Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

Niles

Bol som zvedavý čo nového naši filmári vytvorili, dokonca v žánri horor, ktorý u nás nie je ešte ani v plienkach, a tak som siahol po tomto kúsku, ktorý vôbec nie je taký zlý. Na naše pomery je to hotový trhák. Hneď na úvod ma prekvapilo, že som tu nevidel Kramára, Studenkovú, Vajdu a podobných, pretože som si myslel, že oni sú už naozaj všade. Neopozerané tváre každopádne potešili. Má to atmosféru, zopár ľakačiek, pri ktorých som skoro zinfarktoval a nenudilo ma to. Škoda, že na logiku v scenári očividne pozabudli. ()

klerik

Prekvapivo slušné. Hlavne to, že ide o štandardný horor v štandardnom prevedený (ten štandard je dobre zvládnutý) robí z filmu príjemnú zábavu. Jednotlivé scény sú lepšie ako celý film (chýba väčšia zomknutosť i gradácia). REC je v rámci tohto subžánru ťažko prekonateľný, preto poteší, že tvorcovia sa na nič nehrali a odpozerané finty použili len ako povinnú jazdu a sústredili sa na vlastný prístup. Najviac sa mi páčilo pohrávanie sa s humorom... ()

Bloody13

S překvapením musím konstatovat, že tohle Zlo je rozhodně menší zlo, než všechny sequely PA dohromady. Ba co víc, jako horor funguje naprosto čistě. Není to však ani tak moderní formou (která hororům dokáže pomoct stejně lehce, jako jim zlomit vaz), jako tou starou barabiznou. Právě její zatuchlý interiér obstará divákům několik krušných chvil (pivnice určitě vede), a to se po nich zrovna nemusí sápat nějaká nakrknutá svině. A tam, kde selhává logika hrdinů (hlavně závěrečný návrat pro kameru), to naštěstí kompenzuje ostrá mluva a trochu živější krabice Zlatých esíček... Taky máte radši ty skořicový? ()

verbal

Jožo, Fero a Dušan zobrali kameru a odjebali sa vykrúcať paranormálne javy. Už to predsa robí vo svete kadeaký kokot, len Maďarsku ešte nikto. Piecku im to nezrúti, tak čo! V akési prdeli nad Váhom navyše býva jeden mastniak, čo hovorí, že ma doma zlo. No nechoďte sa presvedčiť, či mu jebe, či čo! Nejebalo. A chalani sú v peknej riti! Tento uhorský NAH. je ozaj prekvapivo dobrý, až by som sa nebál erudovane povedať, že na evropské pomery popiči, a s prehladom strká do vrecka každú druhú americkú sračku. Igen, je to síce kopírka ako dizsnó, ale ruku na guľe, isten bizony, páčilo sa mi to! A čudujte sa ako chcete, ani mi nevadilo, že hlavné úlohy hrajú gayovia! Prísť to spoza oceána, najebem tomu tri ani nežmurknem, ale pretože to prišlo od bryndzových bratov, jednu navyše prihodím, lebo som si raz v Ružomberoku bohovsky zatrkal. ()

Havenohome

Bebjak sa obklopil mladými tvorcami. A taktika natočiť film za 11 dní sa osvedčila. Marhuľový ostrov točil päť rokov a moc mu to nepomohlo. Veľa robia civilní herci aj neherci. Najlepšia je expozícia, gag s Tónom Šulíkom a dievčatkami zo Shiningu. Keby sa vo filme objavilo viac takýchto gagov, mohlo ísť hore aj hodnotenie aj divácka návštevnosť. Čo neznamená, že zvyšok filmu je nuda. Práve naopak aj napriek množstvu dramaturgických a logických medzier, vydrží napätie až do konca. Zlo v dome nie je presnejšie vymedzené, najskôr ho idú chytať, potom k nemu ísť nemôžu, vyzerá to akoby ho pán domáci bežne chytával, a keď potom k nemu príde, tak ho hneď zahluší. Presnejšie určenie mantinelov by vytvorilo aj väčšie napätie a strach. Tento rok je to zatiaľ popri Anjeloch a Eštebákovi jasný víťaz a na osi hraných filmov z posledného obdobia medzi Mŕtvolou a Domom je to určite niekde v hornej polovici. ()

• Andrej Dúbravský o svojej role: "Hral som seba. Ten náš projekt z lásky bol veľmi spontánny. Večer sme vymýšľali, čo sa bude ďalší deň točiť. Bolo veľa priestoru na improvizáciu, to bolo fajn." (Arsenal83)
  • Jedná se o první slovenský horor určený do kinodistribuce. (Sufferer)
  • Peter Bebjak sa v roku 2024 vyjadril, že tento film natočil v čase, kedy ho ešte bavili čistokrvné horory, čo už aktuálne toľko neplatí: "Keď sme [s Andrejom Dúbravským] zistili, že máme obaja radi horory, povedali sme si, že si jeden natočíme. To sme spolu boli krátko..." Andrej Dúbravský na to s úsmevom doplnil: "Áno, to sme vtedy boli ešte zamilovaní." (Arsenal83)