Romantický seriál Druhý dych je príbehom o neúplných rodinách, ktoré prežili veľkú stratu a musia hľadať spôsob, ako toto chýbajúce miesto vo svojom živote zaplniť. Ako však začať odznova, keď ste prišli o životnú lásku? Ako nerozbiť krehké vzťahy, keď zodpovednosť leží na vašich pleciach?  Úspešný architekt Daniel sa stará o rodinu, firmu a malú dcérku. Dva roky po smrti manželky musí svoj život znovu stavať od základov. Ako každý človek má právo milovať a byť milovaný a vyplniť miesto milovanej manželky inou ženou.
Malá Barborka vie, ktorá je pre ňu a pre ocka tá pravá. Ako dieťa inštinktívne cíti to, čo dospelý Daniel rozumom popiera. A tak Daniel a Anna bojujú s vnútornými prekážkami, ktoré im bránia priznať si, čo k sebe cítia. Keď pochopia, že k sebe patria, Barborke sa splní sen - konečne sú rodina. Ich chvíľkové šťastie ale ohrozuje zlo, ktoré s láskou a dôverou narába ako s vecou. Neprajníci v snahe dosiahnuť svoje egoistické ciele neváhajú použiť akékoľvek prostriedky, aby dosiahli svoj cieľ a zničili hodnoty, ktoré sami nie sú schopní dosiahnuť – lásku, morálku a šťastie. Neostáva iné, len dúfať, že úprimnosť a dôvera bude silnejšia... Než tie najhoršie mafiánske praktiky! (TV Nova)

Lestatova

Na slovenské pomery naozaj prekvapivá kvalita seriálu. Herci hrajú presvedčivo a často im verím aj tú reč tela a neskáče na mňa z obrazovky len Afekt ako to vídame všade ine. Hodnotenie som dala na začiatku vyššie. Ale po pozretí 10 častí - a hoc stále vidím posun v deji a nie len nezmyselné tápanie, však hodnotenie znižujem. Prečo prečo to ten scenárista napísal takto? Naozaj si nemôžem viac než raz týždenne dovoliť takúto dávku ľudskej hlúposti! A teraz to myslím doslova. Podľa toho ako postavy konajú, ako reagujú na životné situácie, mám pocit, že sledujem hru, a aktéri sú mentálne zaostalí. Ale čoby! Nie zaostalí. Proste len Hlúpi. ()

macejo

mne sa to velmi páčilo, ide o velmi dobrý seriál plný romantiky, napinavého deja, skvelých hereckých výkonov- Mikulčík, Deák, Hryc či sexi Milenka Minichová-úloha mrchy jej fakt sadla velmi dobre aj erotická scéna je sadla velmi dobre... uvidime ako to dopadne, zatial po Odsúdených velmi dobrý Slovenský seriál , ktorý by mohol preraziť aj v zahraničí... ()

ivishka odpad!

Je to sice jen půl hodiny co jsem PŘEŽILA se na to dívat a mám chuť se oběsit... Je to horší než esmeralda,ulice,ordinace,beverly hills 90210,pobřežní hlídka, knight rider, star trek a star wars dohromady....Nejhorší věc co jsem kdy viděla s příííšernými dialogy NEMOŽNÝMI hereckými výkony BEZ šťávy a zápletky bez jakékoliv perspektivy prostě SRA**KA!!!A dokonce dělají zápletku a hrozný vtip který tedy více než salvy smíchu vyvolává nechápavé a zoufalé pohledy(skoro až grimasy a poté následuje bezúčelné trhání vlasů), jelikož stavět vtip na "čůrání za barákem"????Asi tak skvělé jako nové seriálky Helenka a ta věc s tančením..jenom nova tohle pustí mezi lidi...přijde mi,že jsem snad měla halucinace.. ()

Brambory odpad!

Chce sa mi grcať už keď na tento hnus dávajú upútavku. A k tomu ešte to odporné kvílenie slizkého Táslera. Kto to vôbec pozerá?! Iba babky so stareckou demenciou, nech im to láskavo púšťajú z DVD a nezasie*ajú s tým vysielanie! Ono samo to spôsobuje demenciu, čudujem sa, že natáčať takéto kydy nie je trestné. ()

unclejack odpad!

Druhý dych má ploché postavy, neskutočne nezáživny scenár a chabo konštruované dejové línie. Ak sa chcete neustále pozerať ako sa A háda s B, potom sa uzmieria, neskôr sa znovu rozhádajú, aby A zistil, že miluje najlepšiu kamošku B, tak odporúčam, ale inak by som sa Druhému dychu radšej oblúkom vyhnul. ()

• V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)
  • Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)
  • TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)