Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

claudel

Bradley Cooper a Jennifer Lawrence spolu evidentně hrají rádi a vždy je z toho zajímavý a kvalitní počin. Susanne Bier nezapře svoji dánskou náturu, kdybych měl hádat, jaké národnosti byl režisér tohoto snímku, dánská by byla mezi hlavními favority. Drsný příběh, napínavý děj, pěkné lokace, čeští herci jako stafáž, mně se Serena moc líbila. ()

luka4615

Nepochybuji, že knižní látka má patřičný spád, dynamiku, patřičnou nepředvídatelnost a tak nějak celkově se jedná o krásně zpracovaný příběh. Nezmiňuji to jen tak náhodou, jelikož právě tyto faktory v jejím filmovém přepisu tak zoufale chybí a nezachrání to ani zuřivě se snažící herci Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Na závěr snad jen dodám, že u finále (které na mě osobně působilo poněkud směšným dojmem) jsem si začal říkat, proč zrovna tito herci kývli na něco tak zoufale nudného a průměrného. ()

kaylin

Docela jsem se snímku bál a mám pocit, že to bylo oprávněné. První záběry na nádhernou krajinu mě dostaly, to zase ne že ne. Carolina je prostě božská a lesy jsou úchvatné. Jenže příběh, ač je jak chce dramatický, mi přišel křečovitý a nudný, se zaměřením pouze na herce a jejich výkony, které doslova křičí, že někdo chce Oscara. Ne, děkuji. ()

maddy

Sere ma tá Serena. Opäť vynikajúca dvojica Jennifer Lawrence s Bradley Cooperom obsadená v takto rutinnej dráme? Po technickej stránke tu síce nie je čo vytýkať, má peknú kameru, kostými, výpravu (poteší obzvlášť česká krajinka) a kvitujem aj režisérkine pomalšie tempo a surovejšiu, chladnú, až odťažitú atmosféru. Problémom je tu plytký scenár, ktorý (údajne) skvelú knihu nedokázal nijako zaujímavo podať. Príbehovo je to v podstate úplne ploché, odohráva sa na jednej lesnej čistinke v 30. rokoch 20. storočia, kde Bradley Cooper s Jennifer Lawrence ťažia drevo. Titulná postava Jennifer aka Serena nie je dostatočne vykreslená, hlavne chýba zdôvodnenie motivácie jej konania a v druhej polovici je navyše odsunutá na druhú koľaj. Pritom času tu bolo dostatok, pretože väčšina filmu plynie pekne pomaly na to, aby rozpracovala postavy alebo načrtnuté témy (finančnú krízu, nebezpečenstvo lesníckej profesie, resp. časté úmrtia pracovníkov lese a pod.), až v závere sa uchýli k vyhroteniu situácie, ale deje sa tak náhle doslovne zo scény na scénu. Všetky vedľajšie postavy sú zbytočné a sú tu len preto, aby titulnej dvojici robili křoví. Pozrieť sa na Serenu bez problémov dá vďaka réžii, ktorý z filmu nerobí romantickú drámu ako z omaľovánky, ale podstatne chladnejší film čo mi imponovalo, akurát scenár a príbeh tu nie je nijako zvlášť pútavý a tak si na ten film nikto na druhý deň nespomenie. Čo je škoda, pretože s takými hereckým duo podávajúcim skvelé výkony z toho mohla byť veľmi slušná dobová dráma. Takto však len obyčajná, nevzrušivá rutina, ktorá nič vyslovene nekazí, ale ani nepridáva absolútne nič navyše. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MichelSmith

Serena je drama nasnímaná prepychovou senzitívnosťou scenáru a kamery prehlbená fragmentovou pomernosťou akčno zvratových prílepkov z čoho vyplýva výborný podklad zoseženia početnej textovej vyfundovanosti frapantnej pre daný žáner a schopnosť zainteresovať aj publikum oscilujúce medzi mainstreamom a alternatívnou kultúrou,takže neolutujete,možno ano... ()

• Natáčení probíhalo i v České republice, především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly například dekorace dřevorubeckého tábora, amerického městečka a nádraží. Konkrétně se štáb podíval například do Nižboru na Berounsku. [Zdroj: iDNES.cz] (smeejay)
  • Když spolu Jennifer Lawrence a Bradley Cooper pracovali na filmu Terapie láskou (2012), často říkali, že by spolu chtěli pracovat i v budoucnosti. Když si tak Jennifer přečetla scénář, poslala kopii i Bradleymu s otázkou, jestli by do toho šel s ní. (Weasley)
  • Natáčení probíhalo i ve filmových ateliérech na Barrandově. (Lipi4)