Reklama

Reklama

Bajkonur

Trailer

Obsahy(1)

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch. Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Safrine 

všechny recenze uživatele

Neotřele snové nápady se mísí s realistickou příchutí pusté kazašské krajiny. Veit Helmer, opět s mezinárodním týmem, skládá dohromady exotickou mozaiku s pohádkovými prvky. Tato režisérova již prověřená metoda mu svědčí, přesto v porovnání s jeho předchozími snímky Bajkonur pokulhává. Zejména první části filmu schází tempo, ale určitě se vyplatí počkat na dopad meteoritu v podobě krásné kosmonautky a na nenadálé situace, které s sebou francouzská vesmírná turistka přinese. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nápad, který je tak nějak pěkně ujetý. Kazašská step nedaleko stanice Baikonur. Ve stepi ještě žijí lidé, pro které platí to, že co spadne z nebe, je toho, kdo to jako první najde. Ale co když z nebe spadne kosmonautka? A co když si nic nepamatuje? A co když je do ní zamilovaný mladík, který ji najde jako první? Nakonec ne až tak skvělé, ale i tak pěkné. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* Tento film Veit Helmera jsem měl už dlouho vyhlídnutý a konečně ho někdo už otitulkoval, za což mu velký dík. A jak mám rád režisérův styl a jemný absurdní humor, tak mě i tentokrát nezklamal a naopak překvapil. Poetickým filmům sluší lehký příběh a krásná kamera, aby pohladily dušičku a tady k tomu je navíc efektní výběr jak exteriérů, tak interiérů a dostane nás do míst, kam se jinak smrtelník nikdy nepodívá. Tahle přidaná hodnota se sice projevuje jen v plusku za čtyřkou, ale i to snad bude stačit k přilákání potencionálních diváků. Kdo však čeká bujarou komedii, tak vybírejte jinde a my ostatní Vzhůru do vesmíru, kazašský Gagarine ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Podnikatelský záměr: natočit něco v a kolem Bajkonuru. Sám o sobě je to výborný nápad a exteriéry i interiéry jsou úžasné a neuvěřitelně fotogenické. Ale je tu trochu problém s tím, co se natočilo. Romantická komedie s malým plachým roztomilým kazachem a vysokou krásnou blonďatou francouzkou. No, komedie. Pár úsměvných momentů se najde, ale zádumčivost převládá. Já bych to ale mnohem raději viděl pod taktovkou třeba Kusturici v "balkánské" poloze. Třeba závody k fragmentu rakety s traktory, vozíky a koňmi si o to přímo říkaly... Škoda, mohlo z toho být víc, takhle hodně slabé (ale za to prostředí je dám) čtyři *. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Typický milý, vtipný, naivní, skotačivě zasněný Helmer s pár přehlédnutelnými šlápnutími do velbloudího trusu. Jen dny artového Tuvalu jsou pořád vzdálenější, humor sporadičtější a na dveře už klepe jedno nutné zlo - další film má být totiž pro děti (hlavně teda pro režisérova synáčka, kterého prý kvůli tomuhle chvíli zanedbával). Ale co, pořád se na to i středně těžkému cynikovi kouká hezky. (3,5*) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • „V Bajkonuru se setkávají dva odlišné světy. Je to svět Bajkonuru, který je velmi futuristický, lidé cestují do vesmíru, a pak je tu svět obyvatel stepi, vesničané žijící v okolí Bajkonuru, kteří sbírají odpadlé kusy, když raketa startuje do vesmíru. Vesničané sbírají tyto „odpadky“ a prodávají čínským obchodníkům. A tyto dva světy, archaický svět stepi, kde lidé sbírají věci a žijí jakoby ve starých časech, a svět Bajkonur jsem se snažil propojit,“ uvedl režisér a scenárista filmu Veit Helmer. (SONY_)
  • "Bajkonur" je největší vesmírné startovací zařízení, umístěné v pouštních stepích Kazachstánu, 200 kilometrů východně od Aralského moře. Bylo vybodováno v 50. letech minulého století Sovětským svazem jako část ambiciózního vesmírného programu. Kosmodrom se rozléhá na ploše 90 km od severu k jihu a 120 km od východu k západu. Náklady na konstrukci startovací rampy a několika stovek kilometrů nových silnic a železničních tratí učinily z kosmodromu jeden z nejnákladnějších infrastrukturních projektů, které kdy Sověti podnikli. Kolem rampy bylo vybudováno město, aby poskytlo domovy, školy a podpůrnou infrastrukturu pro 100 000 zaměstnanců. Mnoho historických vzletů bylo realizováno z Bajkonuru: první satelit – Sputnik roku 1957; první satelit na oběh kolem Měsíce – Luna, 1959; první muž ve vesmíru – Yuri Gagarin, 1961; a první žena ve vesmíru – Valentina Tereshkova, 1963. (Zdroj: Film Europe)
  • Nazira (Sitora Farmonova) se ke konci filmu koupe ve vaně, kterou právě vybalila, což je nesmysl, protože vany se dodávají i v Kazachstánu bez výpustní armatury. Je vidět, že na vaně není osazen ani přepadový otvor. (pjotri)

Reklama

Reklama