Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

(více)

Diskuze

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mahler

Hon je z psychického hlediska více názorový... je na každém z nás jak ho kdo pochopí, ale jedno ,,tvé,, zdůvodnění tam prostě není, když jsem ti to už hodně krát vysvětlil proč tomu tak je... ale ty máš zřejmě i DVD, kde Zack Snyder vysvětluje příběh ve filmu Sucker Punch.. ty jsi prostě na všechno uděláš 1 názor a ostatní jsou nesmysly... ale měl bys vědět, že některé filmy se dají chápat různými způsoby - režisér, nebo scénárista to vysvětlovat nechtějí, je to na divácích jaký si k tomu udělají názor... to s tím myslivcem, a psem jsme už řešili, psy a kočky jsou škodná pro les, jsou to lovci zvěře, a myslivci v lese je proto střílí, čímž se nemůžeš divit, ale ta věta že myslivec zastřelí psa nebo kočku jsem myslel mimo les, třeba někde na poli nebo u zahrad... pokud se tohle stane tak je to náhoda... mám pár takových přátel, a rozhodně by psy a kočky nestřílely naschvál, jen v případě, že je uvidí v lese - což je myslivcovo území, oni se staraj o zvěř a rozhodně tam nechtějí škodnou

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

rounen

Vystřižené scény a bonusy z DVD většinou v TV pře premiérou nedávají. A na ten dokument tu byl odkaz, byl pro nevlastníky DVD na youtube, a kdybys uměl alespoň trochu dánsky / anglicky tak ses na to mohl podívat a nekacat tu ty tvoje bláboly. A BTW. tvůj argument že Vinterberg nebyl v titulcích je úplná blbost, ani Hitchcock se do titulků svých filmů nenechal psát. Tedy ,,snažíš se to za každou cenu hodit na jediný názor" - který je Tvůj a je úplně mimo  - pochopíš to? (Odpovím si sám : Ne, protože tohle všechno už tu jednou v podstatě bylo, ale protože moudřejší ustoupí tak už na tebe nebudu reagovat, a děkuji za památnou větu ,,myslivec zastřelí psa maximálně omylem nebo náhodou" - tímto Tvým hlodem jsem pobavil už bezpočet lidí.)

na příspěvěk reagoval rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mahler

sice jsem neviděl film o filmu, jak probíhalo natáčení, ale pochybuju, že by v tom režisér prozrazoval konec filmu... film o filmu většinou dávaj v televizi před premiérou nějakýho filmu... navíc ty důkaz nemáš, protože na konci v titulcích žádný Vinterberg napsaný není, že by tam hrál nějakou postavu... je napsán pouze jako scénarista a režisér, nikoli herec... tak nevím co mi tu tvrdíš za nějaké blafy... režisér a scénarista nikdy neprozrazuje děj filmu jak by ho měl divák pochopit (viz Snyder - Sucker Punch, nebo Ridley Scott - Prometheus) ty si prostě tím koncem filmu posedlý a snažíš se to za každou cenu hodit na jediný názor - ten tvůj...

na příspěvěk reagoval mahler

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

mahler

Jo no právě... Je to tvoje hobby a to jde :P

Když prostě vidím, že ta diskuze nemá cenu, tak se nepřu, protože to prostě nemá cenu! :D

 

Ale asi se budu muset podívat na ten film o filmu :D :D :D

na příspěvěk reagoval mahler

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

Petaxis

Takže v téhle diskuzi pokračuji ze stejného důvodu z jakého například český velikán Jára Cimmrman neměl rád Zdenko Fibicha - je to prostě takové moje hobby - osvětlil jsem to důkladně ? :-D

na příspěvěk reagoval Petaxis

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

Petaxis

Tak to moment, prosím. Ve filmu o filmu režisér Vinterberg o střelci na konci filmu řekl vše takže debata o tom je úplně zbytečná - já ale rejpat musím prostě proto že rounen za prvé - vůbec nevěděl kdo Thomas Vinterberg je (ikdyž jeho jméno je kousek nahoře napsáno) za druhé - protože je to ,,nervákový tvrdohlavec který neunese jiný - pravdivější názor"

na příspěvěk reagoval rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mahler

u tebe je problém, že neuneseš i jiný - pravdivější názor... takové lidi znám, a opravdu se těm drzým a nervákovým tvrdohlavcům nedá pomoci... těžko pak s tebou něco řešit...

