Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Axi

Naprostý souhlas s Verbal!!! Film mě natolik zničil, že jsem v jeho průběhu nezastavila slzy - nebyl to smutek, ale naprostá nespravedlnost a beznaděj, odporné maloměstské chování všech lidí v okolí, nesmyslné vyšetřování ve školce, které se doufám takto přesně v realitě neděje, protože jinak bychom byli za katrem asi všichni... Napovídání dětem, co se asi stalo a pak to brát jako skutečnost, to je asi největší blbost na světě! ()

Pafnuc

Bohužel zdejší nadšení nemohu sdílet. Dramaturgicky i logicky je to děravý a jako podobenství o lidské povaze nakonec ve výsledku slabý. A konec spíš WTF než katarze. ()

hrumsrt

Každý den si chodíte do práce, smějete se s přáteli a milujete se s přítelkyní. Váš život je fajn, ale jediná věta leč třeba řečená v ironii Vám může změnit celý život. Lucas je oblíbený učitel v malé školce kdesi v Dánsku, děti ho přece mají rádi, když jim vychovatele dělá muž, to je vždycky terno. Ale jednoho dne jedna malá roztomiloučká Klárka řekne tou svojí dětskou hatmatilkou, že viděla Lucasova pindíka (#MeeToo #JdeONašeDěti) - aneb jak si Klárka pustila hubu na špacír, co se stane ve školce zůstane ve školce! V takové věci školka postupuje ukázkově podle předpisů a pozvou si "kamaráda" (nevím jestli policajt nebo psycholog), a ten se velmi detailně snaží z rázem prostořeké Klárky vymámit, jak vypadal Lucasův chámovod, zda visel, či z něj dokonce cosi neteklo?! Aneb chceme ochránit tu nevinou dětskou dušičku, ale jak jde o pedofilii, tak ti všechno vyžvaníme! Ta malá ďáblice neřekne ani píť. Jenže jak to bývá okamžitě nastupují jinak běžně odměření a pasivní rodiče, aby ukázali, jak jim na tom svém neviňátku záleží! Už je vůbec nezajímá, kde je pravda, ale okamžitě je jejich kamarád - pozor tohle je důležité, jak jde o dítě a o mužskou ješitnost, tak jsou Vám i přátelé cizí - označen za úchyla. Copak takhle se dá fungovat?! Nikdo vůbec nikdo nemá zastání Lucase, sice mu to nevpálí do tváře, ale zní to tak reálně (pozor ta holka neřekla pořád ani kvok), že to musí být pravda! Očividně zásada jako In dubio pro reo - v pochybnostech ve prospěch obviněného - je celému městečku cizí, a že by lhala malá neopeřenkyně je přece jen méně pravděpodobnější. Mimořádně nepříjemný film, který nádherně realistickým způsobem zachycuje, jací lidé opravdu jsou. Rodina na prvním místě je, i když nikdy před tím nebyla. Buďte si jisti, že se jako divák budete cítit depresivně, ať už děti máte, dítětem jste nebo jste i třeba právě učitel. Snímek splňuje několik kvalit, že když se tématu dá severská optika, tak se lidi můžou zbláznit. Stejně tak, jak se lidi chovají jako ovce, ať už jsou vzdělanější sebe víc! Jupí, po více než hodině se můžu zase normálně nadechnout... Seversky absurdní opus slečny Qlárqy! Prosím povinně se na to podívejte! Aktuální v každé době, bez ohledu o jaký - "ismus" právě jde. Nemyslete si, že máte nevinné děti. 80% ()

Davidos305

Scénář a režie jsou mistrovské. Scény jsou krásné a čisté. Film hezky pomalu budeje napětí a zoufalou atmosféru. Nadlidský výkon Madse Mikkelsena vše vyzdvihuje. Určitě jeden z nejlepší evropských filmů. ()

Venom666

Slova jsou nejsilnější zbraň, kterou můžete tomu druhému opravdu ublížit, ať už to chcete, nebo nechcete. Hodně silný film. ()

Martell47

Keď nestrpíte nespravodlivosť tak budete cítiť počas sledovania filmu hroznú krivdu. Ak film dokáže v človeku prebudiť akúkoľvek silnú emóciu, je to veľký úspech. Tu sa to mimoriadne darí a navyše Mikkelsenovi táto rola skvele sedí. Veľmi zaujímavý je pre mňa aj ten záver. Ľudia niekedy veria slepo tomu čomu chcú veriť. Film, ktorý má hlavu a pätu, dej sa nevlečie a ľahko ubieha v zvláštnej atmosfére. 90% ()

celticek

Trošku zklamání, ale i tak velmi dobrý film. Výpověď Kláry mi přišla přitažená za vlasy, Gréta ze školky nebo jak jí bylo si zaslouží nafackovat. Spokojenější jsem začal být od poloviny filmu, kdy začne násilí (které jinak nemusím, samozřejmě) a film graduje. Mikkelsen opět úchvatný, Submarino bylo ale dle mého o tu jednu hvězdičku lepší. Vinterberg´s best ale zůstává FESTEN!!! ()

