Reklama

Reklama

Apokalypsa: Vzestup Hitlera

(seriál)
  • Česko Apokalypsa - Hitler (více)
Francie, 2011, 1 h 50 min (Minutáž: 55 min)

Epizody(2)

Obsahy(1)

Adolf Hitler v roce 1924 napsal, že „silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Nikdo ale nepředpovídal, že by se z něj mohl stát německý diktátor a samozvaný „Vůdce“. Ve válečných zákopech první světové války pochopil zneuznaný umělec a samotář Hitler své poslání: zachránit Německo. Nejdříve byl pro většinu Němců pouhým bláznem na pokraji politického pole. Rozhodujícím okamžikem obratu se stala hospodářská krize roku 1929. Ve strachu z chaosu a nebezpečí ze strany „rudých“ volila většina občanů Hitlera. Mladá demokracie je ohrožena a není tu nikdo, kdo by ji bránil. Nacistický diktátorský režim začíná svou nelítostnou éru. Hitler prohlašuje, že jeho přáním je mír, ale připravuje se na válku. Na Apokalypsu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

GeusX 

všechny recenze uživatele

Kterak se z maminčina mazánka stal obdivovaný řečník a politik, jehož názory a myšlenky vedly k nejhrůznějším událostem novodobé historie. Velmi poutavě natočený historický dokument obsahuje velké množství i méně známých autentickým materiálů a informací o okolnostech vzestupu nacistického diktátora. Takovými dokumenty bych rozhodně nepohrdl na hodinách dějepisu. 90% ()

waits 

všechny recenze uživatele

Typ dokumentu, který se dá v klidu pustit o hodinách dějepisu na školách místo výkladu (jsou ještě hodiny dějepisu?). Nic nového, ale podáno přehledně, zajímavě, bez nudných pasáží. Dobové záběry jsou navíc kolorovány, takže hlavně davové scény během ponurého souboje dvou totalitních ideologií v Německu vyznívá působivěji. Ošklivá doba, ve které masa útrpně čekala, jestli je převálcuje sociální nacionalista Hitler nebo Kominterna (přes některé vyhrocené body a vzájemného nepřátelství jsou programy a cíle překvapivě podobné včetně nenvávisti ke kapitalismu, kultuře, svobodě a samostatnosti jednotlivce viz http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/nazi/programNSDAP1920, http://www.totalita.cz/vysvetlivky/ki.php) a kde si svoje po liberálech a židech svoje odnesla o ona masa. ()

Reklama

iolaos 

všechny recenze uživatele

Po Apokalypse WWII další plná palba. Lepší studie o poválečném Německu plného vnitřních problémů, komunistů a chaosu, ze kterého génius zla AH zformoval své choré vize pod lejblem NSDAP, k vidění zatím není. Bez jakýchkoliv historických odchylek, v barvě, srozumitelně a poutavě. Super materiál pro hodiny dějepisu, myslím, že tohle chytne i děti ze zadních školních škamen. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Jako už je pravidlem, tak v těhle kolorovaných dokumentech s náskokem vede forma nad obsahem. Přitom obsahová stránka na tom není vůbec špatně. Vždyť záběry z Německa dvacátých a třicátých let mají občas větší sílu, než dávno známé obrázky z Druhé světové války. Jen by neškodilo kdyby měl seriál víc epizod, protože sled událostí se odehrává v poklusu, a není dost času všechno vstřebat. ()

CSSML 

všechny recenze uživatele

Dokument složený výhradně z obarvených dobových záznamů. Za to by si zasloužil plný počet, ovšem doprovodný komentář se snaží diváku vnutit ty „správné“ pocity a názory tvůrců. Třeba na záznamu se chlapci cvičí ve střelbě z pušek, komentátor smutně konstatuje, jak se chlapci ve školách učili zacházet se zbraní a očekávaná reakce diváka je zřejmě: „Ó hrůza, jací to byli zlí a nenávistní lidé!“ Přitom na samotném učení střelbě není ani zbla špatného. Některé komentáře pak vyznívají téměř ve smyslu, jak by bylo dobře, kdyby byly bývali vyhráli v Německu marxisti. To nikdo nevidí, že vzestup Adolfa Hitlera umožnila demokracie, kterou pak odvrhl? Už V. I. Lenin věděl, že „socialismus nemůže zvítězit, nebude-li uskutečňovat plnou demokracii“. Adolfa Hitlera si náboženství demokracie zvolilo za satana pro strašení ovčanů. Ovšem on má na svědomí možná deset milionů obětí, to demokracie zvládne za rok na světě pozabíjet několikanásobně více nenarozených dětí, konkrétně něco přes 40 milionů. Tak kdo je ten démon? ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama