Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

warrenur

Spociatku velmi spontanne a kamaratsky sa rozvijajuci dej, po niekolko malo minutach dramaticky hustne po tom, ako sa "starostlivej" riaditelske skolky dostanu do ucha znepokojive naznaky jej blondatej zverenkyne v predskolskom veku. Na tento skandinavsky kusok s vybornym, znamym Mikkelsenom som sa tesil od prveho vzhliadnutia traileru, kedy som tusil, ze pojde o vynimocnu vec. Ide o rydzy pohlad na zivot cloveka po tom, ako je svojim okolim krivo obvinovany. Uzasna psychologicka sonda do zivota zucastnenych, plna autentickych charakterov a tazivej atmosfery. Pocnuc od nevinnych deti, slepych rodicov, krivo obvineneho, ci ich spolocnych blizkych pribuznych. Neustale som sa pozastavoval nad konanim jednych, ci druhych (riaditelka-psycholog, Klara-matka, matka-najblizsi priatel, zamestanci obchodu a byvali kamarati, priatelka obvineho) a z tejto tiesnivej 'drticky' som sa k zaveru len s obtiazami vymanil. Zaverecna scena, myslim, hovori za vsetko. Zbavenie viny este nic neznamena, "bilag-oznacenie" ostane v ociach niektorych zrejme na veky. 100% odporucam. ()

Noomi

Absolútne neuveriteľný emocionálny šok! To som si práve prežila. Chce sa mi plakať, chce sa mi kričať a mám pocit, že upadám do depresie. Ak to bol zámer, tak vyšiel dokonale. Napísané je to neskutočne! Napísať takéto peklo na zemi, skutočný pád až na samé dno ľudskej psychiky...a potom to ešte zrežírovať tak, aby si pri tom človek takmer vytrhal všetky vlasy...skláňam sa Thomas Vinterberg. Mads Mikkelsen hral tak presvedčivo, až som si uprostred filmu musela googliť, či to náhodou nie je jeho životný príbeh. Dokonalé všetko. Po každej stránke, ani jedna výhrada, srdce až v krku a už si ani nepamätám, aké to je dýchať zhlboka. Majstrovský kúsok...Bodka ()

KOZEL84

Na Hon sem se těšil okamžitě sem ho tu zahlíd,aniž bych věděl o čem to je.Dánové a Mads už mi (ne)jednou (Pusher 2) předvedli,že umí nemile ztlumit sluníčko.Nebojí se zase jednou postavit všehomíra (jednoho spratka,jednu krávu a bandu vidláků) do těžké opozice.Nebo jak říká Paris:''jaký si to uděláš,takový to máš'' (mávajíce fotrovou kreditkou s neomezeným limitem).Tlak mi zvedla hlavně Gretha (nebo jak),kterou tak typuju na:nikdy sem nemohla mít děti a tak dělám ve školce.To se pak člověk nestačí divit,když jí jeden z jejích andílků hodí rozkošnou trucovačku.To protože děti vždy mluví pravdu (tak ty si dobrá piča)!A všem těm jemným duším,kteří velkohubě odsuzují staré dobré 'tohle dělat nebudeš,nebo si na tu prdel měsíc nesedneš a tečka!!!''(samozřejmě v krajním případě a ne bezdůvodně,to je snad jasné!) dává svět dnes a denně za pravdu.Děti nelžou,nekradou,nejsou drzé,nefetujou,nechlastají,nechovají se bezdůvodně násilnicky a nevraždí.Asi je třeba si o tom promluvit.Mikkelsen je skvělý a skvěle je vybraný i záběr z obalu.Ten pohled a následující scéna (v kostele),to je prostě...Sensodyne.I pokračující hrozba (a stigma jak už někdo napsal)-pro mě jakoby spojené s jednou postavou,mě celkem dostávalo.Jo jo zase jednou fajnová dánská drtička.Těším těším na Madse ''doktora''. ()

Wardan

Film tak hutný, že jsem si musel 2x pauzu, abych to dokoukal. Naprosto surový Vinterberg nenechá diváka ani na chvíli vydechnout a rve mu jednu drsnější scénu za druhou. Přidejte k tomu jako vždy excelentního Madse Mikkelsena a dostanete absolutní pecku. ()

Druury

Větší strach až napětí, než při těch novodobých hororech.. Sympatie hlavního hrdiny a nenávist k zaslepenému okolí.. Vynikající počin! 5* ()

Borg

Působivé drama, kde nám Mads Mikkelsen (S jako vždy velkým hereckým talentem.) ukazuje, jak fatální dopad na mezilidské vztahy mohou mít nepodložené lidské domněnky. Spravedlnost lidu poháněná formou scénáristicky vyvážené davové psychózy na malém městě je téměř zničující pro dříve oblíbeného učitele, jehož vysvobození není stoprocentně zažehnáno ani prozřením a přátelstvím. Film má potenciál v člověku vzbudit chvilkovou sebereflexi ohledně různých křivd a zavržení a ujistit člověka o tom, že je vždy lepší si na úkor pohodlí ověřovat nabyté informace. ()

