Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

TommyDiamond

I když se mi film Jagten (hon) líbil, nedá se z mého pohledu říct, že by byl nějakou artovou peckou. Například při prvních dvaceti minutách by se dala nuda doslova krájet. Příběh nabírá na ,,obrátkách¨ ,až po obvinění z oplzlého činu….. Nezvratný úspěch tohoto filmu vyvolává soucit nad nespravedlností a křivdou jakou osud může díky pomluvě malé dívenky připravit obyčejnému hodnému člověku.... ()

Lilien

Myslím si že dobrý film by mal vyvolať emócie, vďaka dobrému príbehu, hercom atď. Hon je jedným s tých ktorému sa to u mňa podarilo. ()

klochy

Tak ma ten Hollywood vychováva, že bez nejakého to klišé si to viem len ťažko predstaviť. Ešteže sú aj iné krajiny kde sa točia filmy. J*A*S*M komentár/prvá veta pobavila. ()

Jack333

Opravdu až člověka mrazí, jak dětský výmysl dokáže změnit život úplně naruby. Z přítele se stává nepřítel, z občana vyděděnec. A pravda se skrývá za lží, která byla myšlena nevinně. Jak snadné je učitela takhle potupit...smutné, ale pravdivé. Skvělý výkon Madse Mikkelsena. ()

papadoce

Možno na základe hodnotenia, možno miestnych komentárov som od toho čakal viac. Bolo to veľmi predvídateľné. Ale malo to dobrú hustú atmosféru a tú prvú pani učiteľku, ktorá to celé spustila treba dať zastreliť, samozrejme predtým jej ukázať pinďíka. ()

KVBahnhof

Prvně ke kladům filmu, určitě atmosféra předsudků a vystihnutí zaprděných lidí v maloměstě, Mads Mikkelsen perfektní. Bohužel hlavní story filmu je dost těžko uvěřitelná (pomíjím toho poradce/psychologa, který byl asi syn Nostradáma a okamžitě věděl, že byla holčička znásilněna), takže se nedokážu s postavami a jejich následným jednáním identifikovat, především když jsou na Lukase různé fyzické útoky, které v dánské mentalitě nejsou. ()

Oudee33

Zdrcující jak se může malá lež obrátit v totální rozpad osobního života. Skvěle ztvárněné, klobouk dolů za hutnou atmosféru při který se tajil dech. 90% ()

ANTYCHRYST

No teda .. konečně pořádnej, nervydrásající neamerickej film. Hodně znepokojivé a choulostivé téma. Velice dobrá kamera a příběh. Stačí opravdu málo a lidi reagujou jako ovce kamarád nekamarád a nikomu není nic divné. Jedna lež malé holky a učitel ve školce nemá šanci. Nejjednodušší je linčovat učitele a nepátrat po nesmyslném tvrzení dítěte - ty přece vždycky říkají pravdu... Opravdu mistrovsky natočenej Dánskej film. 90 % ()

GudMen

Pohrávám si s myšlenkou, jaké by to bylo, kdybych od samého začátku nevěděl, že se jedná o výplod příliš bujné fantazie. Na druhou stranu, veškerá zloba, kterou jsem intenzivně pociťoval, byla zapříčiněna právě touto vědomostí. A tak si říkám, jestli pánové Vinterberg a Lindholm jen nepokoušeli mou míru empatie? Odsoudit všechny ty maloměšťáky je totiž docela snadné, obzvlášť víte-li něco, co oni nevědí. ()

rottik-cb

Hon mi opět připomněl, jak moc mám ráda severské filmy, a jak moc nesnáším mráz, který mi jde po zádech při jejich sledování. Thomas Vinterberg natočil nepříjemně reálný snímek pro lidi, kteří věří zažité představě, že děti (zvlášť ty blonďaté a nevinné) nelžou, a otevřel tak důležité téma k diskuzi. Formálně nemám filmu co vytknout, výborná kamera, práce se světlem, tedy spíše s tmou, precizní budování atmosféry, minimalisticky přesné herecké výkony. Obsah (nespravedlnost a absurdnost místy připomínající Kafkův Proces) diváka zdrtí a donutí ho nad filmem přemýšlet ještě dlouho po zhlédnutí. Konec geniální. (500. ohodnocený film na ČSFD) ()

TSZ

Jagten přesně vyobrazuje černou můru většiny pedagogů. Občas neškodí podívat se na film, u kterého nemáte ani ponětí, o čem bude a jste tak většinu času překvapování jeho vývojem. Dánských dramat jsem moc neviděl, ale tohle si oscarovou nominaci na cizojazyčný film rozhodně zaslouží.Vzhledem k evidentní nízkorozpočtovosti a absenci jakýchkoliv digitálních triků musím opět položit jednu řečnickou otázku k našim filmařům: proč to, kurva, takhle nejde i u nás?? ()

Anomiska

Klárka by si zaslúžila pekných pár na zadok. A rodičia sú občas tak naivní, že ich deti predsa nikdy neklamú. Ale chápem, tiež by som sa zamyslela, čo je na tom pravdy, ale toto?! Veľmi dobrá dráma, ktorá ma nenechala na pokoji. ()

J.e.r.e.c

Každý, kdo viděl alespoň pár dílů dokumentárního seriálu South Park, dávno ví, co si většina obyvatel tohoto filmu odmítá vůbec připustit: děti umějí být pěkný svině! Působení člověka s přístupem „děti nikdy nelžou“ ve školství, je padlé na hlavu, stejně, jako to všudypřítomné pokrytectví lidí kolem. Ale ani na chvilku jsem nezapochyboval, že by se tohle klidně mohlo stát, haranti jsou tabu všude na světě. Takže, dávejte bacha, aby se do vás nezamilovala na pískovišti před barákem nějaká osmička. 90 % ()

Marty7CZ

Mikkelsen vynikající, film výborně natočenej, děj velmi hutnej, ale souhlas s bourcem, s takovými lidmi se nedá pak už kámošit, to je blbost!!! proto 4hvězdy, jinak OBRSÍLA MOVIE!!!!!!!! ()

zuzka236

Film a celá jeho myšlienka sa mi veľmi páčili, avšak celé to "dejstvo" si priam pýtalo hudobný doprovod, ktorý by dokázal umocniť všetky tie emócie ešte viac.. ()

Desdinova

Toto nie je film na pohodový večer, psychologicky zdrvujúce a keď sa nad tým zamyslíte, myšlienka nemusí platiť len pre tento konkrétny prípad ()

jadran90

Když jsem se nad tím tak zamyslel, možná by vláda přece jen měla přidat učitelům. Dlouho jsem si říkal, že největší slabinou filmu je obvinění postavené na argumentu "děti nikdy nelžou". Není to tak. Stačí málo a my ovčané se na někoho díváme skrze prsty. Zvlášť někde na maloměstě, které je zde chytře využito. A ten nezastavitelný kolotoč událostí se rychle vrývá pod kůži, cítil jsem soucit i zlost. Chápal jsem obě strany, ale na místě Mikkelsena bych asi nervy neudržel. ()

Bounded

Jedno z nejlepších a nejsyrovějších dramat, která jsem kdy viděl. Pokud je devizou mistrovského hororu umění přibít diváka strachem do křesla, pak je jejím ekvivalentem v dramatickém snímku umění zapříčinit nedostatek kyslíku ke správnému dýchání. Jagten nejenom že z vás prakticky vysaje všechen vzduch, ale zároveň vás i přibije do toho křesla. Nedoporučuji milovníkům psů. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014