Girlhouse

Vysokoškolačce Kylie (Ali Cobrin) nedávno zemřel otec a její matka bohužel nemá na její studium dost peněz, proto se Kylie rozhodne přijmout nabídku pracovat na erotickém live chatu v luxusní vile Girlhouse.
Bohužel mezi uživateli se skrývá i psychopat Loverboy (Slaine) a je jen otázkou času, kdy mu jen monitor počítače nebude stačit. (korbitch22)

SOLOM.

Slasher coby hororový subžánr patří mezi moje nejoblíbenější (zvláště pak starší kousky). Musím totiž souhlasit s názory, že poslední roky se moc dobrých filmů v tomto odvětví zrovna neurodilo. Dvojice Jon Knautz a Trevor Matthews mě však přesvědčili již filmem The Shrine (2010), že v sobě mají jistý potenciál (Knautz coby režisér a Matthews hlavně coby scénárista/herec). Takže jsem nad nimi rozhodně nehodlal lámat hůl ani tentokrát a popravdě jsem se na jejich další společný počin těšil. No a vyplatilo se. Již úvodní scénka z dětství našeho psychopata nám jasně ukázala, že tenhle magor se určitě s nikým moc srát nebude. Navíc většina jeho obětí byly vážně pohledné děvčata, což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. Takže je celkem jasné, že si na své přijdou hlavně pánové, protože holky se rozhodně nestyděly. Navíc trocha lehké erotiky není nikdy na škodu. Mě však mnohem více zajímalo, jak to tentokrát bude vypadat po hororové stránce a tady jsem místy bohužel narazil na věci, které trošku skřípaly. Tím však nechci říci, že by tu nebylo k vidění i několik lehce morbidních situací. Magor s gumovou maskou na ksichtu totiž nehodlal s nikým jednat v rukavičkách a tak se brzy ve vile začnou ozývat místo milostných vzdechů - nářky a poslední výdechy. Atmosféra v tu chvíli konečně nabrala na obrátkách, což nejvíce ocení milovníci filmového násilí všeho druhu. Rozmanitost mord scén byla opravdu pestrá a pevně věřím, že si každý přijde na své. Herecké výkony byli sice hodně průměrné, ale nenašel jsem tu vyloženě nikoho, kdo by mi nějak výrazněji vadil či byl na obtíž. Takže v mých očích jde určitě o lehce nadprůměrnou záležitost, kterou jsem neviděl naposledy. 60% ()

BoPo

Jasné céčko, ktoré sa to snaží všetko zachraňovať céčkovým poprsím. Keby si dali trošku viac záležať na IT logike a keby väčšinu minutáže netvorilo prázdne tlachanie budúcich mŕtvol, tak mohol byť dojem o triedu lepší. Horor z porno prostredia je určite nedostatkové zbožie, takže budem dúfať, že iný (talentovanejší) tvorcovia sa poučia z chýb Girlhouse. Zatiaľ môžem odporučiť film Cam (2018). ()

Ten Druhy

Pekne natočené, vôbec nie hlúpe a prvoplánové, hoci sa to drží osvedčenej scény. Možno trochu mačistické, no mne to neprekážalo. Aj vo chvíľach, ktoré bývajú v slasheroch zvyčajne hluché sa dalo na čo pozerať. Hneď na začiatku je pekný návrat do 80. rokov, do traumatického detstva psychopata Loveboya, ktorý objasňuje dôvod jeho počínania v dospelosti. Navonok je to nepríjemný spotený tučniak, ktorý však dokáže preniknúť do prísne stráženého systému "dievčenského domu" a ovládať ho, teda je aj pomerne inteligentný. Tento nepomer musel bolieť a odraziť sa na jeho psychike. Loveboya určite budete nenávidieť. Ja osobne som neznášal najmä zrýchlenie tohto mastného grázla, ktorý zneužíval moment prekvapenia. Bodycount dosiahne číslo desať, pričom obete nie sú celkom bezbranné a navyše niektoré z nich nezomierajú ihneď. Ako plynie čas, narastá aj zlosť a túžba ukončiť už tie jatky. Takže, film má potrebnú dynamiku a v rámci žánru je to excelentný počin. ()

Campbell

Solidní slasher který mě natěšil na začátku, který byl, poměrně brutální a nečekaný. Pak se film teda tak na 40 minut uklidní. Na konci nás čeká solidní slasher který sice není nijak extra brutální ale bavil mě. Hlavní vrah je celkem nudný a rozhodně si ho nezapamatuju, ale svůj účel splnil. Scénář je zajímavý, když všichni můžou sledovat celý dům. Atmosféra žádná ale ženský jsou aspoň pěkné. Bylo to dobré ale nijak závratné. Čtyři hvězdy jsou sice slabé ale upřímě jsem od tohoto filmu nic nečekal. ()

JohnnyD

SLASHER'S NOT DEAD! A to je správa roka! Síce to ešte nie je tretia generácia slasherov, ale už sa k tomu blíži. Kým prvá definovala pravidlá, druhá generácia si ich bola vedomá, zdá sa, že tretia bude o ich zreálnení. Zásadná vec, ktorú má spoločné tak It Follows ako aj Girlhouse je dôraz na postavy a na ich charakter. I keď v oboch filmoch je to zatiaľ len v užších náznakoch, preto ešte s rečami o comebacku treba počkať. Zatiaľ ide o vydarenú resuscitáciu. Jedným z dvoch hlavných problémov tak Girlhouse ako aj It Follows je v na slasher realistických, no stále nie úplne dotiahnutých postavách (v jednej scéne sa Matthews snaží diváka presvedčiť, že pornoherečky sú ľudské bytosti ako my a hneď v ďalšej nasleduje ich karikatúra). No hlavným problémom je konanie postáv v kľúčovom okamihu každého slasheru - vraždení. Bohužiaľ s výnimkou asi jednej minúty (hrdinka berie do ruky kameru), je to všetko po starom: vrah píše príbeh, postavy sa mu prispôsobujú - reakcie postáv vo vypätých okamihoch sú stále účelové. A to je výzva, ktorá čaká tvorcov najbližšie: dobudovať postavy a nechať ich autonómne konať a čeliť vrahovi. Girlhouse disponuje veľmi sympatickými postavami, ktorých mi bolo skutočne ľúto, charizmatickým vrahom s uveriteľnou psychózou (skvelý flashback na začiatku, chcel by som to vidieť ako celovečerný film) a originálnym námetom, ktorý vytvoril doteraz asi najvernejšie spracovanie prepojenia online kamier a hororu (to, čo sa nepodarilo Williamsonovi v Scre4m). Skladám klobúk a teším sa na ďalší vývoj žánru. Halloween - Scream - ??????? ()

• Mnoho skladieb zo soundtracku bolo naspievaných hercom, ktorý si zahral záporáka – Slaine. (Real Tom Hardy)
  • Ali Cobrin sa necítila dobre vo svojej roli, v určitých momentoch bola veľmi znepokojená. Povedala však, že jej láska k slasher filmom jej dosť pomohla a natáčanie to pre ňu zjednodušilo. (Real Tom Hardy)