Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

jadran90

Když jsem se nad tím tak zamyslel, možná by vláda přece jen měla přidat učitelům. Dlouho jsem si říkal, že největší slabinou filmu je obvinění postavené na argumentu "děti nikdy nelžou". Není to tak. Stačí málo a my ovčané se na někoho díváme skrze prsty. Zvlášť někde na maloměstě, které je zde chytře využito. A ten nezastavitelný kolotoč událostí se rychle vrývá pod kůži, cítil jsem soucit i zlost. Chápal jsem obě strany, ale na místě Mikkelsena bych asi nervy neudržel. ()

Bounded

Jedno z nejlepších a nejsyrovějších dramat, která jsem kdy viděl. Pokud je devizou mistrovského hororu umění přibít diváka strachem do křesla, pak je jejím ekvivalentem v dramatickém snímku umění zapříčinit nedostatek kyslíku ke správnému dýchání. Jagten nejenom že z vás prakticky vysaje všechen vzduch, ale zároveň vás i přibije do toho křesla. Nedoporučuji milovníkům psů. ()

sigi2

Film, ktorý nás ukazuje v celej našej kráse (škaredosti). Takí sme - popíjame s priateľmi, potľapkávame sa po ramenách, usmievame sa na seba na návštevách a myslíme si, že to tak bude navždy. Stačí ale malý tieň pochybnosti a na dovtedy blízkych ľudí sa začíname dívať inak, cez prsty. Pochybnosť rastie, rozvíja sa a my si pridávame k tým pár kusým informáciám, na ktorých sa zakladá, aj svoje domnienky a nepodložené konštrukcie, ktoré časom pokladáme za nespochybniteľnú pravdu. Všetko nám do seba zapadá a namiesto priameho rozhovoru sa na ulici radšej vyhneme akémukoľvek kontaktu. Panujúci "kult dieťaťa" predsa jednoznačne diktuje, že sa TO muselo stať. Film najdesivejší tým, že niečo také sa môže prihodiť kedykoľvek. A skoro každému z nás. P.S. Nechápem, ako z toho dievčatka dokázal pán režisér dostať takýto výkon. Samo o sebe to svedčí o tom, že svojej práci sakra dobre rozumie. ()

winstonik

Zraniť city mladej dámy je zločin hodný trestu a každý, kto má IQ vyššie od húpacieho koníka, to dobre vie. Osobitne to platí pre učiteľa v škôlke. Postaviť film na zápletke, ktorá je uveriteľná ako babovřesky, sa nepatrí tiež. Výsledkom je tuctový psycho-horor. ()

joelly01

Hele ja fakt nevim. Tohle prislo zhruba necelou hodinku po Kreuzweg a Kreuzweg me uplne rozsekala, takze dojem z tohodle neni zdaleka tak silny. Docela nadprumerne drama, ale ne tak nadprumerne abych tomu vpalila plny pocet. Celou dobu jsem si rikala jak bych reagovala ja, kdyby mi dite prislo domu s nejakym takovym obvinenim. Ve filmu porad opakuji ze deti nelzou a ze jim veri, to me stvalo jak prase. Prece kazdy vi, ze male decka si vymysli ohne Ende a fantazii maji habakuk Na druhou stranu se tim zaobirat musis, a pokud ti nejaky odbornik rekne "jo, asi byla zneuzita", tak jako rodic uz to vezmes v podstate jako fakt. Pro me osobne tak trochu zklamani, celou dobu se to potacelo na tech trech, ale konec to vytahl na 4, fakt jsem myslela ze film smeruje k jinemu zaveru. Za me ctyrka, ale tak tak! ()

chlebo

Hneď od začiatku som ako prefíkaný detektív tušil, že to blonďavé zlo asi jemne odrbáva, pretože zážitok ňou popisovaný viem posúdiť z vlastného detstva, keď mi štrúdl na obed ponúkal po omši obézny klérik. Nakoľko som bol vychovávaný v ortodoxnej katolíckej viere, od pána farára by som nebol odmietol nič. Tož ako som prišiel na to, že to malé monštrum je samá lož. Na Klárke totiž bolo vidieť, ako ju pohľad na cudzieho šulina znechutil a postrašil a ostala chudinka tichá, zaostalejšia než predtým a naprosto plachá. To mne tento zážitok otvoril nové obzory a v škôlke už som tie milé pani učiteľky obšťastňoval svojimi gigantickými dvoma centimetrami jednu za druhou, bez hanby a potreby chváliť sa všetkým dospelým a nedospelým okolo a ešte aj opisovať farárkovu sakristiu poprípade riaditelkin kancel, kde tie gangbangy s pedagogičkami prebiehali ani do toho nútiť všetkých harantov v prvom období vzdoru. Ďalšou poľahčujúcou okolnosťou pre Lucasa, oproti mojej skúsenosti, je proste jeho povesť a výzor. Tie učiteľské mršky, farárko a neskôr aj starší miništranti chodili po mojich návštevách všetci neskutočne vyhihňaní a sprisahanecky na seba požmurkávali a nikto ich verejne nelynčoval a život nášho malomestečka to nijak nepobúrilo, síce to možno bude tým, že nežijem v severnej Európe, kde sú malí klamúci pičusi verbež zákonom chránená, bez ohľadu na to, o koľko prekonajú Andersena vo vytváraní rôznych fantazmagórií. Ale nebyť tej nevinnej lži, určite by bol môj včerajší večer o čosi nudnejší.. ()

pneumotorax

Docela mě zajímalo pročpak se to tak líbilo ekumenické porotě v Cannes..?S touto otázkou na mysli jsem první půlku filmu prskal smíchy,což překvapivě neubralo na napětí,nýbrž to byla nečekaně příjemná kombinace asi jako lívance se slaninou. ()

DaveSmith

Nevím jak dánové přišli na "fakt", že děti nelžou. A jak rychle dokážou přejít z "nechci dělat unáhlené závěry" k "nepřibližuj se ty zvrhlej parchante". Ve stopatnácti minutách tak můžeme sledovat destrukci jedince, na kterýho se v jediným okamžiku vys.alo celý jeho okolí. ()

groz122

Nechápu, jak jsem se mohl tak dlouho tomuto snímku vyhýbat. Příběh muže obviněného ze zneužívání dětí ve kterém můžete sledovat, jak je hlavní postava postupně vytěsňována až na úplný kraj společnosti. Struktura mi dost připomínala fenomén Gone Girl. Vše je stavěné na nenápadné lži, která změní život hned několika desítkám lidí. Film je opravdu drama v pravém slova smyslu. Od začátku do konce se budete společně smát s hlavním hrdinou. Budete s ním ale i chřadnout a sáhnete si na dno. Poslední scéna z filmu mluví za vše. Tady měla přijít cena akademie. Mikkelsen si to střihl perfektně. Dalo by se vlastně říci, že on sám dostal film tam, kde teď je. Na příčky nejlepších dramatických filmů historie. A já mu to přeji. Sázka na realističnost vyšla. /98% ()

Shitonit

Promakaná záležitost. Jasně se zde vyjevuje, jak málo stačí, aby se někomu vykurvil docela pohodovej lajf. Nerad bych to kecama někomu zprotivil. Chce to dost času a pozornosti a prohryzat se nejen dějem, ale i tím co je za tím. . . ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014