Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neobratný zločinec Bill Hayward, kterého podmínečně pustili po osmi letech strávených ve vězení, se má postarat o své dva syny, které téměř vůbec nezná. Metodou pokusu a omylu pracuje usilovně na tom, aby jim konečně byl tátou. Když se mladší chlapec dostane do potíží kvůli Billovu bývalému zločineckému gangu, musí Bill svým synům ukázat, jakým otcem a člověkem vlastně chce doopravdy být - dobrým tátou, nebo tátou, který zůstane na svobodě. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (32)

Terva 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv může poster lákat na boxer, nevěřte tomu. Připravte se na další sociálně ladění příběh se špatnými herci a nevhodnou hudbou. Na scénáři spolupracoval i Daniel Michael King, ale jeho předloha nebyla dobře natočena. Druhý scénárista tohoto filmu Dexter Fletcher si zde poprvé vyzkoušel režisérské křeslo. Ve filmu zazní This is Freedom. ()

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Bill je zkrachovalý dobrák se šusťákovkou, který se po osmi letech vrací z vězení, aby mu mohl dělat křoví nespočet slavných britských ksichtů. Po dějové stránce to není nijak objevné, Bill si hledá cestu ke svým dvěma synům, ten starší klátí kadeřnici, mladší prodává crack a na všechny dohlíží šlapka. Je to milé, předvídatelné, tuctové, do závěrečného zúčtování bezkonfliktní, až se jeden ptá, kolikrát museli tvůrci hvězdnému obsazení přeblafnout, aby se v něčem takovém objevili. Fakt je, že tento dojemný příběh jistě zahřeje u srdce kdejakého buzeranta či obstarožní ženu v domácnosti, naopak diváka s koulema na správném místě nasere do běla a od zkaženého dne mu nepomůže ani hospodské pošťuchování v závěru. Zpochybňujte si mou mužnost, ale s o to větším podivem musím přiznat, že mně stopáž uběhla rychleji než nerdovi první šukačka. Dokonce jsem ani nestihl nasadit kyselý ksicht. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DAŘILO SE NÁM DOBŘE, NEŽ SES UKÁZAL TY, BILLE. NIKAM NEJDEŠ. NE. ZŮSTANEŠ TADY A VYŘEŠÍŠ TO. ŘEKNEŠ SOCIÁLCE, ŽE NA NÁS DOHLÍŽÍŠ....“ /// ,,Neznamenáš pro nás nic“ řekl chlapec tatínkovi při setkání po letech. Asociální Británie. Fotra pustěj z lochu a doma ho čekaj dva parchanti. Vlastně nečekaj. Stará si to píchá někde pod Pyrenejema a co teď? Zpátky za katr se mu nechce a parchanti nechtěj vo ústavu ani slyšet. ,,DLUŽÍŠ NÁM TO!“ Čtvrť, kde kouření ptáků je jen bokovkou, práce sprostý slovo a kde se žije z fetu nikdy moc dobrejch věcí (ani lidí) nevyprodukovala. Syrovej svět a tomu podobnej příběh ze života. Sociální pohádka o kriminálníkovi (tady bacha - seděl jen jednou!…), jenž zvítězil nad lží a nenávistí (drogama a mafií). ,,TVŮJ TÁTA JE FAJN!“ (ale no táák, takhle to přece nefunguje!) ,,JSI DIVOKEJ BILL? SEŠ V PĚKNEJCH SRAČKÁCH!“ (tak to už je mnohem lepší!) Podrážděj lidský city a opustí mě před vyvrcholením. Hnusáci! Sociální dramata by měli mít srozumitelný a ukončený konce, protože v životě to tak prostě je (zůstat nedodělanej je špatně! To tě neučili?). 3a½! a fláknu 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam choděj prachy Britskejch daňových poplatníků. 2.) Zjistím, jestli je kurva dobrej dárek k šestnáctinám. 3.) Thx za titule ,,EvaShakii“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Britská sociální klasika odehrávající se ve špíně londýnského předměstí, kde ulicím vládnou drogové gangy a děti se učí starat se o sebe už na pískovišti. Typicky syrové a bez příkras. Vedle výborně hrajícího, takřka neznámého, Charlie Creed-Milese zaujme zástup známých tváří - Gregory, Maskell, Serkis, Flemyng, Rheon či Olivia Williams, to už jsou vesměs prověřená jména a o to víc mě tady potěšili. Paráda. 90% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Angličané mě nikdy nepřestanou překvapovat. Někdy umějí natočit skvělou komedii, jindy hloupou, někdy směšné drama, jindy zase naprosto dokonalé. "Divoký Bill" je dramatem skvělým, navíc podaným tak, že sem tam ani prostě nemáte pocit, že je to drama. Je to hlavně díky "hrdinovi", kterým je titulní Wild Bill. Ten se vrací z vězení, aby se staral o své dva syny. Starší, kterému je 16 let, živí mladšího. Matku již nemají, ta zemřela. Starší nemůže otci odpustit a odmítá ho. Dává mu jasně najevo, že o něj nestojí. Jenže Bill je dost tvrdohlavý. Na první pohled má všechno na háku, člověk by i řekl, že je to docela pohodář. Je fakt, že zdání klame. Je to drsňák, který umí dát najevo, kde by měl kdo mít své místo. Synové se asi potatili, protože oba se nacházejí v problémech. Ten mladší se rovnou zaplete s mafiány, ten starší "jen" s láskou. Oba problémy se dají řešit a nakonec se i vyřešit. I když film končí vlastně celkem dobře, je to skvělá a docela temná sonda do života britských dělníků a jejich rodin, které se velmi často nacházejí na hranici zákona, neméně často u za ní. Film se vyznačuje téměř civilními hereckými výkony, které jsou neskutečně uvěřitelné, především pak u šestnáctiletého syna je to víc jak patrné. Jeho představitel Will Poulter nebyl o moc starší. I když filmu chybí humor, stejně se mu daří udržovat si úroveň, která je velmi příjemná na sledování. Potěší i rolička Andyho Serkise. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení převážně probíhalo v londýnském East Endu a Newhamu. (Terva)
  • Scenárista Danny King, rodák z Sloughu, ví, co to je vězení a sociální nejistoty. Byl totiž několikrát zatčen a usvědčen z vloupání a krádeží motorových vozidel. (Terva)

Reklama

Reklama