Arsene

Jdou po mně, jdou, jdou, jdou... Poprvé jsem měl tu čest s českokrumlovským kinem a hned mě tu dostalo typicky severské drama se skvěle vystavěnou chladnou atmosférou udržující stálé napětí. Z hlavní postavy sálají pocity bezmoci, co mám teď sakra dělat, když jsem se stal vyvrhelem ve vesnici, kde se lidé vzájemně znají a kde žili generace mých předků, přestože jsem nic neprovedl. Po uběhnutí jednoho léta je při závěrečném honu přese vše zřejmé, že sejmou buďto jelena nebo Madse, protože mu někdo už navždy nevěří. Potvrzení pravidla, že všichni lžou - i malé holčičky. ()

tassik

Psychologická sonda do maloměšťácké společnosti. Zprvu nevinná a banální lež 5ti letého dívenky rozděli dva nejlepší přátele a zažehne slepou nenávist. Tak děsivě skutečné, až mrazí. Dyspnoe se dostavila a díra v hlavě taky. 5* A stejně by mě zajímalo, kdo se díval skrz hledí ! ()

Maniik88

Asi som ešte nevidel taký ťažký film, normálne mi po ňom ostal akýsi tlak v hrudníku. Asi sa preorientovávam na severské filmy, ktoré majú stále čo ponúknuť na rozdiel od Hollywoodu. Som úplne zdrtený. Celý príbeh je tak jednoduchý, tak uveriteľný, až má človek pocit, že to točili skrytou kamerou a stalo sa to naozaj. Skvelý výkon všetkých hercov a špeciálne musím vyzdvihnúť skvelého Madsa Mikkelsena. Film hodne na zamyslenie a aj samotný koniec, keď už mal človek pocit, že je snáď všetko vyriešené, zabil otáznik jak sviňa. Verím, že to nesadne každému a že to môže prísť kde komu nudné, no ten kto vydrží, zamyslí sa trochu nad filmom, musí uznať jeho kvality. ()

iKosser

Aneb co vše se může stát, když se pár blbých okolností sejde na jednom místě. Příběh, který zná každý, jen ne asi v takovéto tvrdší formě.. ()

BuchtiCZ

Vinterberg opět potvrzuje, že on a další seveřani jsou v sociálních sondách před zbytkem minimálně euroamerické provenience hodně napřed. Filmařsky i herecky téměř bezchybné a to i přes jistou předvídatelnost a přehnanou sugestivnost. Po závěrečných titulcích je třeba si vybít svou nasranost a frustraci na nejbližším čoklovi... ()

haffen

To bola tak čistá a epicky natočená žánrovka. Neskutočná až do morku kostí vyšperkovaná atmosféra. Postavy tým filmom proste žili, perfektne zahrané. Nemám čo k tomu dodať. Moje filmové srdce robí premety a plesá. Takto sa to má točiť!! Pre mňa ako milovníka drám minimálne film roku. A teraz to idem rozdychať... :)) ()

Crysis52

Neuveriteľný film, pri ktorom sa divíte aký my ľudia dokážeme na seba byť a čo dokáže jedna lož . Film ktorý predčil všetky moje očakávania. Mads Mikkelsen bol výborný. ()

PavelH

zle po těle mi bylo... líbí se mi surovost skandinávských filmů... fuj, musim si teď pustit něco veselýho ()

Muhehee

Přiznám se, že úplně nevím, jak se k tomuto filmu postavit. Na jednu stranu je Hon skvělý psychologický film s přímočarým, jednoduchým dějem a solidní severskou atmosférou. Na druhou stranu měl film několik nelogičností, které mě dost na***ly. Například to, že se hlavní hrdina v podstatě nikomu ani nepokusí říci, že je nevinný a bohužel to není vše. Tenhle film jasně ukazuje, že většina lidí jsou pitomci se sklonem k unáhleným závěrům, k závěrům pro které ani nemají důkazy, ale k čemu vlastně důkaz, když místo důkazů mají tvrzení malé roztomilé holčičky a jak tvrdí postavy filmu, malé děti přeci nelžou. Jasnou vítězkou o největšího idiota filmu je paní učitelka, která svojí hloupostí hon odstartovala. Takže jak se k tomu nakonec postavit. Na 3* to není, na 5* také ne, takže za 4*. ()

Mitchl

To co sem od filmu dostal mě vyrazilo dech.Opravdu skvělé psychologické drama.Dobrá ukázka toho jak lidi dokáží ze dne na den,kvůli nedorozumění nebo malé lži,začít nenávidět a zatratit někoho druhého. ()

sulda007

takový ten film, během kterého celé kino zařezaně sedí s otevřenou pusou, v duchu se mlátí do hlavy a pak není schopno pomalu ani vstát a jít domů... ()

hero_bk

Člověka až mrazí, jak lehce jde zničit lidský život, aniž by se ten člověk čímkoliv provinil. Neuvěřitelně odporná sonda do společnosti, která si "hon" na pedofily vyloženě užívá (ano, narážím na zprofanovaný případ Anička - beztak ji ten, co ji zabil, srazil po cestě ze školy autem, tak ji zakopal, aby se na to nepřišlo a hned je z něj - bez důkazů - pedofil), mne jenom přesvědčila, že učit v mateřské nebo základní škole bych vážně nechtěl... Naštěstí to neplánuju, takže můžu jen litovat hlavního hrdinu tohoto filmu... Nejlepší/horší/ scéna: Supermarket. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014