Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

T2

Rozpočet $36miliónovTržby USA $2,679,437Tržby Celosvetovo $156,600,000▐ zo začiatku je to dejovo trošku zbytočne pritiahnuté za vlasy, nahodilá zápletka okolo okupovania školy miestnym gangom nemá až také silné miesto, takže prvá polovica je hlavne o dobrých súbojoch, v tej druhej začne lepšia dejová dramatizácia a nastúpi na pľac ráznejšie aj Mike Tyson a celkom mu to aj ide, záverečný súboj o naj majstra je čerešničkou na torte, čo sa týka choreografie súbojov opäť výborná práca, dejovo troška kolísavé ale dá sa to zniesť, spokojnosť /80%/ ()

Lacike

Tato seria nie je mojou srdcovkou a vlastne doteraz nechapem, co bolo na Ip Manovi take vynimocne, ze o nom vzniklo tolko filmov. Este v prvom diely pocas vojny funguje ako symbol vzdoru proti zlym japoncom. Ale vo vsetkych dalsich dieloch sa vari z cistej vody, takze ziadny vyzivny pokrm pre mna nevznikol a nechapem, ze tolki ludia ho zozrali bez problemov a este si ho pochvaluju. Asi im k stastiu stacia kvalitne bojove sceny. Ale potom nechapem preco je tato seria povazovana za nieco viac ako len tupy priamociary kung-fu film. Z môjho pohladu to praveze je len tupy kung-fac, ktory sa ale tvari neskutocne seriozne a vznesene. O to viac ma serie a nudi. Zapletka v tomto diely uz nadobro pripomina telenovelu. Dojimavo umiera jedna z hlavnych postav, ale je to podane tak nudne, ze to vo mne nevyvolalo ziadne emocie. Za zaporakov tu su znova zahranicni votrelci. Tentoraz amik a hnusny brit. A ako bonus thajsky poskok. Takyto rasisticky pristup je priznacny pre celu seriu a nechapem, ze proti tomu este nikto neprotestoval. V USA by to vzbudilo poriadny rozruch. Vtipne je, ze nakoniec dôjde medzi Ip Manom a zaporakom k zmiereniu a kazdy si pôjde svojou vlastnou cestou, takze to postrada poriadnu davku napätia. Dokonca aj linia s Brucom Lee, ktoru nam slubovali od konca jednotky, tu ma maly priestor a hned na zaciatku sa jej elegantne zbavia. Takze jedina linia, ktora za nieco stoji je ta o mladom konkurencnom majstrovi v podani neskutocne charizmatickeho a nadaneho Maxa Zhanga. Jak ta postava, tak hlavne Max Zhang by si uz zasluzil film v ktorom by hral hlavnu ulohu. Nakoniec som si nechal bitky, ktore pre mna predstavuju dalsie sklamanie. Väcsina bitiek s Maxom Zhangom je skvelych. Su dynamicke, maju skvelu choreografiu a pôsobia kontaktne a tvrdo. Zato Donnie Yen sa poriadne predviedol len v bitke s thajskym boxerom. Je to napadita bitka v obmedzenom prostredi (z ktorej musel Ouwen dostat erekciu a ani sa mu necudujem). Fakt pecka a jedina bitka, ktoru som si pustil druhykrat. Vo zvysnych bitkach posobi Donnie staro a spomalene a dokonca neraz evidentne mlati vzduchoprazdno na co nie som u neho zvyknuty. V dvojke Tigra a draka z rovnakeho roku predvadza stale neskutocne veci, takze budem sa snazit verit, ze to tentokrat neodflakol a bolo jeho zamerom, aby Ip Man pôsobil v bitkach tak staro a nemastne neslane. Bitka s Tysonom mi pripadala priemerna, bez naboja, ze o nieco ide a vlastne aj zbytocna. Najväcsim sklamanim je pre mna finalny suboj s Maxom Zhangom. Je rozdeleny na niekolko faz. Pinkanie s palicami mi pripadalo nudne, ale to sa este dalo zvladnut. To prave peklo nastalo akonahle borci vytiahli dýky. A v tej chvili niekto omylom zapol pretacanie, aby evidentne pomaly natocenym chvatom dodal potrebnu dynamiku. Lenze to pôsobi tak strasne neprirodzene, ze som to nedokazal dopozerat a musel som pretocit na koniec bitky. Taketo trapne zverstva predvadzal Donnie koncom 90tych rokoch vo svojich rezijnych pokusoch. Nebol to zabavny pohlad vtedy a nie je to zabava ani dnes. Takze kvalitativne radim tento diel medzi stale nedostiznu jednotku a trapnu dvojku. 6/10. Snad to je naozaj posledny diel. () (méně) (více)

corpsy

Popri skvelých bojových scénach, je tu priestor aj pre pravé emócie. Pracovali s nimi aj predchádzajúce časti, ale v konečnom dôsledku nemali na výsledný produkt tak dobrý efekt. Tu ich je dosť a sú opodstatnené a vkladajú do deja patričnú šťavu. O akčnej stránke som sa vyjadril, je výborne podaná a nejde o žiadne megalomanstvo, ale o štíhlu, svižnú kapacitu. ()

LangiJ

Trochu jiné, než jsem čekala podle toho, co jsem si o tom předtím přečetla a viděla, ale pořád paráda. Nejvíc mě asi překvapila mini role Mikea Tysona. Podle toho, jak byla jeho účast v tomhle filmu prezentována, jsem čekala hlavního záporáka a on se tam jen mihne a sotva promluví. Ale možná jen dobře, protože jeho hraní byla celkem bída, kromě souboje teda. Přišlo mi to i jiné oproti předchozím dvěma dílům. Sice nechybí parádní souboje na hole, meče a pěsti, ale trojka se hodně zaměřuje taky na Ip Manův osobní život. Donnie se opět vytáhnul a Max Zhang mu slušně sekunduje, finální souboj prostě bomba. Přeloženo. ()

Martrix

O Ip Manově životě nic nevím, resp. viděl jsem Ip Man: Zrození legendy (2010) a Ip Man (2008) , takže mohu Yip Man 3 hodnotit pouze jako další akční film s Donnie Yenem. Mám v tom sice trochu bordel, protože filmů o Ip Manovi je víc a teoreticky by měla být tohle čtyřka, ale každopádně, pokud se většina z příběhů o Ip Manovi opravdu zakládá na skutečnosti, tak nezbývá než konstatovat, že on i jeho paní, měli opravdu nelehký život. Stejně jako v předchozích dílech, i tady Mistr čelí několika středně padouchovitým, jednomu solidně padouchovitému a jednomu trochupadouchovitému soupeři. A pak samozřejmě desítkám jejich pohůnků. Život ale není jen o otloukání hlav padouchů a ne všechny bitvy lze vyhrát... . Z Ip Mana 3 mám pocit, jako by byl dělaný v americké produkci. Číňani si samozřejmě také potrpí na patos, ale tady byl zvláštně umělý. Celý ten film na mě působil jako vysoustružený na nejmodernějším stroji...ale bez nějaké opravdovosti a atmosféry. Zvlaštně rutinní počin, kterému není co vyčíst, ale výjma dojemných pasáží s manželkou...ve mě nezanechal žádnou emoci. Obsazení Tysona, i podezřele nepropagandistický scénář dávají tušit, že tento film je primárně určen spíš na západní trhy. ()