Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

Lacike

Severskej štýl mi nesedí, je to nudné, postavy nezajímavé, ble, ble, ble. 2*. Koment, ktorý u mňa dopredu odhadol Wacoslav1 sedí. Ale dodám k tomu aspoň pár detailov. Druhý film s postavou agenta Hamiltona, ktorý som videl a znova ma to nebavilo. Tentokrát hrá hlavného hrdinu Mikael Persbrandt. Jeho charizma je pre mňa nulová. Síce mi nevadí, ale ani ma ničím nezaujal. Teroristická zápletka ma vôbec nebavila a bolo mi jedno jak to dopadne. Bolo to podané nezáživne. Akcia je kvalitná, ale v Bourneovskom štýle. Síce kamera nie je tak nepríjemne roztrasená a bleskový strih nie je neprehľadný, ale celkovo ma akcia nudila rovnako ako dej. Proste taká lacnejšia lepšia TV Bourneovka. Jediná vec ktorá ma zaujala, bol nečakaný zvrat ohľadom lásky hlavného hrdinu. Niečo také by som rád videl v Bondovi. Ale to by neprešlo. Jedine u tejto línie som bol zvedavý jak to vyústi, ale sklamaním bol slabý dopad tej udalosti na hlavného hrdinu. Síce asi tak 2-3 krát behom filmu povie, že ho to trápi, ale rád by som videl jak tie emócie skutočne zahrá a že to na tú postavu bude mať oveľa väčší dopad. Ale čo iné čakať od severského chladného prístupu, ktorý mi nesedí, ble, ble, ble. Ďalšie Hamiltonové dobrodružstvá už pre istotu vynechám. 4/10. ()

Johnny.ARN

Zaujímalo by ma, ako by Slováci natočili film o svojej tajnej službe a jej agentoch. Česi by to dokázali, použili by námet z airsoftového teroristu a blockbuster je na svete. Niekto by to mohol označiť za vykrádačku Bonda. Ja si to nemyslím. Hlavný rozdiel je v réžií a celkového charakteru postáv. Persbrandt sa úlohy zhostil perfektne. Skvelý ksich, nie nápadný a ľahko zabudnuteľný. Skvelá technika boja na herca, vypracovaný, no bola by škoda, keby sa v dvojke neobjavil. Charakterovo to celkom zvládol. Nebol úplne kamenný, sem tam prejavil aj emóciu. Skvelá bola scéna s priateľkou, keď prišla z práce. Sila. Ostatné postavy, možno okrem Flamynga ktorý konečne dostal väčšiu rolu, len sekundovali. Dejovo to bolo ľahko zamotané a zo začiatku silno nepriehľadné, ale ako minúty ubiehali, zápletka sa pekne rozuzľovala až vyvrcholila v perfektnej bitke v hoteli. Technika typu "použi všetko kolo seba" sa osvedčila už v spomínanom Bondovi a objavuje sa v stále čoraz viac filmoch. Choreografia skvelá, tam nebolo o čom. Jediné čo by som vytkol bola nepochopiteľne roztrasená kamera a zlý strih pri Afgánskych hraniciach. Váhal som medzi 3 a 4. Keby tam bolo trochu viac špionáže a nebolo by to len také "povrchné" dostal by 4. Tak to bude nižšie, ale treba mať rezervu pred dvojkou. 3 z 5 ()

flyboyeda

Docela fajn a prijemna zalezitost. Svedska variace na Bourneovsky typ akcniho zanru. Tempem tak akorat svizne, predevsim bojove sceny jsou naprosto precizni. Stejne dobre jdou tvurcum i svistici kulky. V hlavni roli nebezpecnymi misemi oslehany elitni tvrdak s primerene citlivym srdickem, co zatouzil po tzv. "normalnim" zivote, jenze jeho vlast si jej znova a znova zada. Jeho killa reflexy mu navic krapet zkomplikuji zivot. Chvilemi jsem se neubranil usmevu, kdyz probihaly dialogy v anglictine. Tam mi hlavni hrdina lehce evokuje Dolpha Lundgrena. Nicmene, pokud v tomto filmu prilis nestourate a vyslovene nehledate negativa ala zminovane srovnani s Bournem, ceka vas velmi slusna akcni zabava. ()

troufalka

Opět jeden ze žánrů, které nevyhledávám, ale někdy se to prostě tak zkoulí, že stejně nakonec film vidím. Tentokrát k tomu přispěla Challenge Tour 2018. Stále trvám na tom, že nemusím viděl prostřelené hlavy ani masakrování. Vím, že existují, ale pokud si mohu vybrat, nepotřebuji být u toho. Na severskou akční honičku jsem byla celkem zvědavá. Nakonec to dopadlo lépe, než jsem se obávala. Démonický Mikael Persbrandt, tahle poloha mu neskutečně sedla. To hlavní pro mě byly sympatie k hlavnímu hrdinovi a dobře napsané figury. Osobní linka byla rozvedena tak akorát, aby podpořila tu hlavní akční. Několik silným momentů, které se povedly. Vyjmenovávat nebudu, abyhc nebyla nařčena z vyzrazování děje. Kombinace švédštiny a angličtiny mi plně vyhovovala. Závěr podtrhl celý průběh. ()

Martin741

Vsade citam, ako je tento svedsky film adaptaciou Bournoviek, a ono, jo, cosi urcite z nich mali. No ale reziserka Winfeld odviedla len rutinu, akcie je zufalo malo, same politicke kecy v dost pod/priemernych kulisach a spionazna atmosfera je takrka nulova.  I na poli spionaznych filmov ide o tazky podpriemer - to si radsej pojdem zabehat nez cumiet do PC 7 % ()

• Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)
  • Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)