazal. Lepší prostě není, místo toho aby napsali něco lepšího. Za měsíc to jde do kin, to je takový problém vydržet? Já se na Mamu těším zhruba rok, tak si nebudu kazit film cam, který vyjde ne? Přijde mi to jako nesmysl.

Pilda17

Ja Tv moc nekukám a klamal by som povedať že som filmy s dabingom nikdy nepozeral.Ja iba neviem; Nevydržal som to až do marca a neľutujem že som to už ohodnotil.Ona ta CAM verzia nie je až tak strašná ako pri niektorých iných filmoch (to by som ju nepozeral) a netvrdím že po zhliadnutí v HD možno zmením názor a ďalšie zhliadnutie rozhodne plánujem.Ale dosť pochybujem že sa niečo zmení.Obrazová stránka je dôležitá ale príbeh je snad dôležitejší.Nezdá sa mi že by som niečo prehliadol vdaka tomu že čierna je menej výrazná a obraz je škaredší.Nepotrebujem film na blu-ray.Vážne ti nepríde obsah dôležitejší??Neni horšie keď sa v dabingu zmení obsah?Dám príklad:Komédie diktátor,alebo napríklad prvý Clerks.Obidve som videl s titulkami a (z donútenia) aj s dabingom a rozdiel v mojom hodnotení by bol pri oboch tak 40 percent.To sú samozrejme komédie,v Mame ide o vizuál viacej,ale nepríde mi že by som niečo dôležité nepochytil.Ak ťa to uráža to ma mrzí,ale ak je to znehodnocovanie tak minimálne rovnaké ako s dabingom,to by si mohol priznať. Aj ked uznávam že s tým Avatarom už bol extrém.

dr.horrible

dabing je to samé, ale občas se zvládnout dá. Navíc když koukáš na tv, tak nemůžeš čekat originál s titulky. Já koukám hlavně na originál, ale když je dabing v tv, překousnu to.

na příspěvěk reagoval dr.horrible, bambyno

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)