Saur.us

Trýznivá podívaná, vhánějící do diváka pocit bezmoci a deprese, společně s nenávistí ale i pochopením ke společnosti. ()

ladno

Keď človek skoro hodinu a pol vyzerá ako epileptik prilepený k sedadlu kina, asi niečo na tom filme bude. Vynikajúci, ohromný film z ktorého vám budú naskakovať zimomriavky, stiahne sa vám žalúdok a ústa ostanú dokorán. Mads Mikkelsen je pán herec a to malé dievčatko predvádza priam neuveriteľný výkon. Idem prerobiť môj zoznam obľúbených filmov, tento si v ňom miesto rozhodne zaslúži. (Len tak mimochodom, ďakujem kinu Moskva, ktoré vysielalo tento film aspoň ten jeden večer a tiež tým 11 ľuďom, ktorí sa nazbierali, aby sa mohlo premietať. Ach, ako málo ľudí má filmový vkus.) ()

theSaint

Na můj vkus byl Lucas až příliš "odevzdaný". Rozhodně bych si představoval mnohem více rozhořčení u takového obvinění. V mnoha situacích bylo Lucasovo chování až překvapivě neprůbojné. Neskutečně mě iritovala absurdita chování zúčastněných. To, že několik přiznání malé Kláry nevzbudilo absolutně žádný zájem, ani špetku zvědavosti, či touhu položit jedinou logickou otázku, je naprosto směšné a scénáristicky nedotažené. A ještě jedna výtka: Rozhovor mezi Klárou a Lucasem, u jeho dveří, je naprosto zcestný.. Klára si nevzpomíná (zřejmě už netuší, která bije) a Lucas (kterému není vůbec divné, že malá plácá naprosté p**oviny) reaguje, jako by si sám nebyl jistý, jestli ji opravdu někde v koutku nezprznil. I přes to všechno se jedná o velice kvalitní záležitost. ()

joudas

Tíživá atmosféra, vztek, pocit bezmoci… Takhle blbě jsem se naposledy cítil u Amerického zločinu. Ale ruku na srdce, na které straně barikády byste byli vy? Já v tom mám celkem jasno a nejsem na to v tomto případě zrovna hrdý. ()

Rambo159

Po dopozeraní som zostal akoby obarený, ale človeku schne v hrdle takmer po celý film. Emócie vo mne bublali ako už dlho nie, prežíval som to spolu s Lucasom. Precízna filmová práca, ktorú vrelo odporúčam. Až teraz si uvedomujem podstatu slova bezmocnosť. 5+* ()

z.o.diac

Zklamaní, které jsem od signatáře manifestu Dogma 95 nečekal. Prakticky si ponechává jen dokumentární styl vyprávění příběhu, který ovšem natvrdo naráží na nepravděpodobnost a vykonstruovanost celého problému. Nakonec se Vinterbergovi přeci jen podařilo sdělit, co zamýšlel, i přes mé počáteční utrpení, kdy jsem přibližně první třetinu filmu skřípal zuby společně s násilně řazenými rychlostmi eskalace problému a šustěním stránek scénáře. Na druhou stranu jde o technicky velmi vyspělou kinematografii a brilantní herecké výkony. K čemu to však je, když postavám z valné části nevěříte motivace jejich chování, sehrávající svou vetší nebo menší roli v absurdním a neuvěřitelném příběhu? ()

sebo9629

Naozaj skvelý film, ktorý ma neuveriteľne vtiahol do deja a nepamätám sa kedy som naposledy fandil hlavnej postave viacej ako tej v tomto filme. A ešte dodám, že Mads Mikkelsen bol v tomto filme fenomenálny. Hodnotenie: 9.3/10 ()

X@triX

Obvykle by ma takýto film po polhodine už dorazil a ja by som si ho pretočil na koniec, aby som sa zbavil toho utrpenia. Pretočiť film sa ale v amfiteátri s premietaním na 20 metrovú obrazovku a 3000 spoludivákmi nedá a tak som si musel vytrpieť kompletnú stopáž. 99 percent dialógov absolútne nezmyselných, mimo pointu, mimo realitu, len a len pobehovanie okolo horúcej kaše, do ktorej film mimo kameru hádže nášho hlavného "hrdinu" a my zrazu vidíme, že on už ten zločin zrazu aj jednoznačne "spáchal". V podstate každý jeden dialóg ma vytáčal do psychického amoku. Alebo bol tento film inšpirovaný Procesom od Kafku? To sa už nikdy nedozviem. Nakoniec ale dodám, že celou cestou domov som premýšľal, prečo tomu filmu nedať hodnotenie odpad. A vtedy som si spomenul na tú hlavičku v obchode. Ohodnotenie a postavenie tohto filmu na csfd bude pre mňa navždy neriešiteľná záhada. ()

jandula00

Většinu filmů sleduji s tím, že přemýšlím, jak se bude děj odvíjet a jak to asi všechno dopadne. U Jagtenu mi to bylo úplně jedno. Každou scénu jsem si vychutnávala plnými doušky a užívala si to napětí a mrazivý pocit doprovázející celý snímek. O kvalitách Madse Mikkelsona toho bylo již napsáno dost (a rozhodně ne bezpředmětně), ale velmi mě zaujal taktéž výkon Thomase Bo Larsena, představitele Lukasova nejlepšího přítele. Samotné téma je velmi silné, očividně zde platí presumpce viny, což asi není špatně, i s tím, že to může být kruté. Celkově další skvělý film z pera dánských tvůrců se závěrem, který mě svou pravdivostí a bezvýchodností přímo nadchl. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014