Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

vlKousek

Emocionální lavina, šílený!! Musím říct, že potkat mě něco podobnýho, tak mě to úplně zničí...aneb jak nevinná lež malýho blonďatýho andílka, kterému jste zrovna řekl něco, co se mu nezdálo, dokáže skoro zničit život správnýho chlapa...celkem mazec! Jako opravdu silný téma, po kterém se mi asi nebude moc dobře usínat. Dejte si bacha, aby vás někdo blonďatej neuhranul, páč pak jste v prdeli..možná nemusí bejt ani blonďatej! ()

bohhous22

Velmi důvěryhodná příručka účinků masy a veřejného mínění na neprávem obviněného jedince,na kterého už chybí pouze namalovat terč a vykopat mu hrob na půdě vlastního domova.A pak z tohoto místa ještě udělat siláž a kafilérku!!!Tento hon je jistě pro zmíněného jedince doživotní a nekonečně neúnavný v tom nejhorším slova smyslu!!!Mads Mikkelsen je bůh dánského filmu!!!A Jagten?Těžko stravitelný a těžkotonážně dokonalý!!!Když přijde na scénu další ,,věrozvěst" jako byl Hitler,víme,co bude následovat!!! ()

Kidomil

Přesně tenhle typ filmu mám nejradši. Vtáhne diváka do děje, emocionálně ho roztrhá na kusy a vyplivne ho až když skončí titulky. Mě snímek vyplivnul teprve před pár vteřinami, ale už teď mám pocit, že nad ním budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Hon je přeplněn nespravedlností a dokonale ovládá divákovy emoce, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste někdy zapomněli, o čem to vůbec celé bylo. Mně osobně připadal příběh velmi originální - filmy z tohoto prostředí a s touto problematikou se vůbec netočí - takže mě kluci z Dánska mile překvapili. Všechno sedí dokonale - žádnou nesrovnalost jsem ve snímku nenašel a navíc Mads Mikkelsen hraje perfektně. Pro mě jeden z nejlepších filmů !!! [10/10] ()

Ostra

Zářivá ukázka toho, jak moc do hloubky se dají vykreslit emoce. Bezmoc, zoufalství, strach. To, co Lucas musel cítit bych asi nepřál ani svému největšímu nepříteli. Ve městě, kde se bohužel z názoru většiny stala v okamžiku pravda se dá těžko nějak vzepřít svému osudu. A co s tím? Bojovat? Poddat se všeobecnému názoru? Ani jedno v danou chvíli nemá smysl, věděl to Lucas a věděl jsem to já. Zatínal jsem zuby a snažil jsem se v podvědomí bojovat taky. Ten marný boj jsem samozřejmě prohrál, ale tohle dílo u mě na plné čáře zvítězilo. Bravo! ()

InfernaL

Působivé psychologické drama, které však z tématu nevytěžilo úplné maximum. Dlouho chodí okolo horké kaše a samotná akce je pak až příliš krátká ("jen" rozbité okno, pes a incident v obchoďáku). Podle komentářů a hodnocení jsem čekal, že mě z filmu bude doslova mrazit - nakonec se však to mrazení dostavilo jen v omezené míře a jen na krátkou chvíli. ()

Berty00

Jagten som videl prvý krát už v roku 2013 a stále čakám na emočnú chvíľu ako bola vtedy aby som mal odvahu si to pustiť znova..Kto sa do tohto filmu bude snažiť stiahnuť dabing tak je to hlupák bez rozumu...Kto si nepozrie tento film v pôvodnom jazyku môže ľutovať...Takúto úžasnú vec som teda nečakal ...Dôkaz že európske filmy sú iné...Dielo po ktorom ešte desať minút nebudete vedieť čo povedal...Pocity,ktoré som zažíval pri tomto diele sú neopísatelné...Film pri ktorom sa normály človek neudrží a spustia sa mu slzy ...Premňa naozaj najemocionálnejší a duševne najzdrcujúcejší filmový zážitok vôbec...Od tohto je Mads môj favorit medzi európskymi hercami... ()

zzzzzjjjjj

Realistický nepříjemný film,kde nemůžete vydržet tu hrdinovu nemohoucnost.Nominace na Oscara.Zvláštní,jak jeden pitomej kec od malé pitomé holky může zničit život.Takovou kvalitu za severu jsem ještě nikdy neviděl.85%. ()

Kucino

Niečo tak silné som skutočne dlho nevidel, ak teda vôbec...sám som pri tom niekoľkonásobne emocionálne vybuchol asi by som to nezvládol ako Lucas :) ()

Michal687

Další film, který dokládá teorii o tom, že jestli něco dokáže vyhnat mezilidské vztahy do naprostých krajností je to maloměsto. Atmosférické a skvělé. Ale musím přiznat, že já být jedním z okolí tak mám taky problém uvěřit, že není vinen geniálně dvojsečně zahrané. ()

kslaww

Jak je jednoduché něco bleknout a nepřemýšlet na následky...jak jednoduše vás pohltí nenávist všech ve vašem okolí...hodně emotivní...doporučuji koukat v originále...dabing a dialogy v CZ jsou hrozné ()

RafaKrakal

Naprosto skvostné dánské drama, pojednávající o docela tabuizovaném tématu zneužívání dětí, která děsivým způsobem ukazuje, jak se ze dne na den dokáže změnit život nevinného člověka. Ačkoliv je děj vyprávěn docela pomalu, ani chvíli jsem se nenudil a při závěrečných titulcích jsem přemýšlel nad tím, jak toto skvělé dílo nemohlo dostat Oskara. A nadto se dle mého soudu jedná o životní roli Madse Mikkelsena, který v tomto snímku zcela exceluje. Není náhodou, že je zde film tak vysoce hodnocen, neboť 87% je naprosto zasloužených. ()

Vykuk

Hodně dobře natočeno, zahráno, vystiženo, z konce jsem byl sice rozpačitý, na jednu stranu nasraný, na druhou.. ne překvapený, s pocitem, že po**at se to může v životě na zcela nečekaných místech, tím sice zrovna nemyslím učitele ve školce, to se samo o sobě moc nevidí a nešel bych do toho, ale prostě, člověka to ani nenapadne než se něco zvrrtne. ()

Yuri69

Škoda té základní premisy... Neveřím, že by 3-5 leté dítě dokázalo zkonstruovat plán na takovou "pomstu". Jinak je atmosféra vygradována výborně. I konec je vytvořený tak, jak má být - žádné klišé. ()

Rooseman

I když bych chtěl, nemůžu dát víc než tři hvězdy. Film dobrý, ale místy hrozně utahaný. Znovu bych si ho určitě nepustil. Atmosférický, hezky syrový, ale to prostě není všechno. Podle mě z toho šlo vytáhnout ještě o trochu víc. Ale za konec autory chválím, celkový pocit z filmu zase vyletěl. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014