na příspěvěk reagoval Petaxis

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

rounen

Přestaň už všechno svádět na prasata a nosorožce ty jeden osle, střílet mohla klidně želva nebo sova. A BTW - jestli ty studuješ psychologii tak to potěš koště.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mahler

moc to žereš :) je to jen film, ale takové chování u dospělých fakt nečekej.... já studuji psychologii X let a mám pohovory s různými lidmi, různého věku, takže mé teorie jsou fakta... já jsem ti rozvedl v této diskuzi celkově logiku filmu a dal jsem ti důkazy kdo to mohl být a kdo střílel... pokud to nevidíš, tak to je pak tvůj boj... můj názor je více než jasný... ty ses nechal oklamat staršími lidmi v sále, kteří postupně koukali na Lucase, jenže Lucas když se na někoho z nich podíval, tak on mu to opětoval, což je normálka... - (když jdeš po ulici a koukneš na nějakou slečnu, tak ona se většinou na tebe podívá taky), tato scéna ve filmu mohla proto vypadat jinak, než si myslíš... akorát ten mladej kluk se na něj mračil a zuřil... další fakt je ten, že dospělí lidé si u lovu (na konci filmu) pokecají a chodí v partě... kdežto mladý kluk se může vytratit tak, že ho nikdo nehledá a nevšimne si ho ani, mimojiné neměl ani moc přátel, byl takový uzavřený a měl v sobě nenávist, vůbec ho nezajímalo, že Lucas byl shledán neviným, - prostě mladí lidé to nikdy nepochopí i kdyby dostali 10 důkazů, a bylo prokázano že je neviný, protože ještě nedozráli...

na příspěvěk reagoval mahler, mahler

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

eLeR

Je to tak jak píšeš ty, já a skoro všichni ostatní. :-D  Jen rounen to nikdy nepochopí :-(

na příspěvěk reagoval rounen

eLeR

eLeR (hodnocení, recenze)

súhlasím z Mahlerom, strielať mohol ktokoľvek, pointa bola podľa mňa taká, že ak mu aj ľudia navonok "odpustili" vždy budú aj takí, v ktorých zostanú pochybnosti ... pekný deň prajem :-)

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

Sorry, bylo mi jasný, že už se to tady někdy řešilo, ale nevěděla jsem, jak daleko bych to našla, tak jsem se rovnou zeptala :D Kdybych věděla, že stačí pár stránek dozadu :D

Hamaradža

Hamaradža (hodnocení, recenze)

Petaxis

Spôsobila prepáč :) No stačilo prejsť pár príspevkov dozadu, takto si to skoro zahojenej rany nakvapkala citrónový koncentrát a cítim apokalypsu :D

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

mahler

ne nemohl, těžko by střílel kdokoliv... dospělí lidé s rodinami nejsou přece takoví dementi, že po vyšetřování a prokázané nevině Lucase budou po něm střílet a strašit ho... s takovými dospěláky jsem se teda já v osobním životě nesetkal... vystřelit mohl jen nějaký pitomec, mladý harant, který ještě nemá vyvinutý zdravý rozum, ale to je na každém z nás jestli to pochopí... výstřel ho měl vystrašit, jenže kulka letěla těsně vedle hlavy... stačilo málo, třeba jen lehce kdyby škubnul se zbraní, ještě k tomu ve stoje, tak Lucasovi ustřelí palici... a pochybuju, že by dospělý člověk takto riskoval, když nemá důvod po prokázané nevině...

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

A_san

nechápeš smysl toho... Lucas měl jít za šefem obchodu, a říct mu, že ho nechtějí obsloužit u pultu s masem... v tomto případě měl šef obchodu říct řezníkovi, at Lucase obslouží, a pokud ne tak ho propustí... v druhém případě mohl šef obchodu poslat Lucase do háje (za jeho trestný čin), ale tím by si sám uškodil, protože podnikatel ti nebude vyhazovat nakupujícího... někdy jsou podnikatelé stokrát horší, a oni to ví, proto by se šef zachoval normálně a pohrozil by akorát svému zaměstnanci.. ten film byl samozřejmě přehnaný, protože zaměstnanec obchodu může tak maximálně držet hubu a krok a nevyskakovat si, protože o tu práci může lehce přijít...

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Petaxis

střílel její mladý brácha (v sále se koukal Lucase nenávistným pohledem), protože já osobně věřím ve zdravý rozum dospělých...

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (více)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (více)

Reklama

Reklama